Zadania realizowane ze środków finansowych Urzędu Miasta Poznań Wydziału Kultury Fizycznej

Godziny pracy poniedziałek 17:00 - 18:30
czwartek 17:00 - 18:30

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:
Kwiecień-Czerwiec 2010

Zajęcia w ramach programu "Animator Sportu Szkolnego" prowadzone były zgodnie z planem. Do programu zapisanych jest 23 uczestników. W zajęciach brali udział zarówno uczestnicy programu oraz wszyscy chętni do uprawia siatkówki. Po skończeniu Gimnazjady i Licealiady w piłce siatkowej halowej chcieliśmy zacząć przygotowania do piłki siatkowej plażowej. Jednak pogoda, w początkowym okresie mróz, później opady deszczu opóźniły a wręcz uniemożliwiły przygotowania. Przeprowadziliśmy tylko 2 treningi i jeden turniej na piasku. W końcu wystartowaliśmy w Gimnazjadzie i Licealiadzie w piłce siatkowej plażowej chłopców. Para Gimnazjum nr. 26 w ZSO 4 zdobyła I miejsce - Mistrza Poznania i wystartowała w mistrzostwach województwa zajmując miejsce 7-10. Dwie pary Licealne wystartowały w Licealiadzie w piłce siatkowej plażowej chłopców. Jedna para zajęła miejsca 7-8, a druga para zajęła miejsce 9-12. Po turniejach piłki plażowej skupiliśmy się na przygotowaniach reprezentacji szkoły na przyszły rok.

Luty-Marzec 2010

Zajęcia w ramach programu "Animator Sportu Szkolnego" prowadzone są zgodnie z planem. Do programu zapisanych jest 20 uczestników. W zajęciach biorą udział zarówno uczestnicy programu oraz wszyscy chętni do uprawia siatkówki. Startowaliśmy w Gimnazjadzie i Licealiadzie w piłce siatkowej chłopców. Gimnazjum nr. 26 w ZSO 4 awansując do finału zostało gospodarzem finałów. W dniu 01.03.2010 r. zorganizowałem turniej finałowy z udziałem G 29, G30, G 43 i G 26. Gospodarze wygrali wszystkie spotkania zajmując I miejsce i zdobywając tytuł Mistrza Poznania i awans do półfinału wojewódzkiego. W dniu 11.03.2010 r. wzięliśmy udział w półfinale wojewódzkim w Trzciance – nie awansowaliśmy do finału województwa. Liceum nr 17 w ZSO 4 awansowało do finału i również zostało gospodarzem finałów. W dniu 11.02.2010 r. zorganizowałem turniej finałowy z udziałem ZST, LMM, 10LO, 17LO. Gospodarze i tym razem wygrali wszystkie spotkania zajmując I miejsce i zdobywając tytuł Mistrza Poznania i awans do półfinału wojewódzkiego. W dniu 10.03.2010 r. wzięliśmy udział w półfinale wojewódzkim w Gostyniu – nie awansowaliśmy do finału województwa. Obecnie rozpoczęliśmy turniej trójek (przewidziano nagrody) mający na celu zaktywizowanie ćwiczących oraz jeżeli pozwoli pogoda chcemy rozpocząć zajęcia na boiskach do piłki siatkowej plażowej przygotowując się do zawodów poznańskich oraz wojewódzkich.