Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

Wielki Finał MKS Handball Ligi 2018/2019

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

W dniach 13-14.06 odbyły się finały MKS Handball Ligi Szkrabów i MKS Handball Ligi kl. IV, V i Dziewcząt, organizowanych przez klub piłki ręcznej MKS Poznań. Przez dwa dni, w dwóch szkołach SP 72 i SP 7 w tym wydarzeniu sportowym brało udział 300 dzieci z poznańskich szkół podstawowych.

Rozgrywki odbywały się przez cały rok szkolny, a ich finał jak co roku przypadł właśnie w czerwcu. Najmłodsi - czyli Szkraby zaczęli jako pierwsi, 13.06 w Szkole Podstawowej nr 7, gdzie rozgrywki odbywały się jednocześnie na dwóch boiskach - zewnętrznym i wewnętrznym. 10 zespołów - wszyscy nagrodzeni!

Brązowym medalistą została SP nr 88,
Srebrny medal wywalczyli uczniowie z SP nr 80
Złote medale natomiast zawisły na szyjach gospodarzy czyli uczniów SP nr 7

  • Najlepszy zawodnik turnieju – G. Pempera SP 7,
  • Król strzelców – M. Draszkiewicz SP 7,
  • Najlepszy bramkarz - S. Talarczyk SP 10.

Wszyscy, którzy znaleźli się za podium również otrzymali medale, puchary i nagrody rzeczowe. Gratulujemy wszystkim pozostałym uczestnikom z SP: 72, 77, 84, 54, 10 i ZSP: 9, 6.

Drugi dzień zmagań nieco starszych uczestników miał miejsce na obiektach Szkoły Podstawowej nr 72 w Poznaniu i trwał od samego rana do późnego popołudnia, na dwóch boiskach jednocześnie zespoły damskie i męskie rozgrywały swoje ostatnie w tym roku sportowe boje. Wśród dziewczyn bezkonkurencyjny okazał się zespół Pyrek z SP 46 w Poznaniu. Podopieczni Joanny Draszkiewicz z SP 7 nie mieli sobie równych w rozgrywkach pięcioklasistów. Najciekawiej było w rozgrywkach czwartoklasistów. Tam ze złotem na piersi wrócili uczniowie SP 46, srebrny medal zawisł na szyjach gospodarzy z SP 72, a na trzecim miejscu podium stanęli zawodnicy Anny Śmigowskiej z SP 10.

Każdy uczestnik finałowych turniejów wrócił do domu z podarunkiem w postaci pamiątkowej koszulki MKS Handball Ligi. Były medale, puchary, nagrody indywidualne oraz specjalne wyróżnienia.

Projekt MKS Handball Ligi współfinansowało Miasto Poznań, partnerem tej sportowej imprezy był Poznański Szkolny Związek Sportowy, Wielkopolski Związek Piłki Ręcznej, a współorganizatorem Szkoła Podstawowa nr 72 i 7. Sponsorami: Szkoła Języków Obcych Leader School, Fabryka Śmiechu Michałek, Firma Bama Opony, Firma Margo, Firma Todo. Wszystkim bardzo dziękujemy!

Zawodnikom, zawodniczkom, trenerom serdecznie gratulujemy sportowej postawy, dziękujemy za wspólnie przepracowany rok i życzymy udanych wakacji! Do zobaczenia w przyszłym roku!

Galeria zdjęć - kliknij!

środa, 26 czerwca 2019 13:39