Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 341 gości 

Marek Schmidt

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 20
os. Rzeczypospolitej 44

Dyscyplina:

Piłka Ręczna

Godziny pracy:

poniedziałek 15:00-16:30

wtorek 15:00-16:30

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Styczeń-Maj 2019

W tym roku zajęcia prowadzone byłe w poniedziałki i wtorki od 15:00 do 16:30. Obejmowały grupy klas 4–6, głównie chłopców ale udało się zachęcić również kilka dziewcząt. Treningi prowadzone były w sali gimnastycznej naszej szkoły – okres jesienno-zimowy, a w okresie wiosennym na dworze na boisku pełnowymiarowym. Tematyka zajęć obejmowała podstawy techniki gry oraz wybrane elementy taktyczne. Metody to przede wszystkim zabawowa, fragmentów gry, mini gier, gry uproszczonej oraz gry właściwej. Regularnie starowaliśmy w rozgrywkach ligowych MKS Handball Ligii klas 4, organizowanych przez klub MKS Poznań. Kilkoro uczniów z ochotą podjęło treningu w klubie piłki ręcznej: Pyrki Poznań oraz MKS Poznań. Podsumowując, dzieci naszej szkoły systematycznie uczestnicząc w zajęciach i zawodach, coraz bardziej poznają specyfikę dyscypliny. Uczą się współdziałania w zespole oraz mile spędzają czas wolny.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2018

W II edycji 2018 roku zajęcia z piłki ręcznej odbywały się w poniedziałki i wtorki od 15:00 do 16:30. Bardzo dużo chętnych zgłosiło się w tym roku z klas 4, dlatego postanowiłem zgłosić się do MKS Handball Ligi z uczniami z poziomu tych klas.

Przy sprzyjającej pogodzie (wrzesień i październik) zajęcia odbywały się na dworze na pełnowymiarowym boisku ze sztuczną nawierzchnią. Następnie przenieśliśmy się do sali gimnastycznej naszej szkoły. Tematyka naszych zajęć obejmowała zadania techniczne, takie jak np.: kozłowanie, podania, rzuty, zwody, technika gry bramkarza. Z zadań taktycznych, przećwiczyliśmy grę w obronie „każdy swego” oraz w ustawieniu 3:3, ćwiczyliśmy także rzuty z pozycji ataku. W grudniu rozegraliśmy pierwsze mecze z cyklu rozgrywek ligowych i z niecierpliwością oczekujemy na starty po feriach.

Uczniowie naszej szkoły, poprzez te zajęcia, maja możliwość spędzania czasu w formie sportowej. Uczą się charakterystyki dyscypliny (piłka ręczna) oraz współpracy w zespole.

Zdjęcia:

-

Powrót