Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Przemysław Otuszewski

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 15
os. Jana III Sobieskiego 105

Dyscyplina:

Piłka Nożna

Godziny pracy:

piatek 15:30-17:00

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Styczeń-Maj 2019

W ramach Animatora Sportu Szkolnego prowadziłem zajęcia z piłki nożnej dla uczniów z klas I-III. Zajęcia odbywały się w piątek o godzinie 15:30-17:00, na które przeznaczone było 90 minut. Podczas treningów piłki nożnej dzieci doskonaliły umiejętności techniczne w grach i zabawach oraz w małych grach. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, na co wskazuje frekwencja oraz zadowolone buzie uczestników ostatnich zajęć z wiosennej edycji Animatora Sportu Szkolnego.

W mijającym semestrze z różnych względów nie wystartowaliśmy w dwóch turniejach piłki nożnej. W maju wzięliśmy udział w festynie, który zakończył kolejną już edycję Animatora Sportu Szkolnego.

W następnym roku szkolnym weźmiemy udział tradycyjnie już w turnieju: „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Cieszy nas wiadomość dotycząca powrotu organizacji turnieju w SP 34, który przez lata cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i trenerów. Na rozkładzie będzie również Orlic-cup i inne turnieje piłkarskie.

Zdjęcia:

Luty 2019

W ramach Animatora Sportu prowadzę zajęcia z piłki nożnej, które odbywają się raz w każdy piątek w godzinach 15:30-17:00. Jednostki treningowe mają charakter gier i zabaw, w których dzieci uczą się i doskonalą umiejętności z zakresu techniki gry w piłkę nożną. Duża część zajęć poświęcona jest na gry. W zajęciach biorą udział uczniowie klas I-III. Obecnie grupa liczy 20 uczniów. Zajęcia cieszą się dużą popularnością wśród dzieci z uwagi na przystępny charakter i miłą atmosferę.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2018

W ramach Animatora Sportu Szkolnego prowadziłem zajęcia z piłki nożnej dla uczniów z klas I-III. Zajęcia odbywały się w piątek o godzinie 15:30-17:00, na które przeznaczone było 90 minut. Zdecydowaną większość uczniów stanowili chłopcy z klas I-II a wśród nich tacy, którzy na zajęciach piłki nożnej pojawili się po raz pierwszy, stąd duża część zajęć poświęcona była na nauczanie techniki gry w piłkę nożną. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, regularnie przychodziło na nie 17 uczniów. Jesienią tradycyjnie już wzięliśmy udział w turnieju piłki nożnej „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”.

Gospodarzem turnieju był ZS nr 7 w Poznaniu. Chłopcy cieszyli się z możliwości udziału w turnieju mimo iż nie zakwalifikowali się do kolejnego etapu rozgrywek.

Kolejnym turniejem piłkarskim, który na stałe wpisał się w życie SP nr 15 jest turniej Mikołajkowy. W tym roku rozegraliśmy III edycję tego turnieju. Jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem i wywołał ponownie sporo emocji wśród dzieci i nauczycieli klas II i III. Do rywalizacji przystąpiło pięć oddziałów, każda drużyna liczyła 10 zawodników, a zatem w rywalizacji brało udział 50 zawodników. W naszym turnieju nie ma przegranych, każdy uczestnik mógł liczyć na upominek.

Na koniec turnieju naszymi gośćmi specjalnymi byli piłkarze pierwszoligowej Warty Poznań, którzy rozdali medale każdemu uczestnikowi zawodów oraz przynieśli zestawy kibica w postaci szalika i czapeczki dla zwycięskiej drużyny.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

Pragnę poinformować, iż zajęcia w ramach Animatora odbywać się będą w każdy piątek w godzinach 15:30-17:00 w ZSP nr 6 (SP 15) na os. Jana III Sobieskiego 105. Zajęcia będą miały podobny charakter do tych z poprzednich edycji - zajmować się będziemy piłką nożną. W ramach treningów piłki nożnej uczniowie klas I-III za pośrednictwem zabaw i gier poznawać będą technikę gry. Na pewno nie zabraknie corocznego turnieju Mikołajkowego organizowanego w naszej szkole. Poza tym czekają nas starty w turniejach poza szkolnych. Już w tej chwili nabór został zamknięty (wymagana maksymalna ilość osób na zajęcia) co zwiastuje fajną atmosferę i miło spędzony czas z najmłodszymi.

Zdjęcia:

Powrót