Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 

Zbigniew Kegel

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 15
os. Jana III Sobieskiego 30/21

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

wtorek 15:30-17:00

piątek 15:30-17:00

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Wrzesień-Grudzień 2018

Obecna edycja Programu „ANIMATOR SPORTU DZIECI I MŁODZIEŻY” wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci z klas I i III. W zajęciach uczestniczyło ponad 24 dzieci. Większość to uczennice Szkoły podstawowej nr 15 w Poznaniu. Były też dzieci z poza osiedla Jana III Sobieskiego oraz dwoje dzieci z terenu miasta Poznania.

Zajęcia prowadzone były w wymiarze 4 godzin tygodniowo. W każdy wtorek i piątek.

Podczas zajęciach uczyliśmy się podstaw piłki siatkowej. Uwagę zwracałem na umiejętności indywidualne dzieci: technikę dogrania piłki do rozgrywającej i przebicie atakujące. Dzieci pomimo dość trudnego jak na ten wiek zakresu umiejętności poradziły sobie bardzo dobrze. Opanowały w stopniu zadowalającym rozegranie „trzech piłek”. Potrafią dograć piłkę do rozgrywającego i wykonać zagrywkę w określony sektor. Szczególną uwagę zwróciłem na opanowanie sekwencji: dogranie – wystawienie – przebicie atakujące oraz zachowanie ciągłości w grze 2x2.

Na zajęciach prowadzonych w ramach programu dzieci zdobywają podstawową wiedzę i umiejętności pozwalające na kontynuowanie nauki w klasach sportowych. Co rocznie uczennice, które były uczestniczkami programu po ukończeniu szkoły podstawowej zasila czołowe poznańskie kluby siatkarskie. W zasadzie z każdego rocznika, który brał udział w programie Animator Sportu 3-4 dziewczynki po ukończeniu 6 klasy otrzymują powołanie do „kadry wojewódzkiej”.

Zdjęcia:

Powrót