Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Anna Waligórska

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 65
os. Kosmonautów 111

Dyscyplina:

Koszykówka

Godziny pracy:

wtorek 15:20-16:50

czwartek 15:20-16:50

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Styczeń-Maj 2019

Zajęcia prowadziłam dwa razy w tygodniu z grupą dziewczynek i chłopców z klas 1-3. Najwięcej uczniów było w tym roku z klasy pierwszej. Były to przeważnie zajęcia z koszykówki, ale również gry i zabawy ogólnorozwojowe m. in. dwa ognie.

Mój cel został osiągnięty, gdyż większość z tych dzieci zainteresowałam koszykówką i chętnie brały udział w zajęciach.

W tym semestrze uczestniczyliśmy w międzyszkolnym turnieju w „dwa ognie” dla klas 1-3, w którym nasza grupa zajęła I miejsce. Byliśmy również na zawodach dla klas 1-3 w SP 35, który składał się z wyścigu rzędów oraz gry w mini-kosza. Dla niektórych chłopców był to pierwszy sprawdzian ich umiejętności koszykarskich.

Kilku chłopców z rocznika 2009 brało udział w licznych turniejach mini-kosza organizowanych przez Młodzieżowy Klub Koszykówki Pyra, z którym współpracuję.

Na podsumowanie projektu uczestniczyliśmy w festynie z okazji Dnia Dziecka. Dzieci wróciły bardzo zadowolone, bo mogły korzystać z mnóstwa atrakcji, które przygotował organizator.

Zdjęcia:

Marzec 2019

-

Zdjęcia:

Luty 2019

W tym semestrze zapisało się 6 dziewczynek oraz 12 chłopców z klas 1-3. Najwięcej uczęszcza dzieci z klas pierwszych. Niestety wykruszyło się kilka dziewczynek, a przybyło kilku chłopców. Na zajęciach oprócz zabaw ogólnorozwojowych zaczęłam wprowadzać elementy gry z kozłowaniem i podawaniem mi. in. "Piłka z przyłożeniem", "Żywy kosz" czy "Do 5 podań".

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2018

W drugiej edycji Animatora Sportu wzięło udział 19 uczniów z klas 1-3, z czego najwięcej zapisanych było z klasy pierwszej. Dzieci uczęszczały regularnie dwa razy w tygodniu. Na ostatnich zajęciach mieliśmy gości - chłopców z klas 1-3 z zaprzyjaźnionej szkoły SP 35 z osiedla Łokietka. Podczas wspólnej zabawy uczniowie z naszej szkoły wygrali konkursy rzutowe. Odbyły się również wyścigi rzędów, które wygrała SP 35. Wszyscy bawili się świetnie, uczyli się zdrowej rywalizacji oraz rozwijali umiejętność współpracy w grupie. Na koniec uczniowie otrzymali czekoladowe lizaki. 20 grudnia 2018 dziewczynki i chłopcy, którzy regularnie uczęszczali na zajęcia z Animatora Sportu w nagrodę pojechali na świąteczne zawody, czyli wystartowali w kolejnej edycji Pucharu 5 Milionów. Nasza szkoła bierze z nich udział każdego roku i zawsze dzieci wracają zadowolone i szczęśliwe, że mogły brać udział w takiej wspaniałej zabawie. Tym bardziej, że otrzymały okolicznościowe koszulki sportowe oraz słodycze.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

W tym roku szkolnym zajęcia prowadzę dwa razy w tygodniu z dziewczynkami i chłopcami klas I - III. W pierwszym semestrze będą przeważały zabawy ogólnorozwojowe z  różnymi przyborami oraz piłkami do koszykówki. Głównym celem będzie nauka kozłowania, podań i chwytów oraz rzutów do kosza. Na zajęciach nie zabraknie prostych gier jak dwa ognie czy piłka do kapitana.

Zdjęcia:

Powrót