Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 499 gości 

Iwona Kaczmarek

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 6
os. Rusa 56

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

poniedziałek 15:30-17:00

czwartek 15:15-16:45

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Styczeń-Maj 2019

Piłka siatkowa to piękna dyscyplina sportu, którą coraz chętniej uprawiają zarówno dziewczęta jak i chłopcy. W Szkole Podstawowej nr 6, zajęcia piłki siatkowej realizowane są dzięki projektowi "Animator". W treningach uczestniczą chłopcy i dziewczęta z klas V i VI. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, w poniedziałek 15:30-16:00 i środę 16:15–17:45. Podczas treningów, młodzież może doskonalić swoje umiejętności techniczne oraz poznawać tajniki taktyki gry w piłkę siatkową. W bieżącym roku szkolnym, zarówno grupa dziewcząt jak i chłopców, rozpoczęła swoje zmagania sportowe w turniejach mini siatkówki, organizowanych w ramach Igrzysk Dzieci. Podczas rozgrywanych zawodów nasze zespoły miały okazję porównać swoje umiejętności siatkarskie z innymi adeptami tej pięknej dyscypliny sportu. Dziewczęta dotarły w rozgrywkach do fazy półfinałowej, natomiast chłopcy zakończyli swój udział w rozgrywkach na II etapie. Braliśmy również udział w turniejach organizowanych przez KS ENEA ENERGETYK - Enea Liga piłki siatkowej to doskonała forma realizacji celów zarówno sportowych, zdrowotnych jak i wychowawczych. Dziewczęta wzięły również udział w Turnieju zorganizowanym przez nauczycieli SP 10 - Memoriał Macieja Zawiei. W naszej szkole zajęcia z piłki siatkowej odbywają się cyklicznie od wielu lat i dzięki temu piłka siatkowa jest wciąż bardzo popularna.

Zdjęcia:

-

Wrzesień-Grudzień 2018

W bieżącym roku szkolnym, zajęcia dodatkowe z piłki siatkowej, odbywają się w naszej szkole w ramach programu Poznański Animator Sportu Szkolnego. Są to zajęcia dedykowane wszystkim tym, którzy mają ochotę rozwijać swoje umiejętności siatkarskie (niezależnie od stopnia sprawności), zapoczątkowane podczas lekcji wychowania fizycznego. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu (poniedziałek 15:15-16:45 oraz czwartek 16:00-17:30) zarówno dla dziewcząt jak i chłopców. Grupę uczestniczącą systematycznie na zajęcia stanowi młodzież z klas 6-8. Podczas treningów uczestnicy mają możliwość doskonalić podstawowe elementy techniczne gry (odbicia górne, dolne, zagrywkę, przyjęcie itd.) oraz próbować je wprowadzać w czyn, podczas gry. Zajęcia te, to również doskonały sposób nawiązywania nowych koleżeńskich znajomości oraz nabywania umiejętności współdziałania w zespole. Opanowane umiejętności nasi zawodnicy mogli sprawdzić podczas rozgrywek sportowych, organizowanych przez Poznański SZS w ramach Igrzysk Dzieci oraz innych rozgrywek takich jak: Ratajskie Igrzyska Olimpijskie czy Enea liga piłki siatkowej. Drużyna dziewcząt we wrześniowych RIO zajęła I miejsce oraz w Igrzyskach Dzieci awansowała do półfinału rozgrywek. Chłopcy natomiast zakończyli swój udział w Igrzyskach Dzieci na 2 rundzie. Zajęcia z piłki siatkowej cieszą się w naszej szkole dużym zainteresowaniem.

Zdjęcia:

Powrót