Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Mariola Włodarczak

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 88
ul. Swoboda 53

Dyscyplina:

Piłka Ręczna

Godziny pracy:

wtorek 16:45-18:15

piątek 17:00-18:30

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Styczeń-Maj 2019

Chłopcy bardzo ambitnie i sumiennie pracowali na zajęciach treningowych. Doskonaliliśmy swoje umiejętności, poznawaliśmy nowe elementy techniczne gry w piłkę ręczną. Chłopcy klas 6 uczestniczyli w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego - Igrzyska Dzieci. Awansowali do półfinałowej rundy rozgrywek. Uczniowie klas 8 zagrali tylko w I rundzie rozgrywek w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Młodsi zawodnicy - chłopcy z klas 4 uczestniczyli w turniejach MKS HANDBALL LIGI. Chłopcy mieli okazję występować na pełnowymiarowych boiskach. Losy tych spotkań toczyły się ze zmiennym szczęściem, ale chłopcy walczyli bardzo ambitnie chcąc osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Przed nami jeszcze ostatni – finałowy turniej.

Cieszy fakt, że uczniowie licznie przychodzili na treningi, bardzo wytrwale powtarzali poszczególne elementy gry, doskonalili swoje umiejętności indywidualne, uczyli się współpracy w zespole. Widać, że zajęcia dają im dużo satysfakcji i są dla nich dobrą zabawą, która zaspakaja ich potrzebę ruchu oraz walki sportowej. Wspaniale bawiliśmy się na festynie z okazji Dnia Dziecka zorganizowanym przez Poznański Szkolny Związek Sportowy na boisku MOS na Śródce.

Gratuluję wszystkim zawodnikom życząc im wielu sukcesów sportowych w przyszłości oraz wspaniałych wakacji.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2018

Chłopcy bardzo ambitnie i sumiennie pracowali na zajęciach treningowych. Doskonalili swoje umiejętności, poznawali nowe elementy techniczne gry w piłkę ręczną. Każda z grup wiekowych rozegrała kilka turniejów. Uczniowie klas ósmych zmierzyli się ze starszymi zawodnikami gimnazjum i nie zakwalifikowali się do kolejnej rundy. Chłopcy klas 6 dotarli do III rundy rozgrywek „Poznańskiego” Szkolnego Związku Sportowego - Igrzyska Dzieci. Z dużą niecierpliwością czekają na kolejny turniej w lutym.

Młodsi zawodnicy - chłopcy z klas 4 uczestniczyli w I turnieju MKS HANDBALL LIGI. Cieszy fakt, że uczniowie licznie przychodzili na treningi, bardzo wytrwale powtarzali poszczególne elementy gry, doskonalili swoje umiejętności indywidualne, uczyli się współpracy w zespole. Widać, że zajęcia dają im dużo satysfakcji i są dla nich dobrą zabawą, która zaspakaja ich potrzebę ruchu oraz walki sportowej.

Gratuluję wszystkim zawodnikom życząc im wielu sukcesów sportowych w II półroczu roku szkolnego.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

Rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny 2018/2019 , a wraz z nim zajęcia treningowe z piłki ręcznej. Powstały dwie grupy piłkarzy ręcznych. Pierwszą tworzą chłopcy klas IV,V,VI. Zapisało się do niej 17 uczniów. Dla niektórych to pierwszy w życiu kontakt z piłką ręczną, pozostali grali już w MKS Handball Lidze Szkrabów. Teraz wspólnie próbujemy stworzyć zespół. Trenujemy jeden raz w tygodniu ucząc się pojedynczych elementów technicznych, takich jak: podania, chwyty piłki, rzuty na bramkę, obrona indywidualna, obrona strefą, zwody i minięcia. Do drugiej grupy (klasy VII i VIII) zapisało się 16 chłopców. Tu również spotykamy się raz w tygodniu i pracujemy nad zgraniem zespołu i doskonaleniu poznanych wcześniej elementów technicznych. Przygotowujemy się do startu w Igrzyskach Dzieci, Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (klasy VII, VIII) oraz MKS Handball Lidze (klasy IV). Czekamy na pierwsze turnieje, które zweryfikują nasze umiejętności. Wszystkim chłopcom życzymy wielu mocnych wrażeń oraz wspaniałych sukcesów sportowych.

Zdjęcia:

Powrót