Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

Dorota Śliwińska

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 50
os. Stare Żegrze 1

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

środa 15:30-17:00

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Styczeń-Maj 2019

Zajęcia odbywały się raz w tygodniu po 1,5 godz. Uczestniczyło w sumie 20 osób dziewcząt i chłopców. Dziewcząt grupa liczyła 7 osób, chłopców 12. W II semestrze nasza szkoła była organizatorem III etapu eliminacyjnego w mini piłce siatkowej chłopców. Wiek uczniów na zajęciach był zróżnicowany od klasy IV do VI. Umiejętności również były zróżnicowane co utrudniało prowadzenie zajęć. W młodszych klasach to była nauka techniki podstawowych elementów siatkówki, w klasach V i VI doskonalenie umiejętności siatkarskich.

W II semestrze rozegraliśmy dwa turnieje szkolne pomiędzy VI i VII klasami wśród dziewcząt i chłopców celem wprowadzenia klas VI do przyszłorocznych rozgrywek w piłce siatkowej.

Klasy młodsze rozegrały turnieje między IV i V klasami wśród dziewcząt i chłopców w mini piłce siatkowej. Celem tych turniejów było nie tylko uatrakcyjnienie zajęć ale również nauka ustawienia, zmian, przejścia zawodników, ale przede wszystkim doskonalenie umiejętności poznanych na zajęciach i wykorzystanie ich podczas gry.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2018

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po 1,5 godz. Trening podzieliłam na 2 grupy ćwiczebne. Pierwsza grupa to klasy VII i VIII dziewcząt i chłopców. Dziewczyny z klasy VIII wraz z klasą III gim grają w lidze szkolnej. Chłopcy z klasy VIII i VII biorą udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wraz z gim III klas. Obecnie chłopcy awansowali do II etapu w piłce siatkowej. Grupa ta w celu lepszego przygotowania się do rozgrywek wyjechała na 3 dniowy trening siatkarski pod koniec listopada do Wilkowyji. Odbywały się tam trzy treningi dziennie zakończone turniejami z wyłonieniem najlepszych zawodników. Druga grupa to klasy IV- VI dziewczęta i chłopcy. Chłopcy brali udział w turniejach eliminacyjnych w ramach Igrzysk Dzieci, awansowali do III etapu rozgrywek. Dwa turnieje eliminacyjne zorganizowane były w naszej szkole.

Zajęcia te cieszą się dużą frekwencją szczególnie cieszy mnie duża ilość dzieci z klas młodszych, a w szczególności obecność dziewczyn.

Zdjęcia:

Powrót