Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania realizowane ze środków finansowych Urzędu Miasta Poznań Wydziału Sportu.

 

Szanowni Państwo, Nauczyciele Wychowania Fizycznego,

Przed nami kolejny rok szkolny.

Tradycyjnie już Poznański Szkolny Związek Sportowy będzie organizatorem części Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Drugim organizatorem będzie POSiR - oddział Młodzieżowy Ośrodek Sportowy, który odpowiada za pływanie, lekkoatletykę, biegi przełajowe, czwórbój lekkoatletyczny, piłkę nożną na otwartych boiskach oraz aerobik grupowy. W tym roku nie przewidujemy żadnych zmian w systemie punktowania szkół do współzawodnictwa. Na rok szkolny 2012/2013 przygotowaliśmy ujednolicony system w grach zespołowych dla szkół podstawowych. Wszystkie szczegółowe informacje są dostępne na naszej stronie internetowej www.szs.poznan.pl. Prosimy o zapoznanie się z nimi.

Drugim dużym programem, który Poznański SZS będzie realizował w całości będą Szkolne Ligi Sportowe. Ligi te to juz 20-letnia tradycja. Najstarsza liga - koszykówki chłopców szkół ponadgimnazjalnych obchodziła w tym roku 20-lecie istnienia.

Trzecim programem, który wpisał się już na stałe w kalendarz imprez jest "Trener osiedlowy". Jest to program oparty na współpracy pomiędzy Poznańskim SZS, szkołami, a klubami sportowymi. Są to systematyczne zajęcia prowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego zwanymi "trenerami osiedlowymi". Zajęcia te mają za zadanie zainteresowanie dzieci sportem, a najlepszym stworzenie szansy do uprawiania wybranej dyscypliny w młodzieżowych klubach sportowych. Tradycyjnie już program ten prowadzony jest w dwóch edycjach. Obecną wrzesień-grudzień planujemy rozpocząc od 17.09.2012r., a zakończyć przed Bożym Narodzeniem. Lista nauczycieli zakwalifikowanych do programu jest umieszczona na naszej stronie www.szs.poznan.pl.

Wzorem ubiegłego roku wydaliśmy również kalendarz na rok szkolny 2012/2013, który można odebrać w siedzibie Poznańskiego SZS. Kalendarze będziemy również rozdawać podczas imprez sportowych. Przewidzieliśmy dla każdej szkoły po jednym egzemplarzu.

Już dziś informujemy, że Zakończenie Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbędzie się podobnie jak w roku ubiegłym w dniach 26.05-1.06.2013. Zakończenie Sportowego Roku Szkolnego zostanie połączone z zakończeniem programu "Trener osiedlowy" 2012/2013. Planujemy zorganizowanie Festynu sportowo-rekereacyjnego dla szkół podstawowych, a udział w zawodach kończących rok szkolny oraz w festynie sportowo-rekreacyjnym jest obowiązkowy dla "trenerów osiedlowych". Festyn jest całkowicie bezpłatny, a moc atrakcji, które przygotujemy z pewnością będzie magnesem dla dzieci. Z ogromną radością i satysfakcją przekazujemy Państwu informacje, że Miasto Poznań kolejny już raz znalazło się w czołówce miast polskich powyżej 100 tys. mieszkańców w Turnieju Miast i Gmin pt. "Organizacja szkolnych imprez sportowych". Mamy nadzieję, że w przyszłym roku dzięki Państwa zaangażowaniu uda nam się "wskoczyć na pudło". Już dziś zapraszamy Państwa do organizacji turniejów międzyszkolnych, imprez sportowych, festynów z okazji "Dnia Dziecka" i innych imprez w okresie 26.05-1.06.2013. Wiąże się to z programem "Europejski tydzień Sportu dla Wszystkich". Jest to olbrzymi program przeprowadzany corocznie w całej Europie.

Mamy nadzieję, że nasz miesięcznik "Sport Młodych" już na stałe stał się Państwa lekturą, Z informacji, jakie do nas docierają wnioskujemy, że jest on bardzo chętnie czytany. Przypominamy o wersji elektronicznej, dostępnej na naszej stronie internetowej.

Należy wyraźnie zaznaczyć, że wszystkie nasze przedsięwzięcia są możliwe tylko i wyłącznie przy współpracy w Urzędem Miasta - Wydziałem Sportu, który corocznie przeznacza znaczne środki finansowe na działalność i wspieranie sportu szkolnego.

Korzystając z okazji chcielibyśmy przekazać na Państwa ręce wyrazy szacunku za dotychczasową pracę na rzecz sportu szkolnego. Mamy nadzieję, że Państwa aktywność i zaangażowanie przyniesie wymierne efekty w postaci wyników sportowych. Juz poprzedni rok szkolny przyniósł całkowitą dominację naszych szkół w grach zespołowych w województwie wielkopolskim. Takiego sukcesu nie było na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat.

I na koniec kilka informacji adresowanych do wszystkich nauczycieli uczestniczących w zawodach organizowanych przez Poznański SZS:

  • biuro Poznańskiego SZS czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00, w kwestiach finansowych prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny 061 877 23 29 celem potwierdzenia obecności księgowej,
  • wszystkie bieżące informacje przekazujemy na naszej stronie www.szs.poznan.pl. Prosimy o systematyczne korzystanie z informacji tam zawartych oraz o kontrolowanie terminów zawodów,
  • przypominamy, że organizator poszczególnych etapów rozgrywek jest zobowiązany do pisemnego powiadomienia pozostałych szkół o miejscu i terminie rozgrywanych zawodów na minimum 7 dni przed planowanym terminem zawodów. Prosimy również o upewnienie się, że wiadomość dotarła (w latach ubiegłych występowały przypadki problemów technicznych np. awarii fax itp.),
  • szkoły, które awansują do finałów wojewódzkich mają obowiązek kontaktowania się z biurem SZS Wielkopolska celem uzyskania informacji o terminie i miejscu rozgrywania finałowych rozgrywek (strona internetowa: www.szs.wielkopolska.pl),
  • trenerzy osiedlowi zobowiązani są do pisemnego powiadomienia w przypadku odwołania lub przesunięcia godziny zajęć o tym biura Poznańskiego SZS (fax 061 877 23 29 badź mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz do przesyłania na nasz adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. sprawozdań za działalność po każdej edycji programu tj. w grudniu 2012 i w czerwcu 2013.

UWAGA - BARDZO WAŻNE
Od tego roku szkolnego bezwzględnie wymagane będzie dostarczanie na wszystkie zawody imiennych list zawodników na nowym druku (dostępny w plikach do pobrania). Brak tego formularza będzie jednoznaczny z niedopuszczeniem do startu w zawodach. Listy startowe muszą być dołączone do protokołów i będą integralną częścią sprawozdawczości z zawodów.

Zarząd Poznańskiego SZS życzy sukcesów i satysfakcji z pracy w roku szkolnym 2012/2013!
Paweł Filipowski, Karol Melniczak, Jerzy Kerger, Doman Leigeber, Andrzej Piątek

wtorek, 04 września 2012 14:34