Szukaj, przeglądaj i nawiguj

 

Zadania realizowane ze środków finansowych Urzędu Miasta Poznań Wydziału Kultury Fizycznej

ZWIERZYŃSKI JACEKZWIERZYŃSKI JACEK

Miejsce prowadzenia zajęć 5 LO
Dyscyplina piłka siatkowa
Numer telefonu -
Adres email -
Godziny pracy wtorek 17:00 - 18:30
czwartek 16:00 - 17:30

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:
Luty-Maj 2010


Po feriach zimowych rozpoczęliśmy zajęcia nad poprawieniem sprawności motorycznej oraz techniki. Ćwiczenia doskonalące koordynację ruchową, praca nad skocznością oraz zwinnością. Dużo ćwiczeń rozciągających oraz praca z piłką: odbicia, przyjęcia, odbiór w kołysce, wystawienia, zagrywki. Ustawienia taktyki gry. W zajęcia uczestniczyło 17 uczniów.
W grudniu zakończyliśmy rozgrywki w Licealiadzie na ćwierć finale trafiając na faworyta turnieju ZST z Golęcina.
Pozostały nam dwa mecze w Lidze Liceów i walka o wyjście z grupy. Trzy szkoły miały realne szanse na wejście do półfinałów: V LO, I LO, ZSB-D. Ligę Liceów zakończyliśmy na II miejscu, przy równej ilości dużych punktów z ZSB-D. W rozliczeniu przegraliśmy jednym setem.
Po rozgrywkach staraliśmy się utrzymać wysoki poziom sprawności ogólnej i technicznej uczniów. Odeszło trzech zawodników z trzecich klas, pozostali uczniowie, którzy do tej pory byli w szerokiej kadrze, zaczęli rywalizować, aby dołączyć do najlepszych. Przeprowadziliśmy dużo ćwiczeń technicznych, zwracają uwagę na prawidłową postawę siatkarską, poruszanie się po boisku, ustawieniem, wymiennością pozycji, walką o piłkę w parterze, dobrego naskoku na dwie NN (do zbicia i bloku), trudną i celną zagrywkę, przyjęcie zagrywki, wystawienia przodem i tyłem, długie i krótkie zbicia. Również pracowaliśmy nad zbiciem po prostej, przekątnej, plasowaniem i kiwaniem nad blokiem, ustawieniem bloku pojedynczego, podwójnego, potrójnego. Przeprowadziliśmy gry kontrolne, na bieżąco zmieniając taktykę i ustawienie w zespole.
Równolegle z zajęciami piłki siatkowej odbywały się zajęcia z piłki nożnej halowej. Miały one przygotować młodzież w zakresie sprawności ukierunkowanej na pracę z piłką – wybieganie, ustawienie, ćwiczenia z piłką (przyjęcia, podbicia, podania) do udziału w Halowych Mistrzostwach Szkoły w piłce nożnej. W zajęciach brało udział 18 uczniów.
Mistrzostwa rozpoczęły się drugiego marca. Zgłosiło się osiem zespołów, po 4-5 zawodników w drużynie. W pierwszej fazie grano systemem „każdy z każdym”. Do ćwierćfinałów zakwalifikowały się cztery najlepsze drużyny, które zagrały systemem „play off” tj. Pierwszy z czwartym a drugi z trzecim. Zwycięzcy z danych par zagrali o pierwsze i drugie miejsce, przegrani o trzecie i czwarte. Niezły poziom meczów, dużo emocji oraz dekoracja trzech pierwszych zespołów z udziałem Pani Dyrektor Barbary Płotkowiak. Po tych mistrzostwach krystalizuje się skład zespołu do przyszłorocznych rozgrywek piłki nożnej halowej Szkół Średnich. Turniej zakończył się 29 kwietnia 2010r.
Od początku mają rozpoczęliśmy przygotowania do rozgrywek piłki siatkowej plażowej. Wytypowaliśmy dwa zespoły, które ćwiczyły różne warianty gry jak: zagrywka, przyjęcie, wystawianie piłki sposobem dolnym, plasowanie na wolne pole, nad blokiem, odbiór piłki w kołysce przodem.
25 mają, na terenie Ośrodka Sportowego POSiR nad Wartą, odbyła się Licealiada Miasta Poznania w tejże piłce plażowej. Zajęliśmy I miejsce, będą zdecydowanie najlepszym zespołem. Drugą parę z naszego liceum sklasyfikowano na VII miejscu. Pierwsza dwójka awansowała do rozgrywek wojewódzkich. 8 czerwca na Placu Wolności, odbyły się zawody z udziałem najlepszych drużyn z Kalisza, Piły, Konina, Wrześni, Koła, Turku, Gostynia.
Zajęliśmy ponownie I miejsce dając Poznaniowi powód do dumy, że jest to (Poznań) mocny ośrodek sportowy.<< POWRÓT