Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

Roger Ratajczak

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Zespół Przedszkolno-Szkolny nr 9

Dyscyplina:

Piłka Ręczna

Godziny pracy:

poniedziałek 13:40-15:10

piątek 13:40 - 15:10

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Styczeń-Maj 2019

Zajęcia z piłki ręcznej w ramach programu „Poznański Animator Sportu Szkolnego” w Zespole Szkolno–Przedszkolnym nr 9 w Poznaniu (SP 93) realizowane były tak jak w pierwszym semestrze w poniedziałki i piątki od 13:40 do 15:10. Grupa znacznie wzrosła co do pierwszego semestru i w treningach brało udział 30 dzieci (16 dziewczynek i 14 chłopców). Jedni uczniowie brali udział w zajęciach w poniedziałek inni w piątek. W porównaniu co do zajęć w I edycji wzrosła dużą ilość dziewczyn. Treningi prowadziłem na pięknej nowej sali gimnastycznej. Uczniowie byli mocno zaangażowani, wykonywali ćwiczenia z dużą dokładnością. Większość dzieci od samego początku uczyła się gry w piłkę ręczną. Musiałem dobierać obciążenia i środki treningowe pod grupę początkującą. Podczas zajęć obserwowałem jak dzieci szybko się uczą, jak zajęcia sprawiają im wielką radość i przyjemność. Od lutego do maja 2019 r. zrealizowałem 52 godziny. W dniach 19.02.2019, 19.03.2019, braliśmy udział w Turnieju MKS Handball Liga klas IV W dniu 17.05.2019 r. w mojej szkole zorganizowałem wspólnie MKS Poznań turniej. Była to duża promocja mojej szkoły dla trenerów i przede wszystkim dla uczniów promocja grę w piłkę ręczną. 29.05.2019 w ramach podsumowanie zajęć uczestniczyłem z wszystkimi uczniami biorącymi udział w zajęciach w festynie sportowo-rekreacyjnym na obiektach MOS w Poznaniu. Była to duża atrakcja dla dzieci, którzy w tym czasie korzystali z różnego rodzaju zabaw. W dniu 14.06.2019 braliśmy udział w finałowym turnieju piłki ręcznej MKS Handball klas IV. W wyżej wymienionych zawodach sportowych widoczny był duży progres sportowy w porównaniu z I semestrem. W końcowej klasyfikacji zajęliśmy 7 miejsce. W roku szkolny 2018/2019 było to dla moich uczniów pierwsze współzawodnictwo turniejowe. Szkoła moja jest nowo i ten rok szkolny był rokiem tworzenia nawyków sportowych dla dzieci.

Zdjęcia:

Luty 2019

Zajęcia w ramach Animatora sporu z piłki ręcznej prowadzę w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9 w Poznaniu na Umultowie w poniedziałki i piątki w godzinach 13:40-15:10. Wszystkich uczniów mam zapisanych 30 (16 dziewczyn i 14 chłopców). Jedni uczniowie uczestniczą na zajęciach w poniedziałki, pozostali w piątki. Daję to średnią około 15 dzieci w każdej jednostce treningowej. Zaangażowanie uczniów jest bardzo duże. Widać, że sprawia mi do dużo radości. Piękna i duża sala gimnastyczna pozwala mi na realizowanie różnorodnych środków treningowych. 19.02.19 r uczestniczyliśmy w turnieju piłki ręczne MKS Handball liga klas IV w SP 72.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2018

Zajęcia z piłki ręcznej w ramach programu „Poznański Animator Sportu Szkolnego” rozpocząłem od 24.09 2018 w Zespole Szkolno–Przedszkolnym nr 9 w Poznaniu (SP 93). Moja szkoła jest nowa i dopiero od 1.09 zaczęła funkcjonować. Musiałem od samego początku promować zajęcia z piłki ręcznej w celu zachęcenia dzieci do uczestnictwa w treningach. Grupa na dzień rozpoczęcia zajęć liczyła 20 dzieci (15 chłopców i 5 dziewczynek). Po upływie około miesiąca coraz więcej dzieci wykazywało zainteresowanie udziałem. Zajęcia odbywały się w poniedziałki i w piątki od 13:40 do 15:10. W niektórych przypadkach jedni uczniowie brali udział w zajęciach w poniedziałek inni w piątek. Pozwoliło to na możliwość dołączenia uczniów, którzy zgłosili się w czasie trwania zajęć. Treningi prowadziłem na pięknej nowej sali gimnastycznej. Uczniowie byli mocno zaangażowani, wykonywali ćwiczenia z dużą dokładnością. Większość dzieci od samego początku uczyła się gry w piłkę ręczną. Musiałem dobierać obciążenia i środki treningowe pod grupę początkującą. Podczas zajęć obserwowałem jak dzieci szybko się uczą, jak zajęcia sprawiają im wielką radość i przyjemność. Od 24 września do 14.12 zrealizowałem 42 godziny. W dniu 4.12.218 braliśmy udział w I Turnieju MKS Handball Liga klas IV (2008 i młodsi). Zespół mój rozegrał 3 mecze z SP 10, SP 20, SP 72. Niestety spotkania przegraliśmy, ale graliśmy ze szkołami które od wielu lat szkolą zawodników grających na co dzień w klubie MKS Poznań. Było dla moich uczniów pierwsze współzawodnictwo turniejowe. Poprzez ten turniej uczniowie zdobyli duże doświadczenie. W nowym roku kalendarzowym chęć uczestnictwo w zajęciach piłki ręcznej deklarowało około 30 dzieci. Dziękuje Panu Jakubowi Kasperczakowi trenerowi klubu MKS Poznań, za wsparcie i pomoc w organizacji zajęć. Syn Pana Kasperczaka uczęszcza do mojej szkoły i na treningi z piłki ręcznej.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

Zajęcia z piłki ręcznej rozpocząłem od 24.09, ponieważ jest to nowo wybudowana szkoła i musiałem się zorganizować. Propozycja zajęć cieszy się dużym zainteresowaniem. Do tej pory mam zapisanych 20 dzieci. Sale gimnastyczną mam wspaniałą, więc z wielką przyjemnością prowadzę zajęcia.

Zdjęcia:

Powrót