Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 

Tomasz Cichocki

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 18
os. Armii Krajowej 100

Dyscyplina:

Koszykówka

Godziny pracy:

wtorek 14:30-15:45

czwartek 13:25-14:25

piątek 14:15-15:00

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Czerwiec 2019

W Szkole Podstawowej nr 18 odbył się XV turniej koszykówki chłopców "I krok z koszykówką" w ramach programu Poznański Animator Sportu Szkolnego. W turnieju udział brali chłopcy z trzecich klas z SP 59, SP 56 oraz gospodarz SP 18. Zawody składały się z 2 części: wyścigi rzędów oraz turnieju koszykówki. Wszystkie drużyny rozegrały po dwa mecze. W związku z tym, że dla większości uczestników był to pierwszy turniej koszykówki w życiu nie była prowadzona klasyfikacja końcowa. Trenerzy wybrali najlepszych zawodników drużyny, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie turnieju wszyscy chłopcy dostali pyszne słodkości przygotowane przez rodziców z SP 18.

Zdjęcia:

Styczeń-Maj 2019

W I edycji 2019 Poznańskiego Animatora Sportu Szkolnego prowadziłem zajęcia w 2 grupach: młodszej (klasy O-3) i starszej (klasy 8 i młodsi). Reprezentacja naszej szkoły zajęła 3 miejsce w Poznańskich Igrzyskach Dzieci oraz awansowała do półfinału Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W grupie młodszej szczególny nacisk kładłem na naukę i doskonalenie podstawowych elementów techniki koszykarskiej. Elementy te ćwiczyłem w formie zabawowej. W grupie starszej wprowadzałem podstawowe elementy taktyczne. W naszej szkole koszykówka jest bardzo popularną dyscypliną sportową. Dzieci licznie i bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach.

Zdjęcia:

Luty 2019

-

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2018

W okresie wrzesień–grudzień 2018 w Szkole Podstawowej nr 18 odbywały się zajęcia sportowe w ramach akcji Poznański Animator Sportu Szkolnego. Zajęcia odbywały się w dwóch grupach. Grupa starsza to uczniowie klas V-VIII. Grupa młodsza to uczniowie klas I-III. Podczas zajęć duży nacisk kładę na rozwijanie techniki indywidualnej, większość ćwiczeń moi uczniowie wykonują z piłkami. Ważnym elementem zajęć są ćwiczenia ogólnorozwojowe i ćwiczenia koordynacyjne. Zajęcia cieszą się dużą popularnością, w naszej szkole ok. 40 uczniów bierze udział w treningach organizowanych w ramach akcji Poznański Animator Sportu Szkolnego. W grupie starszej wprowadzam proste elementy taktyki. Reprezentacja szkoły awansowała do półfinału Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W grupie młodszej większość ćwiczeń prowadzę w formie zabawowej. Przez gry i zabawy dzieci doskonalą swoją technikę. Głównym celem zajęć w grupie młodszej jest zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej i czerpanie przyjemności z tej aktywności. W grudniu zorganizowałem turniej koszykówki. Turniej zorganizowałem we współpracy z klubem sportowym Biofarm Basket Poznań. W zawodach udział brały SP 18, SP 51, SP 56. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe koszulki i zaproszenia na mecz pierwszej ligi. Nagrody wręczali zawodnicy I ligowego zespołu Marcin Tomaszewski i Bartosz Jankowski.

Zdjęcia:

Powrót