Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Przemysław Hejna

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 6
os. Rusa 56

Dyscyplina:

Badminton

Godziny pracy:

poniedziałek 14:30-15:15

czwartek 14:30-15:15

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Wrzesień-Grudzień 2019

Zajęcia z badmintona w roku szkolnym 2019/2020 w Szkole Podstawowej nr 6 odbywały się dwa razy w tygodniu w poniedziałki i czwartki w godzinach 14:30-16:00. Frekwencja na zajęciach w porównaniu z poprzednim rokiem systematycznie wzrasta, a zarazem powiększa się rozpiętość wiekowa grupy ćwiczącej - od klas najmłodszych I-III, do młodzieży klas IV-VI i najstarszych VII-VIII. W/w grupa startowała w ID i IMS w zawodach badmintona i tenisa stołowego, czego efektem jest medal dziewcząt w tenisie stołowym w ramach IMS. Dzieci stale uczestniczą w pozostałych zawodach w ramach współzawodnictwa szkół w Poznaniu, co pokazuje, że warto dbać o wszechstronny rozwój i sprawność naszych podopiecznych. Zajęcia zawsze polegały na realizacji zadań technicznych i taktycznych z zakresu sportów rakietkowych - różne formy poruszania się i odbić w tenisie stołowym i badmintonie oraz gier i zabaw ruchowych, aby sprawiały radość i zadowolenie z uczestnictwa w zajęciach.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2019

-

Zdjęcia:

Styczeń-Maj 2019

Zajęcia w programie Poznański Animator Sportu Szkolnego w Szkole Podstawowej nr 6 odbywały się dwa razy w tygodniu w poniedziałki i środy. Zainteresowanie zajęciami było bardzo duże jak na pierwszy rok zajęć z badmintona w szkole. Realizowaliśmy na zajęciach zakres ćwiczeń z badmintona, rożne sposoby poruszania się po boisku technikę odbić, zagrywki oraz zakres gier i zabaw pomocnych w poprawie sprawności ogólnej dzieci. Zwieńczeniem całego roku pracy był udział naszej grupy w festynie rekreacyjno-sportowym 2019.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2018

W roku szkolnym 2018/2019 zajęcia z badmintona w SP 6 odbywają się dwa razy w tygodniu, w poniedziałek 14:30-16:00, w środę 16:00-17:30. Dzieci uczestniczące w zajęciach to w większości uczennice i uczniowie klas trzecich, czwartych i piątych. Tematyka zajęć - gry i zabawy wprowadzające do rozwijania umiejętności technicznych i taktycznych związanych ze sportami rakietkowymi. Zainteresowanie zajęciami systematycznie wzrasta, a zwieńczeniem pracy w pierwszym semestrze był start naszych dziewcząt w rozgrywkach badmintona i wywalczenie brązowego medalu.

Zdjęcia:

Powrót