Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Bartosz Witkowski

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 15
os. Jana III Sobieskiego 105

Dyscyplina:

Piłka Ręczna

Godziny pracy:

czwartek 16:15-17:00

piątek 12:30-13:15

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Styczeń-Maj 2019

-

Zdjęcia:

Luty 2019

Ruszyła kolejna edycja Poznańskiego Animatora Sportu Szkolnego a wraz z nią wznowiliśmy treningi piłki ręcznej. Praca z poprzednie edycji już na początku roku dała efekty. W drugim turnieju w ramach Szkolnej Ligi Piłki Ręcznej klas V zawodnicy naszej szkoły wygrali dwa mecze i dołożyli 4 punkty do tych już zdobytych. Jeszcze lepiej zaprezentowali się uczniowie grający w Szkolnej Lidze „Szkraby” gdzie mali adepci szczypiorniaka na cztery rozegrane mecze wygrali trzy. Przed nami jeszcze dużo nauki, doskonalenie elementów technicznych i podstaw taktyki. Zawodnicy są chętni i zaangażowani a frekwencja na treningach (przeciętnie 15 osób) pokazuje że program Animator Sportu spełnia swoje założenia.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2018

W okresie wrzesień-grudzień 2018 roku miałem przyjemność prowadzić zajęcia z mini piłki ręcznej. Treningi odbywały się w sali sportowej naszej szkoły w każdy czwartek, (grupa starsza 16:30-17:15) i piątek (grupa młodsza 12:30-13:15). W czasie treningów młodzi adepci szczypiorniaka nie tylko poznawali technikę gry (podania, kozłowanie, rzuty do bramki) ale również uczyli się podstaw taktyki (obrona strefowa) oraz podstaw sędziowania. Omawialiśmy także jak grać fair play oraz jak zachowywać się pozytywnie na zawodach reprezentując naszą szkołę. Braliśmy udział w Szkolnej Lidze Szkrabów klas II i III. Na dziesięć szkół startujących zajmujemy po dwóch turniejach piąte miejsce. Wzięliśmy również udział w Szkolnej Lidze Piłki Ręcznej klas piątych lecz niestety bez sukcesu. Przed nami dużo pracy. Zajęcia jak zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem, o czym świadczyć może frekwencja gdzie przeciętnie w treningu uczestniczyło 15 chłopców oraz 4 dziewczynki. Czekamy na nowy sezon i kolejne wyzwania sportowe.

Zdjęcia:

Wrzesień 2018

W ramach programu „Poznański Animator Sportu Szkolnego” prowadzę zajęcia z piłki ręcznej. Zajęcia odbywają się w czwartki w godzinach 16:30-17:15 oraz w piątki od godziny 12:30 do godziny 13:15. W tym roku mamy zamiar wziąć udział w Szkolnej Lidze Piłki Ręcznej klas 5. Udział w niej wezmą srebrni medaliści „Ligi Szkrabów 2016” i jednocześnie uczestnicy programu „Poznański Animator Sportu Szkolnego”. Chłopcy młodsi (w tym roku wyjątkowo klasy II) spróbują swoich sił w Lidze Klas III. Przed nami dużo pracy, zaczynając od podstaw techniki na podstawach taktyki kończąc. Na ten moment w treningach uczestniczy 20 zawodników w grupie młodszej i 16 zawodników w grupie starszej. Chłopcy ciężko pracują i czekają na pierwsze emocje sportowe.

Zdjęcia:

-

Powrót