Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Łukasz Włoch

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Publiczna Salezjańska Szkoła Podstawowa
os. Bohaterów II Wojny Światowej 29

Dyscyplina:

Unihokej

Godziny pracy:

poniedziałek 7:15-8:00

środa 15:45-17:15

czwartek 7:15-8:00

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Styczeń-Maj 2019

Zajęcia z grupą chłopców prowadzone były trzy razy w tygodniu, 2 x 45 min i raz 90 min. Regularnie uczestniczyło w nich około 15 zawodników. Tematyka zajęć obejmowała aspekty takie jak:

 • podania i przyjęcia piłeczki,
 • prowadzenie piłeczki,
 • strzały do bramki,
 • gra bramkarza (chwyty, rzuty, poruszanie się w bramce),
 • małe gry,
 • gry szkolne i właściwe,
 • gra w obronie,
 • gra w ataku,
 • gra w przewadze i w zmniejszonym składzie.

W celu urozmaicenia procesu treningowego braliśmy udział w rozgrywkach organizowanych przez:

 • SZS Poznań - Igrzyska Dzieci w Unihokeju,
 • WZUnihokeja - Wielkopolska Liga Unihokeja w kategorii Młodzików (zakończyliśmy rozgrywki na etapie grupowym) i Dzieci (III miejsce),
 • PZUnihokeja - Moje Małe Mistrzostwa Polski Dzieci w Unihokeju (w kategorii 2007 i młodsi - miejsca 5-8, w kategorii 2009 i młodsi - IV miejsce).

Zdjęcia:

Luty 2019

-

Zdjęcia:

Wprowadzenie

Treningi unihokeja prowadzę trzy razy w tygodniu. Grupę treningową tworzą dziewczęta urodzone w roku 2005 i młodsze oraz chłopcy urodzeniu w roku 2006 i młodsi. Na zajęciach przygotowujemy się do startu w turniejach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy oraz w rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Unihokeja. Dziewczęta, to medalistki mistrzostw Poznania i Wielkopolski, a chłopcy swoje sukcesy mają jeszcze przed sobą, w ich osiągnięciu ma pomóc doświadczenie starszych koleżanek. Zawodnicy mają bardzo dobre warunki do treningu – dużą halę, bandy do unihokeja oraz kije najlepszych producentów.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

Na zajęcia uczęszczały przede wszystkim dziewczęta z klas szóstych i siódmych oraz chłopcy z młodszych klas szkoły podstawowej. Pracowaliśmy nad poprawą techniki podania, przyjęcia, prowadzenia i strzału do bramki. Sporo czasu poświęciliśmy również technice gry bramkarza, a przede wszystkim poruszaniu się bramkarza w polu bramkowym oraz chwytach i rzutach piłeczki. Doskonaliliśmy rozegranie stałych fragmentów gry, czyli rzutów wolnych i rzutów karnych. Aby jak najlepiej przygotować się do najważniejszych zawodów w sezonie szlifowaliśmy umiejętności taktyczne, takie jak: gra w osłabieniu, gra w przewadze, kontratak i gra atakiem pozycyjnym. Dziewczęta wygrały Wielkopolską Ligę Unihokeja i awansowały do Mistrzostw Polski Młodziczek, w których zajęły VII miejsce. Wybrane zawodniczki wspomagały Juniorki Młodsze w rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Unihokeja i zajęły ostatecznie IV miejsce w Finale rozegranym w Kębłowie. Następnie wystartowały w Ogólnopolskich Igrzyskach Dzieci w Unihokeju, które tradycyjnie odbyły się w Elblągu. Tam osiągnęły swój największy sukces zajmując IV miejsce wśród wszystkich szkół w Polsce.

Zdjęcia:

Powrót