Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Sebastian Pięta

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 3
os. Piastowskie 27

Dyscyplina:

Piłka Nożna

Godziny pracy:

poniedziałek 14:30-16:00

wtorek 14:30-16:00

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Styczeń-Maj 2019

W ramach programu Animator Sportu Szkolnego w naszej szkole prowadzone były zajęcia z piłki nożnej dla klas 3-5 oraz zajęcia z unihokeja dla klas 4-5 i 6-8. Celem tych zajęć było zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży, wyrobienie nawyku do systematycznego uczestnictwa w aktywności ruchowej, rozbudzanie ducha rywalizacji sportowej, podniesienie umiejętności technicznych i taktycznych gry w piłkę nożną, unihokeja, podniesienie ogólnej i specjalnej sprawności fizycznej, rozwijanie tolerancji wobec innych dzieci, kształtowanie pożądanych zachowań i postaw u dzieci – stosowanie zasad fair play, uczestnictwo w imprezach sportowych organizowanych przez Poznański Szkolny Związek Sportowy i Młodzieżowy Ośrodek Sportowy. Zajęcia przewidziane były z myślą o wszystkich chętnych dziewczętach i chłopcach chcących uprawiać sport. W ramach zajęć z Animatora Sportu Szkolnego uczestniczyliśmy w rozgrywkach sportowych przygotowanych przez Poznański Szkolny Związek Sportowy. W Igrzyskach Dzieci wzięliśmy udział w rozgrywkach Unihokeja dziewcząt i chłopców . W kategorii dziewcząt nasza szkoła zajęła 4 miejsce w Poznaniu. Braliśmy udział także w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Unihokeju także dziewcząt i chłopców oraz rozgrywkach piłki nożnej chłopców. Reprezentacje Szkoły Podstawowej brały także udział w różnych innych imprezach sportowych w których dzieci i młodzież wykorzystywała umiejętności zdobyte na zajęciach z Animatora Sportu Szkolnego. Najważniejszym osiągnięciem było zdobycie 1 miejsca w turnieju unihokeja chłopców w roczniku 2009 i młodsi.

Zdjęcia:

Marzec 2019

25 marca nasza szkoła została zaproszona na turniej unihokeja do Zespołu Szkół Salezjańskich. W turnieju tym oprócz naszej szkoły brały udział szkoły: SP 25, SP 85, SP 20, SP 56,SP 6 i dwie drużyny gospodarzy turnieju. Pierwszy mecz grupowy rozgraliśmy z SP 56, który wygraliśmy 2:1. Następnie graliśmy z SP 85. Wynik 3:0 dla SP 3. Ostatni mecz w grupie graliśmy z drugim zespołem gospodarzy. Ten mecz również wygraliśmy, wynik 2:0. W następnym meczu zagraliśmy z pierwszym zespołem gospodarzy, zespołem, który zajął drugie miejsce w grupie A. Ten mecz również chłopcy wygrali 2:0. Ostatni mecz przyszło im zagrać ze zwycięzcami grupy A, SP 20. Bo trudnym meczu udało się chłopcom wygrać 1:0 i zostać zwycięzcą całego turnieju.

Reprezentacja SP 3 zagrała w składzie:

 1. Tomasz Dudziński,
 2. Marcin Karwasz,
 3. Mikołaj Kwapiszewski,
 4. Filip Kycler,
 5. Stanisław Nowak,
 6. Mateusz Rolski,
 7. Kacper Sawicki,
 8. Wiktor Schoepe,
 9. Filip Świtała,
 10. Szymon Hajdukiewicz.

Zdjęcia:

Luty 2019

W kolejnej edycji Animatora Sportu Szkolnego prowadzę zajęcia z piłki nożnej dla chłopców klas 4/5 i zajęcia unihokeja chłopców klas 7/8. W klasach starszych będę głównie skupiał się na nauczaniu podstawowych elementów techniki i taktyki gry w unihokeja. Z kolei „mali piłkarze” będą doskonalić te elementy techniki, które poznali w poprzedniej edycji będąc w klasie 3. Celem prowadzonych przeze mnie zajęć oprócz poznania aspektów technicznych i taktycznych gry jest również:

 • zagospodarowanie czasu wolnego dzieci,
 • kontynuacja prowadzenia reprezentacji szkolnej chłopców w piłce nożnej,
 • kontynuowanie prowadzenia grupy dziewcząt w unihokeju,
 • podniesienie ogólnej i specjalnej sprawności fizycznej,
 • rozwijanie tolerancji wobec innych dzieci,
 • rozwijanie u dzieci odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych,
 • kształtowanie pożądanych zachowań i postaw u dzieci – stosowanie zasad fair play,
 • wykształcenie u dzieci samodyscypliny i nawyku do systematycznej pracy,
 • zachęcenie poprzez zajęcia do trenowania w klubie sportowym,
 • rozbudzanie ducha rywalizacji sportowej,
 • uczestnictwo w imprezach sportowych organizowanych przez Poznański Szkolny Związek Sportowy i Młodzieżowy Ośrodek Sportowy (Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej),
 • uczestnictwo w innych imprezach sportowych organizowanych przez szkoły i miasto Poznań,
 • promocja Szkoły Podstawowej nr 3 w Poznaniu oraz Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego w środowiskach lokalnych.

Zdjęcia:

Listopad 2018

15 listopada odbył się drugi etap Igrzysk Dzieci w Unihokeju Dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły 3 szkoły: reprezentacja naszej szkoły, reprezentacja Salezjańskiej SP i SP 28. Stawką tego turnieju był awans do finału czyli do czwórki najlepszych drużyn żeńskich rocznika 2006 w Poznaniu. Dziewczęta w składzie: Anita Marek, Maja Michalak, Sandra Szafrańska, Julia Nowak, Maria Zwierzycka, Magdalena Sudoł, Justyna Andrzejewska, Anna Gewiss pierwszy mecz zagrały z SP 28. Po pierwszej tercji było widać ,że łatwo nie będzie. Wygrana 1:0 mówiła sama za siebie. W drugiej i trzeciej poszło zdecydowanie lepiej i mecz zakończył się wynikiem 9:1. Następny mecz z gospodarzami turnieju okazał się zdecydowanie trudniejszy i stał na wyrównanym poziomie. Ostatecznie po 24 minutach gry przegraliśmy jedną bramką, a na tablicy widniał wynik 4:3 dla gospodarzy.

Zdjęcia:

Październik 2018

W dniu 26 października został rozegrany turniej unihokeja dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci. W naszej grupie były 3 zespoły z których tylko jeden awansował do dalszej części rozgrywek.

Rywalami naszej szkoły były : SP 25 i gospodarze tych zawodów SP 45. Pierwszy mecz dziewczęta rozegrały z SP 25. Pierwsza tercja zakończyła się wygraną naszego zespołu 1:0. Druga to przewaga naszych rywalek, choć nieznaczna ale zakończona dla nich bramką i remisem po 2 tercjach. Trzecia mimo naszej przewagi i częstych strzałów na bramkę nie dało jej zdobycia i mecz ostatecznie po 3 tercjach zakończył się remisem 1:1.

Drugi zaplanowany mecz z gospodarzami rozpoczął się dynamicznie ze strony SP 45, ale dziewczęta szybko opanowały na tyle sytuację na boisku, że rywalki trochę zwolniły. Ucząc się na błędach z poprzedniego meczu dziewczęta zagrały dobry mecz, który ostatecznie zakończył się wygraną naszego zespołu 3:0. Aby być pewnym awansu musieliśmy poczekać na następny mecz SP 45-SP 25. Jeżeli wynik byłby wyższy niż 3:0 dla SP 25 to wówczas awansowałaby właśnie ta szkoła. Stało się inaczej , SP 25 przegrało z SP 45 1:2 i awans do następnej rundy należał do nas.

Zdjęcia:

Październik 2018

24 października nasza szkoła wzięła udział w Igrzyskach Dzieci w unihokeju chłopców. Zawody zostały rozegrane w SP 78. Do rywalizacji przystąpiły 3 szkoły. Wspomniani wcześniej gospodarze oraz SP 29 i nasza szkoła SP 3. W tym roku SP 3 reprezentowali:

Lucjan Szeszuła,
Jan Cholewa,
Melchior Maciejewski,
Paweł Sierzchuła,
Kacper Kozak,
Adrian Chraplewski,
Hubert Wrotoń,
Piotr Kręgielski,
Grzegorz Szubert

Pierwszy mecz z SP 25 pokazał, że mamy silną grupę i łatwo nie będzie. Po trudnym meczu wygraliśmy 2:0. Później było niestety gorzej bo mój faworyt do wygrania grupy czyli gospodarz okazał się rywalem nie do ogrania tego dnia. Po gongu kończącym spotkanie na tablicy wyników 7:0 dla SP 78. Ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce nie dające jednak awansu do następnego etapu rozgrywek.

Zdjęcia:

Październik 2018

18 października rozegraliśmy po raz pierwszy turniej w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Do tej pory braliśmy udział tylko w Igrzyskach Dzieci czyli potocznie mówiąc dla uczniów klas szóstych. Były to zawody dla dziewcząt w unihokeja, które odbyły się w poznańskiej Arenie. Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły: SP 3, SP 19, SP 47, SP 85. Pierwszy mecz rozegraliśmy z faworytem tych rozgrywek czyli SP 85. Zabrakło tylko doświadczenia aby uzyskać zwycięstwo, a na pewno remis. Ostatecznie przegraliśmy 2:1. Przegrana ta i poziom gry rywala zmienił moje nastawienie do dalszej części rozgrywek ze względu na fakt iż do dalszego etapu rozgrywek awansowała tylko jedna drużyna. W drugim meczu z SP 19 chciałem aby dziewczyny przećwiczyły pewne warianty gry gdyż gra na dużym boisku zdarza się dla nich bardzo rzadko. Ten mecz również przegraliśmy 1:0. Trzeci ,ostatni mecz z SP 47 wygrany 3:1 po dobrej grze w ustawieniu w obronie i przemyślanych atakach.

Reprezentacja SP 3

 1. Anita Marek,
 2. Karolina Szymańska,
 3. Julia Czajkowska,
 4. Zuzanna Zawiasińska,
 5. Justyna Andrzejewska,
 6. Zuzanna Paradowska,
 7. Maria Zwierzycka,
 8. Amelia Kaliszuk,
 9. Wiktoria Eberle.

Zdjęcia:

Wrzesień 2018

20 września odbył się turniej unihokeja w ramach Ratajskich Igrzysk olimpijskich. Turniej przeznaczony był dla uczniów klas ósmych rocznik 2004 i młodszych, a wzięło w nim udział 7 ratajskich szkół: SP 3,SP 6,SSP, SP 14, SP18, SP 19, SP 20. W naszej spotkaliśmy się z SP 14 i SP 19. Mecze stały na wyrównanym poziomie, dobrym poziomie. Pierwszy mecz z SP 19 wygraliśmy 1:0 po ciężkim boju. Drugi mecz z SP 14 też nie należał do łatwych, który ostatecznie również wygrała SP 3 2:0. Półfinały okazały się dla naszej drużyny przychylne i awansowaliśmy do finałów gdzie czekała już dobrze dysponowana drużyna z SP 20. Finał ciężki ale zwycięski. SP3 – SP 20 2:1.

Reprezentacja SP 3 Poznań

 1. Jakub Pawlak,
 2. Marc Harman,
 3. Hubert Pogonowski,
 4. Igor Piotrowski,
 5. Dawid Czajka,
 6. Jakub Rydlewski,
 7. Marcin Pięta,
 8. Lucjan Szeszuła,
 9. Maciej Dźwigała,
 10. Łukasz Kaleta.

Zdjęcia:

Wrzesień 2018

W dniu 18 września reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w turnieju piłki nożnej na os. Rusa. Turniej był przewidziany dla uczniów klas piątych i młodszych czyli uczniów z rocznika 2007 i młodszych. W Turnieju udział wzięło 7 zespołów. SP 3,SP 6, SSP, SP 14, SP 18, SP 19, SP 20. Szkołę naszą reprezentowali: Antoni Petryk, Adrian Chraplewski, Oskar Antkiewicz, Dominik Kałek, Witold Szeszuła, Mateusz Rolski, Piotr Kregielski, Hubert Wrotoń, Filip Kycler, Kacper Sawicki. Ostatecznie chłopcy zajęli 5 miejsce, choć zabrakło szczęścia na lepszy wynik.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

W ramach programu Animator Sportu Szkolnego w naszej szkole prowadzone są zajęcia z piłki nożnej dla klas 3-5 oraz zajęcia z unihokeja dla klas 6-8. Celem tych zajęć jest zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży, wyrobienie nawyku do systematycznego uczestnictwa w aktywności ruchowej, rozbudzanie ducha rywalizacji sportowej, podniesienie umiejętności technicznych i taktycznych gry w piłkę nożną, unihokeja, podniesienie ogólnej i specjalnej sprawności fizycznej, rozwijanie tolerancji wobec innych dzieci, kształtowanie pożądanych zachowań i postaw u dzieci – stosowanie zasad fair play, uczestnictwo w imprezach sportowych organizowanych przez Poznański Szkolny Związek Sportowy i Młodzieżowy Ośrodek Sportowy. Zajęcia przewidziane są dla wszystkich chętnych dziewcząt i chłopców chcących uprawiać sport.

Zdjęcia:

Powrót