Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Alicja Dubel

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 7
ul. Galileusza 14

Dyscyplina:

Koszykówka

Godziny pracy:

czwartek 16:20-17:50

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Styczeń-Maj 2019

W tym okresie zajęcia z grupą chłopców z klas 2 odbywały się z godnie z założonym planem. Na zajęciach kontynuowaliśmy ćwiczenia ogólnorozwojowe, poruszanie się po boisku w ataku i obronie oraz nauczanie podstawowych elementów technicznych w koszykówce. Przeważała forma zabawowa, która na tym etapie jest niezbędna do aktywowania zawodnika. Nie zabrakło ćwiczeń czucia i panowania nad piłką. Chłopcy byli bardzo zaangażowani, aktywni na zajęciach, widać, że polubili tą dyscyplinę.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2018

Zajęcia z mikro koszykówki dla chłopców z klas drugich prowadziłam raz w tygodniu. Na zajęciach ze względu na wiek uczestników dominowała forma zabawowa oraz uproszczone gry drużynowe, w których dzieci podnosiły swoją sprawność motoryczną oraz uczyły się podstawowych elementów techniki gry w koszykówkę. W tym okresie organizowane były także wyścigi rzędów oraz mini gry z elementami koszykówki. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem najmłodszych adeptów koszykówki z naszej szkoły. Treningi dawały dzieciom sporą dawkę pozytywnych emocji oraz umożliwiały nabycie coraz to nowych umiejętności koszykarskich. Kontynuacja zajęć stworzy możliwość dalszego rozwoju umiejętności koszykarskich oraz czerpania radości z osiąganych postępów i wyników pracy.

Zdjęcia:

Wprowadzenie 2018

W roku szkolnym 2018/2019 prowadzę zajęcia z koszykówki dla chłopców z klas drugich. Rozpoczynamy przygodę ze sportem od gier i zabaw wprowadzających do ABC koszykówki, które pozwolą nam czerpać radość podczas gry w mikro koszykówkę. Zajęcia mają na celu popularyzację koszykówki w środowisku najmłodszych uczniów w naszej szkole oraz zachęcić do aktywnego i systematycznego uczestnictwa w życiu koszykarskim w następnych latach. Zapraszam do wspólnej zabawy.

Zdjęcia:

-

Powrót