Piłka Ręczna

Poprawiony: środa, 30 listopada 2016 13:51

Drukuj

Informacje

  1. Organizator:

    Poznański SZS

  2. Termin i miejsce zawodów:

    październik/listopad 2016

    Zawody rozgrywane będą w ARENIE.

  3. Uczestnictwo:

    Zgodnie z regulaminem PIMS.

    Reprezentacja szkoły składa się maksymalnie z 16 dziewcząt i 16 chłopców.

    Przed każdymi zawodami gospodarz, w obecności przybyłych trenerów, dokonuje losowania kolejności meczów (tabela Berger'a) oraz weryfikuje zawodników – punkt IV/3 regulaminu.

  4. Przepisy gry:

    • czas gry: 2 x 15 minut (jeden mecz) 2 x12 minut (turniej), lub wg ustaleń organizatora i zainteresowanych zespołów.
    • obowiązują rozmiary piłki: nr 2 – dziewczęta; nr 3 - chłopcy,
    • drużyna ma prawo wziąć 1 - minutowy czas w każdej połowie meczu,
    • dowolny system ustawienia obrony podczas całego meczu,
    • zmieniony jest przepis dotyczący zmian; zmiany zawodników możliwe są w dowolnym momencie meczu, a nie tylko wtedy, gdy drużyna zmieniająca zawodnika jest w posiadaniu piłki,
    • obowiązuje zakaz używania kleju - drużyny, których zawodnicy nie zastosują się do zakazu będą dyskwalifikowane,
    • szkoły zobowiązane są do zabezpieczenia piłek we własnym zakresie (zabierania ze sobą na turnieje).
    • obowiązują aktualne przepisy i zarządzenia ZPRP dotyczące systemu gry.

    Punktacja:

    Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, za remis - 1 punkt, za przegrane 0 punktów. O kolejności zespołów decydują kolejno:

    1. większa liczba zdobytych punktów;
    2. jeżeli dwie lub więcej drużyn uzyska tę samą liczbę punktów:
      1. większa liczba punktów zdobytych w zawodach pomiędzy zainteresowanym i drużynami,
      2. większa różnica bramek z zawodów pomiędzy zainteresowanymi drużynami,
      3. większa liczba zdobytych bramek w zawodach pomiędzy zainteresowanymi drużynami,
      4. większa różnica bramek ze wszystkich zawodów,
      5. większa liczba zdobytych bramek we wszystkich zawodach,

      Sposób wyłonienia zwycięzcy w turnieju finałowym  - przy wyniku remisowym po upływie regulaminowego czasu gry obowiązuje dogrywka 5 min, a w przypadku nierozstrzygniętego wyniku - konkurs rzutów karnych. Do rzutów karnych drużyny wystawiają trzech graczy. Jeśli nadal będzie utrzymywał się wynik remisowy kolejni gracze wykonują rzuty karne aż do rozstrzygnięcia.

  5. Nagrody:

    Po zakończeniu zawodów finałowych najlepsze drużyny otrzymają pamiątkowe puchary i medale.

  6. Zgłoszone szkoły i system rozgrywek:

Plan rozgrywek

Wyniki

Wyniki – dziewczęta
I ETAP
DataMeczeWynikiKlasyfikacja końcowa

Grupa A

 

1. 4 LO
2. 
3.

Grupa B

13.10.2016

godz.9.00 ARENA

8 LO - ZS HAND
7:8 1. ZS HANDLOWYCH
2. 8 LO
3. 2 LO
ZS HAND - 2 LO
9:3
2 LO - 8 LO
11:20

Grupa C

13.10.2016

godz.11.00 ARENA

20 LO - ZSZ 1
14:0 1. 33 LO
2. 20 LO 
3. ZSZ 1 
ZSZ 1 - 33 LO
0:18
33 LO - 20 LO
4:4

Grupa D

13.10.2016

godz.13.00 ARENA

ZS EKON - 6 LO
8:12 1. 6 LO
2. ZS EKONOMICZNYCH  
3. 17 LO
6 LO - 17 LO
10:4
17 LO - ZS EKON
3:13

Grupa E

11.10.2016

godz.13.00 LO MM

LO MM - 3 LO
4:8 1. 3 LO
2. LO MM 
3.

Grupa F

ZSMS

1. ZSMS
2.  
3.
II ETAP

Grupa G

25.10.2016

godz. 9.00 ARENA

4 LO - ZS HAND
16:7 1. 4 LO
2. 33 LO
3. ZS HANDLOWYCH
ZS HAND - 33 LO
5:14
33 LO - 4 LO
8:20

Grupa H

25.10.2016

godz.11.30 ARENA

6 LO - 3 LO
5:3 1. ZSMS
2. 6 LO
3. 3 LO 
3 LO - ZSMS
2:14
ZSMS - 6 LO
9:3
FINAŁ - 28.10.2016 GODZ. 9.00 ARENA
I mecz 4 LO - 6 LO
24:8 1. 4 LO
2. ZSMS  
3. 6 LO
4. 33 LO 
II mecz ZSMS - 33 LO
18:5
mecz o 3 miejsce 6 LO - 33 LO 9:1
mecz o 1 miejsce 4 LO - ZSMS 13:10

 

Wyniki

Wyniki – chłopcy
I ETAP
DataMeczeWynikiKlasyfikacja końcowa

Grupa A

21.10.2016

godz.9.00 ARENA

ZS EKON - ZSGD
7:13 1. ZSGD
2. ZS EKONOMICZNYCH 
3. ZS BUD 1/ 21 LO
ZSGD - 21 LO
16:7
21 LO - ZS EKON
11:14

Grupa B

21.10.2016

godz.11.00 ARENA

4 LO - ZS MECH
11:15 1. ZS MECHANICZNYCH
2. 4 LO
3. 3 LO
ZS MECH - 3 LO
14:9
3 LO - 4 LO
7:8

Grupa C

21.10.2016

godz.13.00 ARENA

5 LO - ZS SAM
8:12 1. ZS SAMOCHODOWYCH
2. 5 LO 
3. 20 LO 
ZS SAM - 20 LO
14:5
20 LO - 5 LO
5:8

Grupa D

24.10.2016

godz.13.00 ARENA

ZS HAND - ZSMS
9:5 1. ZS HANDLOWYCH
2. ZSMS 
3. 1 LO 
ZSMS - 1 LO
14:2
1 LO - ZS HAND
3:8

Grupa E

24.10.2016

godz.11.00 ARENA

8 LO - LO MM
10:8 1. 8 LO
2. LO MM
3. ZSZ 1 
LO MM - ZSZ 1
14:11
ZSZ 1 - 8 LO
12:12

Grupa F

24.10.2016

godz.9.00 ARENA

17 LO - 6 LO
11:8 1. 17 LO
2. ZSZ 6 
3. 6 LO
6 LO - ZSZ 6
4:10
ZSZ 6 - 17 LO
12:13
II ETAP

Grupa G

27.10.2016

godz. 9.00 ARENA

ZSGD - ZS MECH
14:13 1. ZS SAMOCHODOWYCH
2. ZSGD
3. ZS MECHANICZNYCH
ZS MECH - ZS SAM
14:15
ZS SAM - ZSGD
11:10

Grupa H

27.10.2016

godz. 11.30 ARENA

ZS HAND - 8 LO
9:5 1. 17 LO
2. 8 LO
3. ZS HANDLOWYCH
8 LO - 17 LO
10:6
17 LO - ZS HAND
14:8
FINAŁ - 28.10.2016 GODZ.12.00 ARENA
I mecz ZS SAM - 8 LO
14:6 1. ZS SAMOCHODOWYCH
2. ZSGD
3. 17 LO
4. 8 LO
II mecz 17 LO - ZSGD
14:15
mecz o 3 miejsce 8 LO - 17 LO 8:12
mecz o 1 miejsce ZS SAM - ZSGD 14:10