Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 

Sylwia Kwaśnik

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 27
ul. Winiary 2

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

poniedziałek 15:30-17:00

czwartek 15:30 - 17:00

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Czerwiec 2019

Finał wojewódzki Kinder plus Sport odbył się 02 czerwca w Rokietnicy. Tym razem zostały stworzone trzy grupy po cztery zespoły. W naszej grupie podejmujemy zespoły: KS Siatkarz Koło 1, PKS Piast Poniec 1 oraz SKS Murowana Goślina 1. Wszystkie trzy spotkania wgrywamy i przechodzimy do kolejnego etapu rozgrywek. Wszystkie drużyny, które zajęły pierwsze i drugie miejsce w swoich grupach tworzą nową grupę, w której „każdy zagra z każdym” do dwóch wygranych setów do 15 punktów z przewagą do 2 i tie-breakiem do 11. W pierwszym spotkaniu podejmujemy zespół z Kalisza z którym wygrywamy 2:0. Następnie podejmujemy zespół z Jarocina. W pierwszym secie ulegamy przeciwnikowi, ale w drugim podejmujemy walkę i prowadzimy z przeciwnikiem 9:3. Niestety nie potrafimy dowieźć zwycięstwa w tym secie przegrywając go 14:16 i całe spotkanie 0:2. Po Jarocinie przyszła kolej na Piłę. Nasze zawodniczki ładnie otworzyły ten set i znowu prowadziły wysoko (10:4), ale powtórzył się scenariusz z poprzedniego meczu i tym razem dziewczyny nie potrafiły utrzymać nerwów przegrywając seta. Drugi set to pewna gra rywala i przegrywamy pojedynek 0:2. Ostatni mecz, to spotkanie o trzecie miejsce z dobrze nam znanym Energetykiem. Niestety kończymy rozgrywki wojewódzkie Kindera na czwartym miejscu. Dla nas to i tak bardzo duży sukces, zbudowany głównie na bazie treningów/zajęć poza lekcyjnych Animatora Sportu. Żadna z naszych podopiecznych nie była, ani nie jest zawodniczką klubową oraz nie uczęszcza do klasy sportowej.

W rozgrywkach udział wzięły:
Karolina A., Zuzanna B., Daria M. i Katarzyna C.

Ostatni wyjazd w sezonie 2018/2019, to wyjazd na Campy siatkarskie do Kołobrzegu. Tym razem to nie udział w rozgrywkach sportowych, tylko spotkanie z reprezentantem Polski Marcinem Prusem, treningi z nim, rejs statkiem, basen, plaża, desery, czyli nagroda i wypoczynek za całoroczny trud włożony w treningi i zwycięstwo w lidze Enea Cup.

Ostatnie spotkanie naszej grupy siatkarskiej odbyło się 17 czerwca. Było to spotkanie podsumowujące nasze sukcesy i porażki, ostatni „meczyk” w zakończonym sezonie oraz wspólne wyjście na lody. Przed dziewczynami teraz wakacyjny odpoczynek i spotkanie za dwa miesiące na obozie sportowym przygotowującym do następnego sezonu.

Zdjęcia:

Maj 2019

Mimo, że sezon halowy ma się ku końcowi przed nami były jeszcze dwa finały: Enea Cup i Kinder plus Sport. Do finału Enea Cup awansowały dwa zespoły „trójek” oraz jeden „dwójek”. „Czwórki” w klasyfikacji generalnej zajęły IX miejsce, a drugi zespół „dwójek” XIX. Zespół „dwójek” dwa pierwsze mecze rozegrał wyśmienicie, ale później przyszedł słabszy moment i nasze dziewczęta ostatecznie uplasowały się na XI miejscu. Z kolei „trójki” w swoich grupach zajęły I i II miejsce i w półfinale doszło do siostrzanego starcia. Pierwszy zespół pokonał drugi i w finale spotkał się z gospodarzami turnieju. Po zaciętym pojedynku nasze dziewczyny zajęły pierwsze miejsce. Nasz drugi zespół mecz o trzecie miejsce rozegrał z Siatkarzem Jarocin ulegając mu i ostatecznie klasyfikując się na IV miejscu.

W finałach udział wzięły:
„Dwójki”: Karolina P. i Patrycja W.
„Trójki”: Karolina A., Zuzanna B., Natalia J., Daria M., Kinga P., Wiktoria W.

Tydzień później relaksujemy się na festynie sportowo – rekreacyjnym organizowanym z ramienia poznańskiego SZS, a uczestniczą w nim dzieci biorące udział w projekcie Animator Sportu. Ten sposób spędzenia czasu jest nagrodą za całoroczny trud jaki włożyli nasi podopieczni uczęszczający na sportowe zajęcia pozalekcyjne z projektu Animator Sportu.

Zdjęcia:

Kwiecień 2019

W kwietniu główną uwagę skupiamy na treningach przygotowując się półfinału Kindera i finału Enea Cup. Do turnieju półfinałowego Kinder plus Sport przystępujemy 28 kwietnia br. w Komornikach. Tym razem startuje dwanaście zespołów, które są podzielone na cztery grupy po trzy zespoły. W grupie trafiamy na zespół z SKS Murowanej Gośliny 1 oraz SPS Volley Piła 2 z którymi wygrywamy nie tracąc seta. Następnie drużyny, które zajęły pierwsze i drugie miejsce w swojej grupie stworzyły dwie grupy czterozespołowe, które walczyły o jak najwyższe lokaty umożliwiające drużynom dostanie się do finału wojewódzkiego rozgrywek Kindera. W kolejnej fazie rozgrywek podejmowaliśmy następujące zespoły: UKS Hetman Sobieski Poznań 1, UKS Lider Rokietnica 1, IUKS Jedynka Poznań 1. Te trzy spotkania również wygrywamy i w finale ponownie spotykamy się z Eneą Energetyk Poznań 1. Nasze zawodniczki grają jak w transie i pokonujemy rywala zajmując w rozgrywkach półfinałowych pierwsze miejsce.

W rozgrywkach udział wzięły:
Karolina A., Zuzanna B., Daria M. i Katarzyna C.

Zdjęcia:

-

Marzec 2019

W tym miesiącu swoje pierwsze rozgrywki rozpoczynają „dwójki” od startu w towarzyskim turnieju w Szamotułach 09 marca br. Nasze zawodniczki po całodziennych zmaganiach uplasowały się na miejscu szóstym i dwudziestym. Wyniki te stanowią dobrą prognozę na przyszłoroczne starty w zawodach, bowiem ¾ naszych dziewcząt startujących w tych rozgrywkach to dziewczynki młodsze o rok lub dwa lata od ich przeciwniczek.

W turnieju udział wzięły:
Karolina P.i Wiktoria W. oraz Natalia K. i Weronika N.

Dzień później w Komornikach odbywa się Turniej Miast, w których startuje nasz zespół „trójek”. Dziewczyny pewnie wygrywają swoje spotkania wychodząc do kolejnego etapu rozgrywek Kinder plus Sport z pierwszego miejsca.

W zawodach udział wzięły:
Karolina A., Zuzanna B., Daria M.

Kolejnym sprawdzianem swoich umiejętności to finał Igrzysk Dzieci w mini piłce siatkowej dziewcząt organizowany w naszej szkole. W rozgrywkach udział wzięły następujące szkoły: SP nr 4, SP nr 15, SP nr 29 i my. W pierwszym spotkaniu zmierzyłyśmy się z SP nr 29. Tym razem nasz pierwszy skład wygrał pierwszego seta, a drugi skład przegrał swojego po niezbyt udanej grze. Po zaciętym, emocjonującym tie-breaku przegrywamy ponownie z SP nr 29. W kolejnej odsłonie podejmujemy wyzwanie z faworytem rozgrywek SP nr 15, któremu ulegamy 0:2. Ostatni mecz to walka o brąz z SP nr 4. Pierwszego seta wygrywamy, a drugiego przegrywamy i ponownie o zwycięstwie będzie decydował tie-break. W tym secie dość łatwo odskakujemy rywalowi, ale seria naszych błędów doprowadza, że przeciwnik remisuje z nami. Końcówka spotkania to gra błędów z jednej i z drugiej strony. Szala zwycięstwa przesuwa się raz na jedną, raz na drugą stronę, ale w końcu to my zdobywamy decydujące punkty i odnosimy zwycięstwo. SP nr 15 w roku szkolnym 2018/2019 zajmuje pierwsze miejsce, SP nr 29 – drugie, my – trzecie, a SP nr 4 – czwarte. Dla naszej szkoły w rozgrywkach mini, to pierwszy taki sukces.

Szkołę reprezentowały:
Karolina A., Zuzanna B., Katarzyna C., Natalia J., Daria M., Karolina P., Kinga P., Patrycja W., Wiktoria W., Oliwia Z..

Nie robimy sobie przerwy i następnego dnia bierzemy udział w Enea Cup – trzecim turnieju eliminacyjnym „dwójek”. Nasze dziewczęta w swoich grupach zajmują III, V i V miejsce. Z kolei oba zespoły „trójki” wygrywają swoje grupy, a „czwórki” zajmują III miejsce w grupie.

W turnieju udział wzięły:
„Dwójki”: Julia J.- G., Natalia K., Weronika N., Karolina P., Lila S., Patrycja W.
„Trójki i Czwórki”: Karolina A., Zuzanna B., Katarzyna C., Natalia J., Daria M., Kinga P., Wiktoria W..

Ten intensywny tydzień kończą rozgrywki w Środzie Wielkopolskiej, które stanowią ćwierćfinał Kinder plus Sport. W kategorii „trójek” startuje dziesięć zespołów. W swojej grupie podejmujemy następujące drużyny: SKS Murowana Goślina 1, Enea Energetyk Poznań 2, UKS Hetman Sobieski Poznań i gospodarza turnieju UKS Środę Wlkp. 1. Gramy dwa sety do 15 punktów, a tie-breaka do 11 z przewagą do 2 punktów. Wygrywamy wszystkie spotkania w grupie i w finale spotykamy się z Enea Energetyk Poznań 1, którego po zaciętej grze pokonujemy przechodząc do następnego etapu rozgrywek z pierwszego miejsca.

W zawodach udział wzięły:
Karolina A., Zuzanna B. i Daria M.

Zdjęcia:

Luty 2019

Pierwszym sprawdzianem postępów siatkarskich po zimowym obozie sportowym w Jarocinie był występ w III etapie Igrzysk Dzieci w mini piłce siatkowej dziewcząt, który odbył się 07.02.2019 r. Gospodarzem tego turnieju eliminacyjnego była Szkoła Podstawowa nr 29, a w zawodach udział wzięły SP nr 85 i SP nr 6 i my. Nasze dziewczęta w pierwszym spotkaniu podejmowały zespół z SP nr 85. Po zaciętej rywalizacji nasze zawodniczki pokonały przeciwniczki 2:0. W kolejnym pojedynku zmierzyły się z SP nr 6 i w tym meczu również nie straciły seta. Ostatnim rywalem naszych reprezentantek był gospodarz turnieju. Po wyrównanej walce przegrywamy pierwszego seta. Drugi set to dobra gra naszego zespołu i po dwóch setach mamy wynik 1:1. Tie-break, to znowu wyrównana walka obu zespołów. W końcówce seta ulegamy zespołowi z SP nr 29 i przegrywamy spotkanie 1:2, wychodząc z II miejsca do poznańskiego finału Igrzysk Dzieci.

Szkołę reprezentowały:
Karolina A., Zuzanna B., Katarzyna C., Natalia J., Daria M., Karolina P., Kinga P., Wiktoria W. i Oliwia Z.

12 i 13 lutego w hali sportowej na Chwiałce odbył się kolejny etap eliminacji Enea Cup. Tak jak na poprzednich turniejach pierwszego dnia wystartowały najmłodsze zawodniczki, a w środę ich starsze koleżanki. Dla naszych dziewcząt rozgrywki toczyły się ze zmiennym szczęściem. Pierwszy zespół SP nr 27 w kategorii „dwójek” po rozegraniu dziewięciu meczów uplasował się na trzecim miejscu w swojej grupie, a nasz drugi zespół na miejscu szóstym. Oba te zespoły brały udział w złotej lidze. Z kolei zespół „dwójek”, który brał udział w srebrnej lidze uplasował się na 6 miejscu. „Trójki (1)” w swoich rozgrywkach pokonały wszystkich rywali zajmując pierwsze miejsce, a drugi zespół „trójek” uplasował się na miejscu trzecim. Tego samego dnia startowały też „czwórki”, które wygrały tylko jedno spotkanie i uplasowały się na miejscu 4 w swojej grupie.

W zawodach udział wzięły:
„Dwójki”: Klara G., Agnieszka K., Natalia K., Weronika N., Karolina P., Lila S., Patrycja W.
„Trójki i Czwórki”: Karolina A., Zuzanna B., Katarzyna C., Natalia J., Daria M., Kinga P., Patrycja W., Wiktoria W.

Kilka dni później, w niedzielę, startujemy w turnieju towarzyskim w Lesznie w następujących kategoriach: rzucanka siatkarska rocznik 2011 i młodsi, rzucanka siatkarska rocznik 2009 i młodsi, „dwójki” i „trójki”. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Wiktoria K., która w swojej kategorii zajęła trzecie miejsce startując po raz pierwszy w zawodach siatkarskich oraz pierwszy zespół „trójek”, który wygrał swoje rozgrywki. Podobnie jak dla Wiktorii K. dla wielu zawodniczek był to pierwszy turniej siatkarski.

W zawodach udział wzięły:
Karolina A., Zuzanna B., Katarzyna C., Julia J.-G., Natalia J., Amelia K., Natalia K., Wiktoria K., Weronika N., Daria M., Karolina P., Kinga P., Wiktoria S., Patrycja W., Wiktoria W.

Zdjęcia:

Styczeń 2018

5 stycznia zespół trójek udał się na turniej noworoczny do Kalisza. W turnieju udział wzięło 12 zespołów. Nasze dziewczęta po wyczerpujących meczach ostatecznie zajęły trzecie miejsce przegrywając z zespołem z Nowej Soli małymi punktami, a z zespołem z Kalisza jednym setem.

W turnieju udział wzięły:
Karolina Adamczyk, Daria Meler i Kinga Ptaszyńska.

Zdjęcia:

-

Grudzień 2018

Miesiąc grudzień zaczęliśmy od organizacji turnieju towarzyskiego „dwójek” i „trójek” o „Puchar Dyrektora SP nr 27”. Na turnieju gościliśmy następujące zespoły: UKS Jedynka Poznań, Volley Academia Września, Volley Academia Kostrzyn, UKS Czerwonak, SP nr 70 Poznań. W kategorii „trójek” wystartowało 7 drużyn, a w „dwójkach” - 12. Nasze „trójki” po rozegranych spotkaniach uplasowały się na pierwszym i drugim miejscu, a „dwójki” na piątym, jedenastym i dwunastym.

W turnieju udział wzięły:
„Dwójki”: Klara Goehs, Agnieszka Kurek, Natalia Kuszaj, Weronika Nowak, Karolina Pawłowska, Lila Stachowiak, Patrycja Wilk.
„Trójki”: Karolina Adamczyk, Zuzanna Binkowska, Katarzyna Czamańska, Natalia Jarecka, Daria Meler, Kinga Ptaszyńska, Jessica Śpikowska.

Niespełna dwa tygodnie później udaliśmy się na Halę Chwiałki rozegrać kolejny etap rozgrywek Ligii Enea. Pierwszego dnia odbył się turniej „dwójek”, a drugiego turniej „trójek” i ”czwórek”. Naszym drużynom rozgrywki szły ze zmiennym szczęściem. Na wyróżnienie zasługuje drużyna „trójek” w składzie: Karlina Adamczyk, Zuzia Binkowska i Daria Meler, które dzięki swojej postawie i konsekwencji zdobyły pierwsze miejsce w Turnieju Mikołajkowym.

W rozgrywkach udział wzięły:
„Dwójki”: Klara Goehs, Agnieszka Kurek, Natalia Kuszaj, Weronika Nowak, Karolina Pawłowska, Lila Stachowiak, Patrycja Wilk.
„Trójki” i „Czwórki”: Karolina Adamczyk, Zuzanna Binkowska, Katarzyna Czamańska, Natalia Jarecka, Daria Meler, Kinga Ptaszyńska, Wiktoria Wilk.

Miesiąc ten kończymy rozegraniem II etapu Igrzysk Dzieci w mini piłce siatkowej dziewcząt. Tym razem mieliśmy podjąć dwie szkoły: SP – 10 i SP – 14. SP – 14 nie zjawiło się na zawodach i tym samym nasza szkoła wygrała spotkanie walkowerem. Mecz z SP – 10 zakończył się naszym zwycięstwem i przeszliśmy do kolejnego etapu rozgrywek szkolnych.

Szkołę reprezentowały:
Karolina Adamczyk, Zuzanna Binkowska, Katarzyna Czamańska, Natalia Jarecka, Daria Meler, Karolina Pawłowska, Kinga Ptaszyńska, Patrycja Wilk, Wiktoria Wilk.

Zdjęcia:

Listopad 2018

Po niespełna dwóch miesiącach treningów przyszła kolej na sprawdzenie swoich umiejętności i postępów. Pierwszym sprawdzianem okazał się turniej mini piłki siatkowej „Liga Enea”. Turniej „dwójek” odbył się 13 listopada, a turniej „czwórek” i „trójek” dzień później. W turnieju „dwójek” wystąpiły trzy drużyny. Każdy z naszych zespołów zagrał po 5 meczów w grupie. Dwa nasze składy awansowały do złotej ligi, a jeden do srebrnej.

14 listopada na Arenie odbył się turniej dla „trójek” i „czwórek”. Na zawody zostały wystawione dwie drużyny „trójek” i jedna „czwórek”. Wszystkie drużyny awansowały do złotej ligi.

W zawodach udział wzięły:
„Dwójki”: Klara Goehs, Agnieszka Kurek, Natalia Kuszaj, Weronika Nowak, Karolina Pawłowska, Lila Stachowiak, Patrycja Wilk.
„Trójki i Czwórki”: Karolina Adamczyk, Zuzanna Binkowska, Katarzyna Czamańska, Natalia Jarecka, Daria Meler, Kinga Ptaszyńska, Wiktoria Wilk.

Już w piątek 16 listopada dziewczyny podjęły kolejne wyzwanie. Tym razem miały do rozegrania turniej „czwórek” stanowiący I etap eliminacji rozgrywek szkolnych. Na swoim parkiecie podejmowaliśmy następujące drużyny szkolne: SP 18, SP 36 i SP 59. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów. Nasza drużyna przeszła do kolejnego etapu wygrywając wszystkie spotkania.

W rozgrywkach udział wzięły:
Karolina Adamczyk, Zuzanna Binkowska, Katarzyna Czamańska, Natalia Jarecka, Daria Meler, Kinga Ptaszyńska, Patrycja Wilk, Wiktoria Wilk.

Na kolejny turniej udaliśmy się do Kobylnicy, który odbył się 24 listopada. Tam został rozegrany turniej singli. W turnieju udział wzięły dziewczęta z rocznika 2008 i młodsze. Nasza drużyna zajęła zespołowo 3 miejsce, a najlepsza zawodniczka – Patrycja Wilk - wywalczyła srebro.

W turnieju udział wzięły:
Klara Goehs, Natalia Kuszaj, Weronika Nowak, Karolina Pawłowska, Lila Stachowiak, Wiktoria Wilk.

Na koniec listopada udaliśmy się do SP 29 na turniej towarzyski „czwórek”. Tam po zaciętych spotkaniach zajęliśmy 4 miejsce nieznacznie ulegając zespołowi z Krotoszyna.

W zawodach udział wzięły:
Karolina Adamczyk, Katarzyna Czamańska, Daria Meler, Kinga Ptaszyńska, Jessica Śpikowska, Wiktoria Wilk.

Zdjęcia:

-

Październik 2018

Miesiąc ten to intensywna praca nad kształtowaniem zdolności motorycznych i technicznych.

Zdjęcia:

Wrzesień 2018

Pierwsze treningi rozpoczęliśmy 17 września. Głównym celem zajęć jest wszechstronny rozwój młodego organizmu, a także popularyzacja i rozwijanie zainteresowania piłką siatkową. Miesiąc wrzesień jest miesiącem, w którym pojawiają się w naszej sekcji siatkarskiej nowe twarze.

Zdjęcia:

-

Wprowadzenie

Zajęcia z piłki siatkowej prowadzone w ramach programu Trener Osiedlowy odbywają się systematycznie raz w tygodniu – w poniedziałki. W zajęciach aktywnie i systematycznie uczestniczą dziewczęta, które pilnie pogłębiają swoje umiejętności. Na zajęcia uczestniczą dzieci z klas drugich, trzecich, czwartych, piątych i szóstych szkoły podstawowej.

Zdjęcia:

-

Powrót