Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Marzena Molenda

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 71
ul. Przybyszewskiego 37

Dyscyplina:

Piłka Ręczna

Godziny pracy:

poniedziałek 15:30-17:00

wtorek 15:40-17:10

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Styczeń-Maj 2019

W programie „Poznański Animator Sportu Szkolnego” I edycji utworzono dwie grupy ćwiczebne, które były kontynuacją z II edycji 2018 r. (grupa dziewcząt- 15 osób, oraz grupa chłopców - 14 uczniów). Zajęcia były prowadzone od 4.02 do 28.05. Na zajęciach uczniowie poznali przepisy gry w piłkę ręczną. Doskonalili podstawowe elementy występujące w grze:

  • podania i chwyty,
  • kozłowanie,
  • rzuty na bramkę,
  • poruszanie się po boisku z piłką i bez piłki, ataku i obronie,
  • rodzaje obrony,
  • atak pozycyjny, współpracę między zawodnikami,
  • grę bramkarza,
  • poznały zasadę fair-play.

Zajęcia uczniom bardzo się podobały i na koniec dały okrzyk „do zobaczenia we wrześniu”.

Zdjęcia:

Luty 2019

W I edycji Animatora Sportu są dwie grupy treningowe. W poniedziałek zajęcia prowadzone są dla chłopców klas IV, we wtorek dziewcząt z klas IV i V. uczniowie kontynuują poznawanie podstawowych elementów gry w piłkę ręczną. Uczymy się podań i chwytów w miejscu i biegu, podstawowych rzutów na bramkę, poruszania się po boisku z piłką i bez piłki, zwodów, kozłowania piłki. Dzieci poznają nowe gry pomocne w późniejszej piłce ręcznej. Zapoznają się z podstawowymi przepisami gry w piłkę ręczną, oraz poznają podstawową taktykę gry.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2018

Na zajęcia sportowe chodziło 15 chłopców z klas czwartych. Średnia ilość na zajęciach to 12 uczniów. Chłopcy uczyli się grać w piłkę ręczną. Poznali podania i chwyty w piłce ręcznej, rzuty na bramkę, poruszanie się po boisku z piłką i bez piłki, zwód pojedynczy, podstawowe przepisy w piłkę ręczną. Uczyli się współpracy w zespole, odpowiedzialności na boisku, zasad fair-play. Podczas gry stosowali się do zasad gry. W przyszłym roku pragną wystartować w lidze MKS Handball i zmierzyć się z innymi zespołami.

Drugą grupę stanowiły dziewczęta z klas piątych i czwartych. Średnia na zajęciach to 11 dziewczynek. Dziewczęta tak jak chłopcy poznawały zasady gry w piłkę ręczną. W zajęciach uczestniczyły także cztery uczennice z klasy siódmej, które chętnie pomagały w nauce młodych piłkarek ręcznych. Reprezentacja składająca się z uczennic siódmych klas zajęła II miejsce w grupie ulegając dziewczętom z gimnazjum oraz remisując z ósmymi klasami.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

W tym roku szkolnym utworzyłam dwie grupy treningowe. W poniedziałek zajęcia prowadzone są dla chłopców klas IV, we wtorek dziewcząt z klas IV i V. uczniowie poznają w pierwszym półroczu podstawowe elementy gry w piłkę ręczną. Uczymy się podań i chwytów w miejscu i biegu, podstawowych rzutów na bramkę, poruszania się po boisku z piłką i bez piłki, zwodów, kozłowania piłki. Dzieci poznają nowe gry pomocne w późniejszej piłce ręcznej. Zapoznają się z podstawowymi przepisami gry w piłkę ręczną.

Zdjęcia:

Powrót