Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 

Sylwia Kwaśnik

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 27
ul. Winiary 2

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

poniedziałek 18:00-19:30

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Grudzień 2019

W tym miesiącu nasze dziewczęta przystąpiły do pierwszego etapu rozgrywek międzyszkolnych w mini piłce siatkowej oraz w kategorii „szóstek”. Oba zespoły awansowały do kolejnego etapu rozgrywek szkolnych. Tydzień później przyszedł czas na kolejny turniej Enea Mini Cup. Pierwszego dnia jeden zespół dwójek pokonał wszystkich grupowych rywali, a druga drużyna grała ze zmiennym szczęściem. Następnego dnia jeden z zespołów czwórek wygrał wszystkie swoje spotkania grupowe, a drugi trafił na najtrudniejszych rywali w turnieju i mimo podjętej walki przegrał większość swoich spotkań. W zawodach udział wzięły: Zuzanna Binkowska, Daria Meler, Karolina Adamczyk, Kinga Ptaszyńska, Natalia Jarecka, Katarzyna Czamańska, Patrycja Wilk, Karolina Pawłowska, Natalia Kuszaj, Weronika Nowak, Wiktoria Kuszaj, Wioletta Kuszaj, Zuzanna Borowiak. Tradycyjnie w ostatnim tygodniu nauki szkolnej, w miesiącu grudniu zorganizowaliśmy sobie wewnątrzgrupowe Turnieje Mikołajkowe w kategorii singli, dwójek i trójek.

W przyszłym roku zamierzamy startować w turnieju organizowanym przez UKS Czerwonak, w Kinderach, kolejnych etapach rozgrywek szkolnych, eliminacjach Enei Cup oraz innych ciekawych turniejach towarzyskich.

Zdjęcia:

-

Listopad 2019

W listopadzie nasze dziewczęta uczestniczyły w turnieju „dwójek” i „czwórek” organizowanych przez klub Energetyk Poznań. Pierwszego dnia odbył się turniej „dwójek”, a drugiego dnia wystąpiły „czwórki”. W rozgrywkach „dwójek” udział wzięły dwie nasze drużyny i obie dostały się do złotej ligi. Kolejnego dnia nasza szkoła wystawiła również dwie drużyny. Dziewczyny poszły w ślady swoich koleżanek i również dostały się do wyższej ligi. W tym miesiącu został rozegrany również turniej towarzyski zorganizowany przez SP nr 29 w Poznaniu. Z kolei pod koniec listopada zorganizowaliśmy Turniej Andrzejkowy w kategorii „czwórek”. W turnieju udział wzięło osiem zespołów: ZSMS Poznań, MOS Śrem, SKF Poznań (dwie drużyny), UKS Czerwonak (dwie drużyny) i gospodarze – SP nr 27 (dwie drużyny). Po kilkugodzinnych zmaganiach drużyny uplasowały się na następujących miejscach: I – SP nr 27 (I), II – UKS ZSMS Poznań, III - UKS Czerwonak (I), IV - SKF Poznań (II), V - SP nr 27 (II), VI – SKF Poznań (I), VII – MOS Śrem, VIII – UKS Czerwonak (II). W wyżej wymienionych zawodach udział wzięły: Zuzanna Binkowska, Daria Meler, Karolina Adamczyk, Kinga Ptaszyńska, Natalia Jarecka, Katarzyna Czamańska, Patrycja Wilk, Karolina Pawłowska, Natalia Kuszaj, Weronika Nowak, Wiktoria Kuszaj i Wiktoria Selerska.

Zdjęcia:

-

Październik 2019

Większą cześć tego miesiąca poświęciliśmy treningom technicznym. Dopiero od drugiej połowy października zaczęliśmy wprowadzać ćwiczenia taktyczne. Pod koniec miesiąca podejmowaliśmy na sparingu dwa składy zespołu SKF Poznań. W spotkaniu udział wzięły: Zuzanna Binkowska, Daria Meler, Karolina Adamczyk, Kinga Ptaszyńska, Natalia Jarecka, Katarzyna Czamańska, Patrycja Wilk, Karolina Pawłowska, Natalia Kuszaj, Weronika Nowak.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

Zajęcia z Animatora Sportu w Szkole Podstawowej nr 27 ruszyły pełna parą. Spotykamy się na treningach piłki siatkowej dwa razy w tygodniu – w poniedziałek o godzinie 18:00 – 19:30 oraz w czwartek o 16:00 – 17:30. W bieżącym roku szkolnym w projekcie Animator Sportu swoją przygodę z siatkówką kontynuują dziewczęta, które w ubiegłych latach zaraziły się pasją do tej dyscypliny sportowej. W pierwszych tygodniach na treningach zawodniczki oswajają się z piłką i boiskiem oraz pracują nad rozwijaniem swoich zdolności motorycznych. W kolejnym okresie treningowym rozwijają swoje umiejętności siatkarskie, by jak najlepiej zaprezentować się na arenie głównie zawodów siatkarskich.

Zdjęcia:

Powrót