Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Dagmara Ciarka

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 29
oś. Pod Lipami 106

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

wtorek 12:00-13:30

środa 13:00-14:30

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Czerwiec 2019

W piątek 14 czerwca w hali sportowej "Posnania" odbył się ostatni turniej minisiatkówki rocznika 2009. W przyszłym roku moi chłopcy rozpoczną właściwy sezon sportowy, ten rok służył przetarciu, zabawie i rozkochaniu się w piłce siatkowej. Myślę, że wielu z nich wpadło po uszy.

Zdjęcia:

Styczeń-Maj 2019

Program szerokiego upowszechniania wychowania fizycznego i sportu realizowany jest w mojej szkole od wielu lat (Sportowa Szkoła Podstawowa nr 29 w Poznaniu). „Animator” doskonale wpasował się w obowiązującą w szkole "piramidę szkolenia" stanowiąc jej bazę. Kolejne już pokolenia zdobywają pierwsze szlify sportowe, łapią „bakcyla, zdrowego uzależnienia od sportu” podczas tych zajęć. To tutaj otwierają się drzwi do wielkiej kariery sportowej, której przykładem może być absolwent naszej szkoły, zawodnik naszego klubu (Iuks Jedynka Poznań) Dawid Dulski, aktualnie uczeń SMS PZPS SPAŁA, najlepszy atakujący Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, członek Kadry Polski kadetów do lat 18, który swoją przygodę ze sportem rozpoczął w małej sali gimnastycznej na osiedlu Pod Lipami podczas zajęć Trenera Osiedlowego (poprzednik Animatora Sportu), najpierw u mnie, a później kontynuował u trenera Piotra Kołodziejskiego, również poznańskiego Animatora Sportu. Swoją szansę na rozwój sportowy właśnie w ramach projektu dostali również aktualni V-ce Mistrzowie Polski w minisiatkówce, uczniowie naszej szkoły, którzy w tym roku zostali Mistrzami Miasta Poznania, Mistrzami Województwa oraz brązowymi Mistrzami Polski Szkolnych rozgrywek. Animator Sportu to wspaniała przygoda dla dzieci, a dla trenerów i nauczycieli szansa na bardziej kompleksowy wpływ na wychowanków. Bardzo serdecznie dziękujemy i liczymy na kolejne lata wspólnej pracy w programie!

Zdjęcia:

Kwiecień 2019

Kolejny Charytatywny Turniej Rodzinny za nami. Tym razem 13 kwietnia zagraliśmy dla naszych kadetów, którzy dostali reprezentacyjne koszulki. W turnieju wzięło udział 31 par w dwóch kategoriach wiekowych. Dla nas sportowców ważne są kolejne wygrane turnieje, ale w turnieju rodzinnym, szczególnie charytatywnym jest coś magicznego. Nie zwycięstwo jest najważniejsze, a możliwość wspólnego spędzenia czasu, zmaganie z samym sobą. Nieważne jest, które miejsce się zajęło, ale czy zagrało się najlepiej jak mogło? Siatkówka to niespotykane emocje, nauka pracy w zespole, kształtowanie charakteru, prezentacja harmonii piękna ruchu i siły, zmaganie się z sobą samym, umiejętność przegrywania i cieszenia się sukcesem. To wszystko było udziałem naszych małych i dużych zawodników. Udział rodziców w sportowym życiu dziecka niesie z sobą niepowtarzalne efekty. Spędzając czas z dzieckiem, rodzic przechodzi na chwilę ze swojego świata do świata dziecka, co bardzo zbliża. Wspólny czas daje okazję do kreowania sytuacji, w których możemy przekazać dzieciom ważne dla nich wartości i postawy. Tempo życia, godzenie obowiązków związanych z pracą, prowadzaniem domu i wypoczynkiem może się okazać dużym wyzwaniem. Warto pamiętać, że dla naszych dzieci ważna jest nie ilość czasu z nimi spędzona, ale jego jakość. Jako dorośli będą pamiętali emocje, które zostały wzbudzone w trakcie robienia wspólnych rzeczy a nasz turniej był tego świetnym przykładem.

Zdjęcia:

Marzec 2019

Kinder + Sport to największy w Europie turniej mini siatkówki skierowany do najmłodszych adeptów tej dyscypliny. Ma na celu propagowanie zasad i nagradzanie postaw fair play, promowanie wychowania poprzez sport, kształtowanie zdrowego stylu życia oraz aktywizację lokalnych środowisk sportowych. To już kolejne pokolenie moich uczniów/zawodników, którzy rozpoczynaj swoja przygodę sportową z tym turniejem. Na razie "zbieramy" doświadczenie, ale jak na młodszy rocznik (2009) trzecie miejsce jednej z drużyn cieszy nas ogromnie!

Zdjęcia:

Luty 2019

Inspiracja, motywacja, autorytet i wzór do naśladowania - Trener Marcin Stachowski (KS UAM POZNAŃ).

W środę 13 marca uczestniczyliśmy w meczu piłki siatkowej między KS UAM POZNAŃ, a ENEA ENERGETYK POZNAŃ. Dla niektórych z moich małych zawodników to była szansa zobaczenia pierwszy raz w życiu jak wygląda prawdziwy mecz piłki siatkowej, a obecność grającego Trenera dostarczyła nam wszystkim moc wrażeń. Dzieci potrzebują idola, który pełni rolę drogowskazu, świadomie bądź nieświadomie - pokazując jak osiągnąć sukces i czym w ogóle ten sukces jest.

Zdjęcia:

Luty 2019

Wspaniałą postawą na turnieju w Lesznie wykazali się moi najmłodsi podopieczni. Był to dla Nich pierwszy, tak duży turniej, tym bardziej cieszy postawa, radość, zaangażowanie, wygrane i przegrane pojedynki. Z ogromnym optymizmem patrzę w przyszłość.

Zdjęcia:

Luty 2019

Kolejna edycja projektu „Animator Sportu” w naszej szkole. Podobnie jak w pierwszym semestrze z zajęć korzystały będą głównie dzieci rocznika 2009. Jest to najmłodszy rocznik mini siatkówki w naszej szkole. Grupa bardzo ambitna i wymagająca od nauczyciela kreatywności oraz stwarzania możliwości wykorzystania ogromnego potencjału, który w nich niewątpliwie tkwi. Praca z Nimi to sama przyjemność a świadomość tego, że czym skorupka za młodu pozwala mieć nadzieję, że coś z tej pracy zostanie na lata.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2018

Zakończenie edycji projektu Animator Sportu w Sportowej Szkole Podstawowe nr 29 w Poznaniu :) w formie turnieju mini siatkówki. Doskonała zabawa, radość ze wspólnie spędzonego czasu, rywalizacja i zabawa na najwyższym poziomie. Efekty czterech miesięcy zajęć sportowych prowadzonych w naszej szkole.

Zdjęcia:

Listopad 2018

Aktywność fizyczna wpływa nie tylko na rozwój fizyczny dziecka, ale również umysłowy, pomaga w nauce i wykorzystuje potencjał dziecka.

Potencjał młodego człowieka możemy rozważać dwojako. Pierwszy, to potencjał fizyczny, wynikający z naturalnych faz rozwojowych dziecka. Każdy tzw. okres sensytywny, pojawiający się wyłącznie w dziecięcych latach charakteryzuje się wyjątkowym wzrostem danej cechy np. szybkości, gibkości, wytrzymałości. Jeśli pominiemy te momenty, nie mamy szans do nich wrócić. Dziecko, które rozwija w sobie poszczególne sprawności, gdy po przerwie wraca do aktywności jako dorosły, dużo szybciej dochodzi do formy, niż ludzie, którzy nigdy nie uprawiali żadnego sportu.

Drugi aspekt, to potencjał wynikający z możliwości umysłowych dziecka. Sport w połączeniu ze zdrową dietą powoduje tworzenie się nowych sieci neuronalnych, a więc mózg dziecka zaczyna działać efektywniej. Ponadto aktywność zwiększa umiejętność koncentracji, wystawia młodego człowieka na sytuacje problemowe. Buduje w dziecku wytrwałość, odwagę, pewność siebie, umiejętność szybkiego podejmowania decyzji.

Zdjęcia:

Październik 2018

Zdrowie jest wartością nadrzędną w życiu każdego człowieka. W zdrowiu upatrujemy podstaw szczęścia i chcielibyśmy zachować je jak najdłużej. Regularna aktywność fizyczna jest jednym z ważniejszych składników zdrowego stylu życia. Pełni ona doniosłą rolę w podnoszeniu lub utrzymaniu odpowiedniego poziomu sprawności fizycznej a ruch to najważniejszy po odżywianiu czynnik determinujący zdrowie.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

W roku szkolnym 2018/2019 z zajęć Animatora Sportu będą korzystały dzieci z rocznika 2009. Aktywność fizyczna jest szczególnie ważna u dzieci w tym wieku. Znajdują się one w fazie intensywnego wzrostu, wzmacniania i doskonalenia. Występujący u nich "głód ruchu" jest wyrazem podświadomej chęci zaspakajania tej potrzeby zapewnienia niezbędnego czynnika stymulującego rozwój. Dlatego aktywność powinna być rozwijana już od najmłodszych lat. Dzięki ruchowi dziecko poznaje otaczający je świat, wzbogaca swoje doświadczenia, kształtuje pamięć i uwagę, rozwija swoją samodzielność. Zabawy i ćwiczenia w grupie uczą zachowań prospołecznych - dziecko podporządkowuje się obowiązującym normom i zasadom. Liczę na to, że zajęcia będą przede wszystkim okazją do fajnej zabawy, ale również wdrożą moich podopiecznych do treningu sportowego.

Zdjęcia:

Powrót