Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Henryk Hnatyk

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 77
ul. Dmowskiego 50

Dyscyplina:

Piłka Ręczna

Godziny pracy:

wtorek 16:30-18:00

środa 16:30-18:00

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Styczeń-Maj 2019

W okresie od lutego do maja 2019 r. w ramach programu „Poznański Animator Sportu Szkolnego” prowadziłem zajęcia rekreacyjno-sportowe z piłki ręcznej dla dzieci w Szkole Podstawowej nr 77 w dwóch grupach wiekowych. We wtorki w godzinach 16:30 do 18:00 realizowałem szkolenie z zakresu piłki ręcznej z grupą 15 uczniów z klas siódmych i ósmych. Tematyka dla tej grupy wiekowej dotyczyła między innymi:

 • fragmentów gry w obronie strefą 3:3 - utrudniania przeciwnikowi rozgrywania piłki na przedpolu,
 • rzutów do bramki po zwodzie pojedynczym przodem w prawą i lewą stronę,
 • ataku pozycyjnego - przyjęcia i podania piłki w ruchu,
 • kształtowania sprawności ogólnej na zwinnościowo-szybkościowym torze przeszkód,
 • ćwiczeń przygotowujących do gry zawodnika obrotowego w ataku pozycyjnym,
 • ćwiczeń kompleksowych doskonalących: podania i chwyty, kozłowanie, zwody i rzuty,
 • rozgrywania stałych fragmentów gry - rzutów wolnych po „krzyżówce” zawodników rozgrywających,
 • ataku szybkiego - wyprowadzania długiego podania przez bramkarza i chwytu piłki po długim podaniu,
 • doskonalenia rozgrywania ataku pozycyjnego 2:1:3 bez zmian pozycji „koronki”,
 • doskonalenia przechodzenia z obrony strefą do krycia „każdy swego” i odwrotnie.

Natomiast w środy w godzinach 16:30 do 18:00 prowadziłem zajęcia z zakresu piłki ręcznej z grupą 15 chłopców z klas szóstych, piątych i czwartych. Tematyka zajęć dotyczyła między innymi:

 • podań i chwytów piłki z przeciwnikiem,
 • ćwiczeń szybkiej reakcji i przygotowania biegowego do ataku szybkiego,
 • rzutu do bramki z zatrzymania po kozłowaniu i po podaniu,
 • ataku pozycyjnego - podań piłki w różnych kierunkach po ataku prostopadłym,
 • obrony strefą - przekazywania i zamykania strefy, blokowania rzutów w strefie, krycia ręki rzucającej oraz przechwytywania podań przeciwnika w obronie strefą,
 • rzuty na bramkę w wyskoku ponad blokiem obrońców,
 • prowadzenia piłki w dwójkach z przeciwnikiem - rozgrywanie sytuacji 2x1,
 • doskonalenia prowadzenia piłki w dwójkach i w trójkach zakończonego rzutem w wyskoku na bramkę,
 • ataku szybkiego - chwytu piłki po długim podaniu,
 • prowadzenia piłki w trójkach z dwoma przeciwnikami - rozgrywanie sytuacji 3x2.

Wszystkie zajęcia zarówno z grupą starszą, jak i młodszą realizowane były początkowo na sali gimnastycznej, a później na boisku szkolnym. Drużyna chłopców młodszych z klas szóstych, piątych i czwartych uczestniczyła w rozgrywkach I etapu Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej i dotarła do półfinału. Natomiast drużyna chłopców klas 5 z 4 regularnie uczestniczyła w rozgrywkach MKS Handball Ligi. Podobnie, jak w ubiegłych latach nasza szkoła była organizatorem kolejnej edycji „Łazarskiego Turnieju Piłki Ręcznej” chłopców szkół podstawowych.

Zdjęcia:

Luty 2019

Od lutego kontynuuję zajęcia sportowe z piłki ręcznej w ramach programu Poznański Animator Sportu Szkolnego. Zajęcia prowadzone są w tych samych grupach treningowych; grupa „starsza”: chłopcy klas 7 i 8 oraz grupa „młodsza”: chłopcy klas 6, 5, 4 i odbywają się w tych samych godzinach, jak miało to miejsce w okresie IX - XII 2018 r. Zespół chłopców klas 6 i młodszych swój udział w rozgrywkach piłki ręcznej w ramach Igrzysk Dzieci zakończył w półfinałach, zajmując w swojej grupie trzecie miejsce. Natomiast chłopcy z rocznika 2007 i młodsi systematycznie uczestniczą w rozgrywkach MKS Handball Ligi.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2018

W okresie od września do grudnia 2018 r. w ramach programu „Poznański Animator Sportu Szkolnego” prowadziłem zajęcia rekreacyjno-sportowe z piłki ręcznej dla dzieci w Szkole Podstawowej nr 77 w dwóch grupach wiekowych. We wtorki w godzinach 16:30 do 18:00 realizowałem szkolenie z zakresu piłki ręcznej z grupą 15 uczniów z klas siódmych i ósmych. Tematyka dla tej grupy wiekowej dotyczyła między innymi:

 • doskonalenia poruszania się na boisku w ataku i w obronie,
 • prowadzenia piłki w dwójkach i w trójkach zakończonego rzutem w wyskoku do bramki,
 • rzutów w wyskoku po zwodzie z prawego i lewego rozegrania,
 • prowadzenia piłki w trójkach ze zmianą w pasach działania zakończonego rzutem,
 • poruszania się w obronie strefowej 3 : 3,
 • ćwiczeń w formie ścisłej do ataku szybkiego,
 • rozgrywania ataku pozycyjnego 2:1:3 bez zmian pozycji „koronki” w formie ścisłej i fragmentów gry,
 • rzutów w wyskoku po zwodzie z prawego i lewego skrzydła,
 • prowadzenia piłki w dwójkach i w trójkach z jednym i dwoma przeciwnikami - rozgrywania przewagi w sytuacji: 2x1 i 3x2,
 • doskonalenia gry w obronie przy kryciu „każdy swego”.

Natomiast w środy w godzinach 16.30 do 18.00 prowadziłem zajęcia z zakresu piłki ręcznej z grupą 15 chłopców z klas szóstych, piątych i czwartych. Tematyka zajęć dotyczyła między innymi:

 • poruszania się na boisku w ataku,
 • prowadzenia piłki w dwójkach i w trójkach zakończonego rzutem do bramki,
 • poruszania się w obronie w sytuacji 1x1,
 • rzutów w wyskoku po zwodzie pojedynczym przodem z różnych pozycji,
 • prowadzenia piłki w dwójkach ze zmianą w pasach ruchu zakończonego rzutem na bramkę,
 • przyjmowania odpowiedniej postawy i poruszania się po boisku w obronie strefowej,
 • prowadzenia piłki w trójkach ze zmianą w pasach ruchu,
 • doskonalenia krycia „każdy swego” w sytuacjach: 2x2, 3x3 i 4x4,
 • uwalniania się od obrońcy bez piłki i wychodzenia na „czystą” pozycję,
 • rozgrywania rzutów wolnych w formie ścisłej i fragmentów gry.

Wszystkie zajęcia zarówno z grupą starszą, jak i młodszą realizowane były początkowo na boisku szkolnym, a później na sali gimnastycznej. Drużyna chłopców starszych z klas siódmych i ósmych uczestniczyła w rozgrywkach I etapu Igrzysk Młodzieży Szkolnej bez powodzenia. Natomiast drużyna chłopców młodszych z klas szóstych, piątych i czwartych uczestniczyła w rozgrywkach I etapu Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej i awansowała do następnego etapu. Drużyna chłopców klas 5 z 4 została zgłoszona do rozgrywek MKS Handball Ligi, w których będziemy uczestniczyć od stycznia 2019.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

Od września 2018 r. kontynuujemy zajęcia sportowe z piłki ręcznej w ramach programu Poznański Animator Sportu Szkolnego. Na zajęciach rozwijamy podstawowe umiejętności techniczne gry, kształtujemy sprawność ogólną i specjalną, poszerzamy wiedzę na temat zasad i przepisów gry oraz uczymy się współpracy w zespole. Grupa treningowa „starsza”: chłopcy klas 7 i 8 realizuje swoje treningi we wtorki od godziny 16.30 do 18.00. Natomiast „młodsza” grupa treningowa: chłopcy klas 6, 5 i 4 realizuje swoje zajęcia w środy od godziny 16.30 do 18.00. Zespół chłopców starszych oraz młodszych będzie reprezentował naszą szkołę w tegorocznych rozgrywkach piłki ręcznej w ramach PIMSz.

Zdjęcia:

Powrót