Search, View and Navigation

 

Zadania realizowane ze środków finansowych Urzędu Miasta Poznań Wydziału Kultury Fizycznej

Zakończenie Sportowego Roku Szkolnego 2010/2011

16 czerwca 2011r. na obiekcie Młodzieżowego Ośrodka Sportowego ul. Gdańska 1 w Poznaniu odbyło się uroczyste Zakończenie Sportowego Roku Szkolnego 2010/2011.

Sama uroczystość była zwieńczeniem sportowej rywalizacji oraz okazją by podziękować najlepszym szkołom we współzawodnictwie sportowym, nauczycielom za ich wyniki osiągnięte w Szkolnych Ligach Sportowych, dyrektorom szkół, koordynatorom za ich zaangażowanie i pomoc przy organizacji zawodów oraz zaproszonym gościom za wsparcie i pomoc.

W roku szkolnym 2010/2011 we wszystkich imprezach organizowanych przez Poznański Szkolny Związek Sportowy oraz Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji oddział Młodzieżowy Ośrodek Sportowy wystartowały 72 szkoły podstawowe, 54 szkoły gimnazjalne oraz 46 szkół ponadgimnazjalnych. Każda impreza kończyła sie turniejem finałowym z udziałem 4 najlepszych drużyn szkolnych.



W każdych zawodach począwszy od eliminacji szkoły zdobywały punkty do współzawodnictwa szkół. W dniu 16.06.2011r. najlepsze szkoły podstawowe, gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne odebrały puchary oraz certyfikaty na zakup sprzętu sportowego. W sumie w roku szkolnym 2010/2011 w zawodach organizowanych przez Poznański Szkolny Związek Sportowy wystartowało ok. 10 000 dzieci i młodzieży.

Kolejne podsumowanie w dniu 16.06.2011. to Szkolne Ligi Sportowe. W roku szkolnym 2010/2011 prowadzone były ligi sportowe na poziomie szkół podstawowych w następujących dyscyplinach: piłka ręczna chłopców (24 drużyny), piłka siatkowa chłopców (12 drużyn), piłka siatkowa dziewcząt (18 drużyn), piłka nożna chłopców (55 drużyn z klas III, IV, V i VI) oraz koszykówka dziewcząt i chłopców (32 zespoły w klasach IV, V i VI). Były to całoroczne rozgrywki, które kończyły się turniejem finałowym z udziałem najlepszych drużyn. Najlepsze szkoły w dniu 16.06.2011r. otrzymały certyfikaty na zakup sprzętu sportowego (500 zł dla każdej szkoły).

Na poziomie szkół gimnazjalnych prowadzone były rozgrywki w: piłce ręcznej chłopców (8 drużyn), koszykówce chłopców (8 drużyn), koszykówce dziewcząt (8 drużyn), piłce siatkowej chłopców (12 drużyn), piłce siatkowej dziewcząt (18 drużyn) i halowej piłce nożnej (30 drużyn). Na poziomie szkół ponadgimnazjalnych w Szkolnych Ligach Sportowych wystartowało: w koszykówce chłopców (16 drużyn), w koszykówce dziewcząt (12 drużyn), w piłce siatkowej chłopców (18 drużyn), w piłce siatkowej dziewcząt (23 drużyny), w halowej piłce nożnej (33 drużyny). W całych rozgrywkach Szkolnych Lig Sportowych wystartowało ok 3 000 dzieci i młodzieży.



Kolejne podsumowanie to Poznańska Gala Nauczycieli Wychowania Fizycznego. Jest to podsumowanie całorocznej pracy nauczycieli, trenerów, wychowawców, którzy swoimi sukcesami przyczynili się do propagowania poznańskiego sportu szkolnego w Wielkopolsce. Wyróżnienia otrzymało 18 nauczycieli poznańskich szkół, były to okolicznościowe statuetki oraz nagrody pieniężne za bardzo dobre wyniki sportowe na arenie Miasta Poznania i województwa wielkopolskiego oraz na arenie ogólnopolskiej.

Całość środków finansowych przekazanych przez Urząd Miasta Poznania – Wydział Kultury Fizycznej na sport szkolny to 725 000 zł. Do tego dochodzą programy realizowane przez Młodzieżowy Ośrodek Sportowy i są to: fundusz antyalkoholowy i fundusz antynarkotykowy. Kwota przeznaczona na sport szkolny z tych programów to 250 000 zł.



Poznański Szkolny Związek Sportowy prowadził również 2 duże programy pod tytułem: „Trener osiedlowy” oraz „Poznański Animator Sportu Szkolnego”. W roku szkolnym 2010/2011 Poznański SZS zatrudniał 56 trenerów osiedlowych (szkoły podstawowe), 50 animatorów (szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne) oraz 10 koordynatorów.

Tak ogromny projekt jest możliwy do zrealizowania tylko przy bliskiej współpracy Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego, Urzędu Miasta Wydziału Kultury Fizycznej oraz Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji oddział Młodzieżowy Ośrodek Sportowy.

WSPÓŁZAWODNICTWO:

1.
SP 6 DYR. HANNA CZAJKOWSKA568,5 PKT
2.
SP 18 DYR. DANUTA PAECH444,5 PKT
3.
SP 29 DYR. DANUTA MIKOŁAJCZAK 422,5 PKT
4.
SP 5 DYR. MIROSŁAWA GRZEMBO-WOJCIECHOWSKA
328 PKT
5.
SP 20 DYR. REGINA TASZAREK
317 PKT
   
1.
GIM 24 DYR. MARIA ZAREMBA ŚLACHCIAK690 PKT
2.
GIM 58 DYR. ELŻBIETA MARCINIAK618 PKT
3.
GIM 12 DYR. BEATA CELCZYŃSKA – PIĘTKA570 PKT
4.
GIM 29 DYR. ANDRZEJ KARAŚ556 PKT
5.
GIM 33 DYR. LECH SADOWSKI530 PKT
   
1.
LO MM DYR. LUCYNA WOCH576 PKT
2.
6 LO DYR. KAROL SEIFERT550 PKT
3.
Z.S.TECHNICZNYCH DYR. JAN RYBACKI503 PKT
4.
14 LO DYR. JERZY KAŹMIERCZAK478 PKT
5.
Z.S.MISTRZOSTWA SPORTOWEGO DYR. EWA ANDRZEJEWSKA412 PKT

W IGRZYSKACH WYSTARTOWAŁO: 72 SP, 54 GIM, 46 LO

Osoby nominowane do NAGRODY GRAND PRIX NAUCZYCIELI ZA ROK SZKOLNY 2010/2011

MARCIN LUBIK (Zespół Szkół Budowlanych) – I miejsce Liga Szkół Ponadgimnazjalnych w halowej piłce nożnej
BARTOSZ BOCHIŃSKI (Gimnazjum nr 55) – I miejsce Liga Szkół Gimnazjalnych w halowej piłce nożnej
JERZY STYSKAL (Lo MM) – I miejsce Liga Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówce dziewcząt, II miejsce Igrzyska Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówce dziewcząt
MARIA KOBYLUK (II LO) – I miejsce Liga Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówce chłopców
LUCYNA DYDZIŃSKA (Gimnazjum nr 43) – I miejsce Poznańskie Igrzyska Szkół Gimnazjalnych w siatkówce dziewcząt, I miejsce Liga Szkół Gimnazjalnych w siatkówce dziewcząt, I miejsce w siatkówce plażowej
KAROL MELNICZAK (Gimnazjum nr 29) - I miejsce Poznańskie Igrzyska Szkół Gimnazjalnych w siatkówce chłopców, I miejsce Liga Szkół Gimnazjalnych w siatkówce chłopców, I i II miejsce w siatkówce plażowej
IRENA LINKA (III LO) – I miejsce Liga Szkół Ponadgimnazjalnych w koszykówce chłopców
PAWEŁ CHĘCIŃSKI (17 LO) – I miejsce Liga Szkół Ponadgimnazjalnych w koszykówce dziewcząt, III miejsce w Igrzyskach Szkół Ponadgimnazjalnych w koszykówce dziewcząt
JACEK SKRZYPCZAK (Gimnazjum nr 55) – I miejsce Liga Szkół Gimnazjalnych w koszykówce dziewcząt i chłopców
EUGENIUSZ GĄSIOR (SP 53) – I miejsce Liga Szkół Podstawowych w siatkówce dziewcząt, II miejsce w Igrzyskach Szkół Podstawowych w siatkówce dziewcząt
KRZYSZTOF GRACZYK (SP 53) - I miejsce Liga Szkół Podstawowych w siatkówce chłopców, I miejsce w Igrzyskach Szkół Podstawowych w siatkówce chłopców
BARAŃSKA KATARZYNA (SP 7) - I miejsce Liga Szkół Podstawowych w koszykówce dziewcząt, I miejsce w Igrzyskach Szkół Podstawowych w koszykówce dziewcząt
WITKOWSKI BARTOSZ (SP 15) - I miejsce Liga Szkół Podstawowych w piłce ręcznej chłopców, II miejsce Igrzyska Szkół Podstawowych w piłce ręcznej
GOZIMIRSKA–TACIAK DARIA (20 LO) – II miejsce Poznańskie Igrzyska Szkół Ponadgimnazjalnych w koszykówce dziewcząt, I miejsce w Wielkopolskich Igrzyskach Szkół Ponadgimnazjalnych w koszykówce dziewcząt
SCHMIDT MAREK (Gimnazjum 24) – I miejsce w Igrzyskach Szkół Gimnazjalnych w unihokeju dziewcząt, III miejsce w Wielkopolskich Igrzyskach w unihokeju dziewcząt
DULAT DOROTA (SP 78) - I miejsce w Igrzyskach Szkół Podstawowych w unihokeju chłopców, II miejsce w Wielkopolskich Igrzyskach w unihokeju chłopców
GARCZYŃSKA BARBARA (SP 6) – I miejsce w Igrzyskach Szkół Podstawowych w aerobiku, I miejsce w Wielkopolskich Igrzyskach w aerobiku
JOANNA PARCHOĆ (SP 14 i G 31) – I miejsce Igrzyska Szkół Podstawowych w tenisie stołowym dziewcząt i II miejsce w Igrzyskach Szkół Podstawowych w tenisie stołowych chłopców. I miejsce w Igrzyskach Szkół Gimnazjalnych w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

SZKOLNE LIGI SPORTOWE

HALÓWKA

 

ZS BUDOWLANYCH

MARCIN LUBIK

ZSZ 6

PIOTR SIKORA

12 LO

PRZEMYSŁAW SZEMRAJ

17 LO

PAWEŁ CHĘCIŃSKI

G 55

BARTOSZ BOCHIŃSKI

G 12

LESZEK PARTYŃSKI

G 63

REMIGIUSZ GAŁĄZKIEWICZ

G PIJ

ARTUR WITKOWSKI

PIŁKA SIATKOWA

 

DZIEWCZĘTA

 

LO MM

JERZY STYSKAL

11 LO

ROBERT JASKULSKI

10 LO

ZBYSZKO TYTKO

ZS EKON

MAGDALENA NIETZ

CHŁOPCY

 

2 LO

MARIA KOBYLUK

ZS KOM

MAŁGORZATA TOMCZAK-NIEWIADA

6 LO

JOLANTA LOGA

11 LO

PAWEŁ MORAWSKI

DZIEWCZĘTA

 

G 43

LUCYNA DYDZIŃSKA

G 5

GRZEGORZ PLURA

G 33

DANIEL BANASZEWSKI

G 44

EWA TROJANOWSKA

CHŁOPCY

 

G 29

KAROL MELNICZAK

G 26

ZBIGNIEW WOŹNIAK

G 43

JANUSZ JANKOWIAK

G 6

ZBIGNIEW OLZACKI

KOSZYKÓWKA

 

CHŁOPCY

 

3 LO

IRENA LINKA

ZSELEKTR 1

MICHAŁ KUJAWA

6 LO

KRZYSZTOF PANCEWICZ

11 LO

ROBERT JASKULSKI

DZIEWCZĘTA

 

17 LO

PAWEŁ CHĘCIŃSKI

8 LO

EUGENIUSZ SKRZYPCZAK

20 LO

DARIA GOZIMIRSKA - TACIAK

6 LO

WALDEMAR MENDEL

CHŁOPCY

 

G 55

JACEK SKRZYPCZAK

G 58

RAFAŁ ZAKRZEWSKI

G 24

TOMASZ SOBCZAK

G 29

ANDRZEJ ŚNIADEK

DZIEWCZĘTA

 

G 55

JACEK SKRZYPCZAK

G 24

TOMASZ SOBCZAK

G 29

BARTOSZ GĄSIOROWSKI

G 26

ELŻBIETA CIEŚLICKA

PIŁKA SIATKOWA

 

DZIEWCZĘTA

 

SP 53

EUGENIUSZ GĄSIOR

SP 27

SYLWIA KWAŚNIK

SP 15

ZBIGNIEW KEGEL

CHŁOPCY

 

SP 53

KRZYSZTOF GRACZYK

SP 75

ERNEST MALANOWSKI

SP 4

GERARD SOBKOWIAK

KOSZYKÓWKA

 

CHŁOPCY

 

SP 18

CICHOCKI TOMASZ

SP 6

CIASTOWSKI JAROSŁAW

SP 7

DUBEL ALICJA

DZIEWCZĘTA

 

SP 7

BARAŃSKA KATARZYNA

SP 6

CIASTOWSKA BOŻENA

SP 34

BUSZEWICZ KATARZYNA

PIŁKA RĘCZNA

 

CHŁOPCY

 

SP 15

WITKOWSKI BARTOSZ

SP 29

RUTKOWSKI ŁUKASZ

SP 46

WERLE MAREK

Galeria zdjęć:

Zakończenie Sportowego Roku Szkolnego 2010/2011

Tuesday, 21 June 2011 21:47