Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania realizowane ze środków finansowych Urzędu Miasta Poznań Wydziału Sportu.

 

Gimnazjum 24 - najlepsze Gimnazjum w sporcie szkolnym w Wielkopolsce

W dniu 22 czerwca 2012r. w Turku nagrodzono sześć najlepszych szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych we współzawodnictwie sportowym za mijający rok szkolny.

Historyczny sukces zanotowało Gimnazjum 24, które wygrało rywalizację wśród 416 sklasyfikowanych wielkopolskich gimnazjów. Dopiero po raz drugi szkoła z Poznania (jakiegokolwiek typu) wygrała tą klasyfikację na poziomi województwa. Wcześniej w roku szkolnym 2005/2006 I miejsce wywalczyli uczniowie SP 20.

Okazały puchar, dyplom oraz certyfikat na zakup sprzętu sportowego w wysokości 4000zł odebrały uczennice Wiktoria Błaszyk i Olga Detko w asyście nauczycieli wychowania fizycznego p. Przemysława Górskiego i p. Tomasza Sobczaka. Nagrody i gratulacje odebraliśmy z rąk prezesa Zarządu Głównego Szkolnego Związku Sportowego posła Wojciecha Ziemniaka i prezesa Wielkopolskiego Szkolnego Związku Sportowego p. Zdzisława Urbańczyka.

Ceremonię uświetniły występy zespołu folklorystycznego "Brudzewiacy", chóru oraz pokaz aerobiku uczniów ZSO w Turku.

Klasyfikacja Gimnazjów:

  1. Gimnazjum 24 Poznań - 989,31 pkt
  2. Gimnazjum nr 6 Konin - 893,55 pkt
  3. Gimnazjum nr 2 Wolsztyn - 887,2 pkt

W imieniu Dyrekcji i nauczycieli wychowania fizycznego dziękuję wszystkim uczniom Gimnazjum 24, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Z racji sytuacji w jakiej znalazło się Gimnazjum 24 (wygaszanie szkoły), było to zapewne ostatnie tak spektakularne osiągnięcie tej placówki w sporcie szkolnym.

Opracował: Tomasz Sobczak

niedziela, 24 czerwca 2012 14:27