Zadania realizowane ze środków finansowych Urzędu Miasta Poznań Wydziału Sportu.

Regulamin: doc Regulamin ligi (DOC 32.5 Kb)

LIGA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH MIASTA POZNANIA
W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

SYSTEM ROZGRYWEK W ROKU SZKOLNYM 2012/2013

1. W rozgrywkach uczestniczy 12 zespołów podzielonych na trzy grupy (ubiegłoroczni finaliści rozstawieni)
    4 G 6

3. I ETAP – Drużyny podzielone na trzy grupy rozgrywają turnieje, których gospodarzem będzie każda szkoła. W turniejach gramy system każdy z każdym – trzy pełne sety. Przy wyniku 3:0 drużyna zwycięska otrzymuje 3 pkt, przegrana 0 pkt. Przy wyniku 2:1 następuje podział punktów – zwycięzca otrzymuje 2 pkt, przegrany 1 pkt.
    Termin: 22.10.2012 – 23.11.2012

4. II ETAP – Drużyny podzielone na dwie grupy półfinałowe rozgrywają turnieje, których gospodarzem będzie każda szkoła. Pozostałe cztery szkoły rozegrają „turniej pocieszenia” o miejsca 9-12. W turniejach gramy system każdy z każdym – trzy pełne sety. Przy wyniku 3:0 drużyna zwycięska otrzymuje 3 pkt, przegrana 0 pkt. Przy wyniku 2:1 następuje podział punktów – zwycięzca otrzymuje 2 pkt, przegrany 1 pkt
    Termin: 3.12.2012 – 15.02.2013
  5. GRUPA "PF A" GRUPA "PF B"
    1 1A 1 1B
    2 2B 2 1C
    3 2C 3 2A
    4 3 (najkorzystniejszy bilans z I etapu) 4 3 (2 najkorzystniejszy bilans z I etapu)

6. III ETAP – Turniej finałowy z udziałem czterech najlepszych drużyn (mistrz i wicemistrz grup PF A i PF B). System każdy z każdym do dwóch wygranych setów.
    Termin: 14.03.2013