Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 77 gości 

Mariola Włodarczak

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 88
ul. Swoboda 53

Dyscyplina:

Piłka Ręczna

Godziny pracy:

wtorek 16:45-18:15

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Luty 2020

Rozpoczynamy zajęcia w II półroczu. Spotykamy się jeden raz w tygodniu i ćwiczymy dwie godziny. W grupie chłopców z klas 4 i 5 jest 16 zawodników. Uczestniczymy w rozgrywkach MKS Handball Ligi. Graliśmy już dwa turnieje w hali w Szkoły Podstawowej nr 72 przy ul. Newtona. Dla chłopców to duża przyjemność grać na pełnowymiarowym boisku. Na zajęciach treningowych doskonalimy podstawowe elementy techniczne oraz uczymy się nowych rzeczy. Przede wszystkim kładziemy duży nacisk na współpracę w zespole w czasie gry oraz pracujemy nad właściwymi relacjami między chłopcami. Atmosfera podczas zajęć jest bardzo dobra. Z dużą niecierpliwością czekamy na kolejne turnieje. Uczniowie klas 7 i 8 wkrótce rozegrają mecze kolejnej rundy rozgrywek w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2019

Od września pracowaliśmy w dwóch grupach. Pierwsza liczy 17 uczestników, druga – 16. Chłopcy klas czwartych, piątych i szóstych spotykali się we wtorki i przygotowywali do rozgrywek w ramach Igrzysk Dzieci. Wzięliśmy udział w I rundzie rozgrywek i niestety, mimo bardzo walecznej postawy i sporego zaangażowania, nie zakwalifikowaliśmy się do dalszej części rywalizacji. Usprawiedliwieniem, może być zbyt mała liczba zawodników klas szóstych. Z chłopcami klas siódmych i ósmych spotykamy się w piątkowe popołudnia. Zaprezentowali się Oni bardzo dobrze w turnieju w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i wywalczyli awans do kolejnej rundy rozgrywek. Czekamy na następny turniej sumiennie pracując na każdym treningu. Zgłosiliśmy również akces do rozgrywek MKS HANDBALL LIGI chłopców klas 5. Pierwszy turniej rozegramy na początku stycznia. Na zajęciach panuje bardzo dobra atmosfera. Chłopcy z dużym zaangażowaniem i sumiennością pracują nad poprawą swoich umiejętności technicznych i taktycznych. Gratuluję wszystkim zawodnikom i oczekuję dalszej tak dobrej współpracy.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

W bieżącym roku szkolnym rozpoczęliśmy zajęcia treningowe z piłki ręcznej w ramach projektu „Poznańskiego” Szkolnego Związku Sportowego ANIMATOR SPORTU SZKOLNEGO. Zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach wiekowych. I tak chłopcy z klas 4, 5 i 6 trenować będą we wtorki w godzinach od 16:45 do 18:15, natomiast starsi uczniowie z klas 7 i 8 w piątki w godzinach od 17:00 do 18:30. Do pierwszej grupy zapisało się i rozpoczęło treningi 16 chłopców; grupa starsza liczy na razie 11 uczestników.

Rozpoczęliśmy kilkoma treningami na boisku sportowym korzystając ze sprzyjającej pogody. Będziemy uczyć się techniki i taktyki gry w piłkę ręczną. W bieżącym roku szkolnym szczególną uwagę pragnę zwrócić na umiejętność współpracy zawodników, tak na treningach, jak i w trakcie rozgrywek. Chcę, aby nasze spotkania były pretekstem do dobrej zabawy, by panowała na nich przyjemna atmosfera. Mam również nadzieję na sportową, zaciętą rywalizację podczas rozgrywek.

Zdjęcia:

Powrót