Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 

Jakub Hałuszczak

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 4
ul. Rawicka 12/14

Dyscyplina:

Piłka Ręczna

Godziny pracy:

wtorek 16:30-18:00

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Styczeń-Maj 2019

Kolejna edycja programu Poznański Animator Sportu Szkolnego dobiegła końca. Podczas zajęć uczniowie z SP 4 w Poznaniu brali aktywnie udział w treningach z piłki ręcznej. Zajęcia te miały na celu zapoznanie z nową grą zespołową, wprowadzenie dodatkowej aktywności fizycznej po za lekcjami. W znacznej mierze stosowano różne gry i zabawy, którym towarzyszyły pozytywne emocje na boisku, uczyły współpracy z rówieśnikami, a także uczyły zachowania podczas odnoszeniu sukcesów i przyjmowania prażaki. Młodzi sportowcy zapoznali się z zasadami kulturalnego kibicowania. Cel zajęć został osiągnięty czego potwierdzeniem była wysoka i systematyczna frekwencja, a także podziękowania ze strony uczniów i rodziców pod koniec roku.

Zdjęcia:

-

Wrzesień-Grudzień 2018

Zajęcia rekreacyjno-sportowe dla dzieci i młodzieży szkolnej prowadzone były od września do grudnia 2018 roku. Zajęcia były ogólnodostępne oraz miały za zadanie zapoznać i zachęcić dzieci do aktywnego spędzania czasu po za lekcjami ucząc się gry w piłkę ręczną.

Treningi prowadzone były na nowej sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 4 przy ulicy Rawickiej w Poznaniu. Podczas trwania treningów wykorzystywano różne metody pracy w tym między innymi: zabawy wprowadzające i zapoznające z piłką ręczną, ćwiczenie analityczne, ćwiczenia syntetyczne, metody zadaniowe, gra uproszczona, gra właściwa, nauka elementów taktyki, sędziowanie, kibicowanie podczas meczu.

W trakcie trwania programu dzieci z SP nr 4 utworzyły debiutujące reprezentacje szkoły, które brały udział w Igrzyskach Dzieci dziewczynek (I etap), a także przeprowadzono, na Sali gimnastycznej SP 4, I etap rozgrywek grupowych Igrzysk Dzieci chłopców.

Zajęcia przez cały okres trwania programu cieszyły się dużą frekwencją i stanowiły dobry początek dla rozwijania tej dyscypliny w naszej szkole.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

Zajęcia z piłki ręcznej rozpocząłem prowadzić od 18.09. Propozycja zajęć cieszy się dużym zainteresowaniem. Do tej pory mam zapisanych 19 dzieci i nadal dochodzą nowi. Sale gimnastyczną dostosowana do dyscypliny lecz minimalnie za krótkie.

Zajęcia z piłki ręcznej zorganizowałem z myślą o klasach 4-8 treningi siatkarskie. Treningi odbywają się we wtorki o godz. 16:30-18:00. Zajęcia rozpocząłem od gier i zabaw oswajających z piłką i sposobem poruszania się po boisku, zadawałem proste ćwiczenia nauczające i doskonalące podania, chwyty i rzuty do bramki, które nie sprawiały problemów a zachęciły większość uczestników do dalszych treningów.

Zdjęcia:

-

Powrót