Szukaj, przeglądaj i nawiguj

 

Zadania realizowane ze środków finansowych Urzędu Miasta Poznań Wydziału Kultury Fizycznej

Program Olimpiady



Poniedziałek, 24 Maj 2010 16:25

Program I Olimpiady Dzieci i Młodzieży:



31.05.2010r. (poniedziałek):

  • godz. 9.00 – przybycie szkół na obiekt MOS ul. Gdańska 1, odprawa techniczna
  • godz. 10.00
    • uroczyste otwarcie Olimpiady (boisko MOS ul. Gdańska 1)
    • zapalenie znicza olimpijskiego
    • przemówienie na otwarcie Olimpiady Pana Prezydenta Ryszarda Grobelnego
    • krótka część artystyczna
  • godz. 11.00 – 14.30 - zawody lekkoatletyczne
Konkurencje lekkoatletyczne podczas I Poznańskiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży
  1. Reprezentacja szkoły liczy: 7 dziewczynek, 7 chłopców maksymalnie, każdy zawodnik może uczestniczyć w 2 konkurencjach
    zaliczamy czasy z eliminacji i na tej podstawie ustalamy ranking i zwycięzcę konkurencji
    wyjątkiem jest bieg na 60 m chłopców i dziewcząt, gdzie odbędzie się finał z udziałem 6 najlepszych czasów
  2. Program minutowy jest tylko programem orientacyjnym, może ulec przyśpieszeniu bądź opóźnieniu.
Program minutowy:

11.00 – bieg 60m dziewcząt
11.00 – skok w dal chłopców
11.25 – bieg 60 m chłopców
11.50 – bieg 800 m chłopców
12.00 – skok w dal dziewcząt
12.15 – bieg 400 m dziewcząt
13.00 – bieg finałowy 60 m dziewcząt
13.05 – bieg finałowy 60 m chłopców
13.10 – sztafeta 4x100m (2 chłopców i 2 dziewczynki – 1 i 3 zmiana dziewczynki, 2 i 4 chłopcy)
13.45 – sztafety szwedzkie – 100 m – dziewczynka, 200 m – dziewczynka, 300 m – chłopiec, 400 m - chłopiec
14.30 – zakończenie zawodów

1.06.2010r. (wtorek)
  • godz. 10.00 – 13.00
    • Festyn rekreacyjno-sportowy dla dzieci (obiekty MOS ul. Gdańska 1)
    • rozgrywki międzyszkolne w ramach Olimpiady (szkoły organizują turnieje i zawody sportowe na swoich obiektach)
    • turniej siatkówki plażowej (Plac Wolności godz.9.00 - 16.00)
2.06.2010r. (środa)
  • godz. 9.30 – mecze półfinałowe Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych w piłce nożnej
  • godz. 10.00
    • wręczenie medali dla najlepszych szkół
      UWAGA!!! szkoły, które zajęły miejsca I, II, III w Szkolnych Ligach Sportowych Szkół Podstawowych w programie Trener Osiedlowy prosimy o przybycie o godz.9.30
  • godz. 10:30
    • mecz o 3-cie miejsce i wielki finał w piłce nożnej chłopców Szkół Podstawowych Poznania
  • godz. 11:00
    • wręczenie medali najlepszym drużynom piłkarskim
  • godz. 11:30
    • uroczyste zamknięcie Olimpiady (obiekty MOS ul. Gdańska 1)
    • zgaszenie znicza olimpijskiego

<< POWRÓT