czwartek 14:30-16:00

piątek 13:30-15:00

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Październik 2019

Od 15 do 18 października Szkoła Podstawowa nr 3 w Poznaniu uczestniczyła w Igrzyskach Dzieci i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, czyli Mistrzostwach Miasta Poznania w unihokeju. Pierwsi do rywalizacji przystąpiły dziewczęta rocznik 2005 i młodsze. W swojej grupie rywalizowały z SP 47 i SP 51. Zawody odbywały się na odnowionej pięknie wyglądającej hali Posir. Piękna był też gra dziewcząt, które swoje zmagania zaczęły od starcia z SP 47. Mecz ten zakończył się wynikiem 10:0 dla naszej szkoły. Po 10 minutowej przerwie dziewczęta rywalizowały z SP 51. Rywal lepiej dysponowany pod względem technicznym ale przede wszystkim motorycznym co było widać po twarzach zmęczonych zawodniczek. W tym meczu dziewczęta z SP 3 wygrały 7:2 i zapewniły sobie awans do następnej fazy rozgrywek.

• Justyna Andrzejewska.

W tej samej hali 3 godziny później rozrywki rozpoczęli chłopcy rocznika 2005 i młodszych. Pierwszy mecz rozgrywali z SP 51. Pewne zwycięstwo 5:3. Następny mecz to rywalizacja z SP 20. Rywal mocny jak co roku i wymagający. Mecz stał na wysokim poziomie i zakończył się remisem 2:2. Niestety nasza reprezentacja nie przegrywając żadnego meczu nie awansowała do kolejnej rundy rozgrywek gdyż SP 20 wygrała z SP 51 5:1 i awansowała różnicą bramek.

• Kornel Kuipers.

W środę 16 października rozgrywki rozpoczęły się dla chłopców rocznika 2007 i młodszych dla naszej szkoły. W naszej grupie były szkoły SP 11, SP 25 i my. Pierwszy mecz z SP 11 zakończył się wynikiem 4:0 i po grze całego zespołu można było optymistycznie spojrzeć na drugi mecz , który mieli chłopcy rozegrać 10 minut po pierwszym. Jednak SP 25 to znana szkoła hokeja na trawie i spodziewaliśmy się zupełnie innego, bardziej wymagającego rywala i też tak było. Po pierwszej tercji prowadziliśmy 2:1.Było nieźle ale niepewnie. Druga tercja to wynik 3: 0 dla nas i wyglądało to już dobrze. 5:1 to niezła zaliczka przed 3 tercją. Jednak w 3 ostatniej tercji chłopcy z SP 25 wykazali się lepszym przygotowaniem kondycyjnym co było widać z każdą upływającą minutą. Wynik 2:0 w trzeciej tercji dla rywala. Ostatecznie wygraliśmy 5:3 i awansowaliśmy do dalszej części rozgrywek.

Reprezentacja chłopców rocznik 2007 i młodsi Szkoły Podstawowej nr 3 w Poznaniu.

• Paweł Sierzchuła.

Dwa dni później tj. 18 października do rywalizacji przystąpiły dziewczęta rocznik 2007 i młodsze. W swojej grupie miały za rywalki dziewczęta z SP 6, którzy byli gospodarzami zawodów i SP Cogito. Pierwszy mecz Dziewczęta rozegrały z SP 6 i go przegrały 4:0. Dla większości dziewcząt był to pierwszy turniej z unihokej i albo pierwszy w życiu i widać że zwyciężyła trema, bo umiejętności były. Drugi mecz z SP Cogito wyglądał zdecydowanie lepiej i po końcowym gwizdku sędziego wynik był 3:1 dla SP 3. Niestety dziewczęta nie awansowały do następnego etapu ale zyskały ogromne doświadczenie na następne zawody.