Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Joanna Ignaszak

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 56
ul. Tarnowska 27

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

wtorek 15:30-17:00

piątek 8:00-9:30

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Styczeń-Maj 2019

Zajęcia w ramach projektu „Animator Sportu”, dla dziewcząt klas V i VI odbywały się we wtorki (13:30-15:00) oraz dla klas III i IV w piątki (8:00-9:30). Dzięki tym zajęciom uczniowie uczyli się i doskonali zasady techniki gry w piłkę siatkową. Poznawały przepisy związane z dyscypliną oraz taktykę gry w małych grach 1x1, 2x2, 3x3 oraz 4x4. Szkoła uczestniczyła w projekcie „Energetyczna Siatkówka”, jednocześnie współpracowała z klubem sportowym „Energetyk” Poznań. Braliśmy udział w cyklicznych turniejach „Dwójek”, „Trójek” i „Czwórek”. Organizowałam turnieje szkolne oraz międzyszkolne dla dziewcząt klas V i VI. W tym roku szkolnym zajęcia z piłki siatkowej cieszyły się dużym zainteresowaniem w klasach IV i III. Co może się przełożyć na lepszy wynik sportowy w latach przyszłych. Na zakończenie sezonu sportowego, w czerwcu, uczestniczyliśmy w Festynie sportowym, którym organizatorem był Poznański SZS. W dalszych planach chcemy kontynuować dalsze szkolenie w zakresie piłki siatkowej. Myślimy o organizacji kolejnego Turnieju im. Macieja Frankiewicza oraz uczestniczyć w rozgrywkach organizownych przez „Poznański” SZS, oraz współpracować klubem sportowym „Energetyk”. Wśród dzieci chciałam zaszczepić chęć podnoszenia swoich sprawności i tężyzny fizycznej, zapoznać ich z podstawowymi przepisami z zakresu piłki siatkowej, nauczyć podstawowych technik oraz zwiększyć umiejętności z zakresu piłki siatkowej. Jednym z głównych celów było również wpajanie dzieciom zasad fair play, prawidłowej rywalizacji, kulturalnego kibicowania i podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz porządku i higieny.

Zdjęcia:

Luty 2019

-

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2018

Zajęcia w ramach projektu „Animator Sportu” dla dziewcząt klas V i VI odbywały się we wtorki (15:30-17:00) oraz dla klas III i IV w piątki (8:00-9:30). Dzięki tym zajęciom uczniowie uczyli się i doskonali zasady techniki gry w piłkę siatkową. Poznawały przepisy związane z dyscypliną oraz taktykę gry w małych grach 1x1, 2x2, 3x3 oraz 4x4.

W listopadzie byliśmy gospodarzami I etapu rozgrywek w ramach rozgrywek „Poznańskiego” SZS w siatkówce dziewcząt. Po bardzo zaciętej walce, zajęłyśmy trzecie miejsce, które nie daje awansu do dalszych rozgrywek. Szkoła, również uczestniczy w projekcie „Energetyczna Siatkówka”, tym samym współpracuje z klubem sportowym „Energetyk” Poznań. Braliśmy udział w turniejach „Dwójek”, „Trójek” i „Czwórek”, które odbywały się w październiku i grudniu.

Wśród dzieci chciałam zaszczepić chęć podnoszenia swoich sprawności i tężyzny fizycznej, zapoznać ich z podstawowymi przepisami z zakresu piłki siatkowej, nauczyć podstawowych technik oraz zwiększyć umiejętności z zakresu piłki siatkowej. Jednym z głównych celów było również wpajanie dzieciom zasad fair play, prawidłowej rywalizacji, kulturalnego kibicowania i podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz porządku i higieny.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

Zajęcia z piłki siatkowej dla dziewcząt są prowadzone w dwóch grupach:

1. we wtorki 15:30-17:00 dla dziewcząt rocznik 2006, 2007

2. w piątki 8:00-9:30 dla dziewcząt rocznik 2008 i młodsze

W tym roku szkolnym, chcemy brać udział w rozgrywkach organizowanych przez "Poznański SZS" oraz przez "Akademię Sportu" w ramach projektu "Energetyczna Siatkówka". W dniu 28 września odbył się w naszej szkole VIII Turniej im. Macieja Frankiewicza w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych oraz klas VII i VII SP. W organizacji pomagały siatkarki, które uczestniczą w treningach w ramach "Poznański Animator Sportu".

Zdjęcia:

Powrót