Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 

Sebastian Pięta

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 3
os. Piastowskie 27

Dyscyplina:

Piłka Nożna

Godziny pracy:

czwartek 14:30-16:00

piątek 13:30-15:00

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Październik 2019

Od 15 do 18 października Szkoła Podstawowa nr 3 w Poznaniu uczestniczyła w Igrzyskach Dzieci i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, czyli Mistrzostwach Miasta Poznania w unihokeju. Pierwsi do rywalizacji przystąpiły dziewczęta rocznik 2005 i młodsze. W swojej grupie rywalizowały z SP 47 i SP 51. Zawody odbywały się na odnowionej pięknie wyglądającej hali Posir. Piękna był też gra dziewcząt, które swoje zmagania zaczęły od starcia z SP 47. Mecz ten zakończył się wynikiem 10:0 dla naszej szkoły. Po 10 minutowej przerwie dziewczęta rywalizowały z SP 51. Rywal lepiej dysponowany pod względem technicznym ale przede wszystkim motorycznym co było widać po twarzach zmęczonych zawodniczek. W tym meczu dziewczęta z SP 3 wygrały 7:2 i zapewniły sobie awans do następnej fazy rozgrywek.

Reprezentacja SP 3 Poznań:

 • Maria Zwierzycka,
 • Anita Marek,
 • Amelia Kaliszuk,
 • Jagoda Kieniewicz,
 • Julia Konieczna,
 • Anna Gewiss,
 • Sandra Szafrańska,
 • Aleksandra Zalewska,
 • Justyna Andrzejewska.

W tej samej hali 3 godziny później rozrywki rozpoczęli chłopcy rocznika 2005 i młodszych. Pierwszy mecz rozgrywali z SP 51. Pewne zwycięstwo 5:3. Następny mecz to rywalizacja z SP 20. Rywal mocny jak co roku i wymagający. Mecz stał na wysokim poziomie i zakończył się remisem 2:2. Niestety nasza reprezentacja nie przegrywając żadnego meczu nie awansowała do kolejnej rundy rozgrywek gdyż SP 20 wygrała z SP 51 5:1 i awansowała różnicą bramek.

Reprezentacja chłopców SP 3:

 • Mikołaj Czaiński,
 • Jakub Pawlak,
 • Piotr Sierzchuła,
 • Krystian Wasyniak,
 • Bruno Sroczyński,
 • Olaf Cichecki,
 • Maciej Dźwigała,
 • Igor Piotrowski,
 • Lucjan Szeszuła,
 • Kacper Kozak,
 • Paweł Michalak,
 • Kornel Kuipers.

W środę 16 października rozgrywki rozpoczęły się dla chłopców rocznika 2007 i młodszych dla naszej szkoły. W naszej grupie były szkoły SP 11, SP 25 i my. Pierwszy mecz z SP 11 zakończył się wynikiem 4:0 i po grze całego zespołu można było optymistycznie spojrzeć na drugi mecz , który mieli chłopcy rozegrać 10 minut po pierwszym. Jednak SP 25 to znana szkoła hokeja na trawie i spodziewaliśmy się zupełnie innego, bardziej wymagającego rywala i też tak było. Po pierwszej tercji prowadziliśmy 2:1.Było nieźle ale niepewnie. Druga tercja to wynik 3: 0 dla nas i wyglądało to już dobrze. 5:1 to niezła zaliczka przed 3 tercją. Jednak w 3 ostatniej tercji chłopcy z SP 25 wykazali się lepszym przygotowaniem kondycyjnym co było widać z każdą upływającą minutą. Wynik 2:0 w trzeciej tercji dla rywala. Ostatecznie wygraliśmy 5:3 i awansowaliśmy do dalszej części rozgrywek.

Reprezentacja chłopców rocznik 2007 i młodsi Szkoły Podstawowej nr 3 w Poznaniu.

 • Dominik Janik,
 • Oskar Antkiewicz,
 • Hubert Wrotoń,
 • Filip Kycler,
 • Stanisław Nowak,
 • Marcin Karwasz,
 • Piotr Kręgielski,
 • Wiktor Schoepe,
 • Filip Świtała,
 • Patryk Cempel,
 • Paweł Sierzchuła.

Dwa dni później tj. 18 października do rywalizacji przystąpiły dziewczęta rocznik 2007 i młodsze. W swojej grupie miały za rywalki dziewczęta z SP 6, którzy byli gospodarzami zawodów i SP Cogito. Pierwszy mecz Dziewczęta rozegrały z SP 6 i go przegrały 4:0. Dla większości dziewcząt był to pierwszy turniej z unihokej i albo pierwszy w życiu i widać że zwyciężyła trema, bo umiejętności były. Drugi mecz z SP Cogito wyglądał zdecydowanie lepiej i po końcowym gwizdku sędziego wynik był 3:1 dla SP 3. Niestety dziewczęta nie awansowały do następnego etapu ale zyskały ogromne doświadczenie na następne zawody.

Reprezentacja SP 3 dziewcząt:

 • Klaudia Cieślik,
 • Julia Cyburska,
 • Amelia Grabarkiewicz,
 • Weronika Grus,
 • Natalia Kruszka,
 • Pola Maćkowiak,
 • Oliwia Skweres,
 • Patrycja Tylikowska,
 • Marta Urbańska,
 • Aleksandra Zalewska,
 • Amelia Maksymowicz.

W sumie w naszym „tygodniu turniejowym” wzięło udział 44 zawodników z klas 5-8.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

W II edycji Animatora Sportu Szkolnego prowadzę zajęcia z unihokeja chłopców klas 7/8, w czwartek w godzinach 14:30–16:00 i dla dziewcząt klas 5/6, które odbywają się w piątki w godzinach 13:30-15:00. Celem prowadzonych przeze mnie zajęć oprócz poznania aspektów technicznych i taktycznych gry jest:

 • zagospodarowanie czasu wolnego dzieci,
 • kontynuacja prowadzenia reprezentacji szkolnej chłopców i dziewcząt w unihokeju,
 • podniesienie ogólnej i specjalnej sprawności fizycznej,
 • rozwijanie tolerancji wobec innych dzieci,
 • rozwijanie u dzieci odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych,
 • kształtowanie pożądanych zachowań i postaw u dzieci – stosowanie zasad fair play,
 • wykształcenie u dzieci samodyscypliny i nawyku do systematycznej pracy,
 • zachęcenie poprzez zajęcia do kontynuowania trenowania w klubie sportowym,
 • rozbudzanie ducha rywalizacji sportowej,
 • uczestnictwo w imprezach sportowych organizowanych przez Poznański Szkolny Związek Sportowy i Młodzieżowy Ośrodek Sportowy (Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej),
 • uczestnictwo w innych imprezach sportowych organizowanych przez szkoły i miasto Poznań,
 • promocja Szkoły Podstawowej nr 3 w Poznaniu oraz Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego w środowiskach lokalnych.

Zdjęcia:

Powrót