Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 70 gości 

Henryk Hnatyk

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 77
ul. Dmowskiego 50

Dyscyplina:

Piłka Ręczna

Godziny pracy:

wtorek 16:30-17:15

czwartek 16:30-17:15

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Luty 2020

Od lutego 2020 r. kontynuuję zajęcia sportowe z piłki ręcznej w ramach programu Poznański Animator Sportu Szkolnego. Zajęcia prowadzone są w tych samych grupach treningowych; grupa „młodsza”: chłopcy klas 6, 5, 4 oraz grupa „starsza”: chłopcy klas 7 i 8 i odbywają się: we wtorki i w czwartki w godzinach 16:30-17:15. Na zajęciach w dalszym ciągu rozwijamy podstawowe umiejętności techniczne gry, poszerzamy wiedzę na temat zasad i przepisów gry oraz doskonalimy współpracę w zespole. Drużyna chłopców klas 6 i młodszych swój udział w rozgrywkach piłki ręcznej w ramach Igrzysk Dzieci zakończyła w półfinałach, zajmując w swojej grupie trzecie miejsce. Natomiast chłopcy z rocznika 2008 i młodsi systematycznie uczestniczą w rozgrywkach MKS Handball Ligi.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

Podobnie, jak w ubiegłych latach od września 2019 r. kontynuujemy zajęcia sportowe z piłki ręcznej w ramach programu Poznański Animator Sportu Szkolnego. Na zajęciach rozwijamy podstawowe umiejętności techniczne gry, poszerzamy wiedzę na temat zasad i przepisów gry oraz uczymy się współpracy w zespole. Grupa treningowa „młodsza”: chłopcy klas 6, 5 i 4 realizuje swoje zajęcia we wtorki od godziny 16:30 do 18:00. Natomiast „starsza” grupa treningowa: chłopcy klas 7 i 8 realizuje swoje treningi w czwartki od godziny 16:30 do 18:00. Zespół chłopców młodszych będzie reprezentował naszą szkołę w tegorocznych rozgrywkach piłki ręcznej w ramach PIMSz. Z chłopcami klas 5 i 4 planujemy udział w rozgrywkach MKS Handball Ligi.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2019

W okresie od września do grudnia 2019 r. w ramach programu „Poznański Animator Sportu Szkolnego” prowadziłem zajęcia rekreacyjno-sportowe z piłki ręcznej dla dzieci w Szkole Podstawowej nr 77 w dwóch grupach wiekowych. We wtorki w godzinach 16:30 do 18:00 realizowałem szkolenie z zakresu piłki ręcznej z grupą 15 uczniów z klas szóstych, piątych i czwartych. Tematyka dla tej grupy wiekowej dotyczyła między innymi:

 • podań i chwytów piłki w miejscu i w ruchu,
 • doskonalenia poruszania się na boisku w ataku,
 • kozłowania piłki ze zmianą kierunku,
 • prowadzenia piłki w dwójkach i w trójkach w biegu,
 • rzutów w wyskoku po kozłowaniu,
 • prowadzenia piłki w dwójkach zakończonego rzutem w wyskoku do bramki,
 • zwodu pojedynczego przodem w lewą stronę i wejściem w prawo,
 • poruszania się w obronie w sytuacji 1x1,
 • rzutów w wyskoku po zwodzie pojedynczym przodem,
 • uwalniania się od obrońcy bez piłki i wychodzenia na „czystą” pozycję,
 • krycia „każdy swego” w małych grach,
 • egzekwowania rzutów karnych.

Natomiast w czwartki w godzinach 16.30 do 18.00 prowadziłem zajęcia z zakresu piłki ręcznej z grupą 15 chłopców z klas siódmych i ósmych. Tematyka zajęć dotyczyła między innymi:

 • prowadzenia piłki w dwójkach i w trójkach zakończonego rzutem do bramki,
 • doskonalenia poruszania się na boisku w ataku i w obronie,
 • prowadzenia piłki w dwójkach ze zmianą w pasach ruchu zakończonego rzutem w wyskoku do bramki,
 • rzutów w wyskoku po zwodzie z rozegrania i ze skrzydła,
 • prowadzenia piłki w trójkach ze zmianą w pasach działania zakończonego rzutem,
 • ćwiczeń ataku szybkiego w formie ścisłej,
 • postawy i poruszania się w obronie strefowej 3:3,
 • poruszania się zawodnika w ataku pozycyjnym,
 • rozgrywania ataku pozycyjnego 2:1:3 bez zmian pozycji „koronki” w formie ścisłej i fragmentów gry,
 • prowadzenia piłki w dwójkach z przeciwnikiem - rozgrywania przewagi w sytuacji: 2x1,
 • doskonalenia gry w obronie przy kryciu „każdy swego”,
 • ćwiczeń obrony strefą 3:3 - utrudniania przeciwnikowi rozgrywania piłki na przedpolu we fragmentach gry.

Wszystkie zajęcia zarówno z grupą starszą, jak i młodszą realizowane były początkowo na boisku szkolnym, a później na sali gimnastycznej. Z drużyną chłopców rocznik 2007 i młodszych przygotowujemy się do rozgrywek I etapu Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej. Natomiast drużyna chłopców klas 5 i młodszych została zgłoszona do rozgrywek MKS Handball Ligi, w których będziemy uczestniczyć od stycznia 2020 r.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

Podobnie, jak w ubiegłych latach od września 2019 r. kontynuujemy zajęcia sportowe z piłki ręcznej w ramach programu Poznański Animator Sportu Szkolnego. Na zajęciach rozwijamy podstawowe umiejętności techniczne gry, poszerzamy wiedzę na temat zasad i przepisów gry oraz uczymy się współpracy w zespole. Grupa treningowa „młodsza”: chłopcy klas 6, 5 i 4 realizuje swoje zajęcia we wtorki od godziny 16:30 do 18:00. Natomiast „starsza” grupa treningowa: chłopcy klas 7 i 8 realizuje swoje treningi w czwartki od godziny 16:30 do 18:00. Zespół chłopców młodszych będzie reprezentował naszą szkołę w tegorocznych rozgrywkach piłki ręcznej w ramach PIMSz. Z chłopcami klas 5 i 4 planujemy udział w rozgrywkach MKS Handball Ligi.

Zdjęcia:

Powrót