Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

Marek Schmidt

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 20
os. Rzeczypospolitej 44

Dyscyplina:

Piłka Ręczna

Godziny pracy:

wtorek 15:00-16:30

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Wrzesień-Grudzień 2019

W drugiej edycji Animatora Sportu Szkolnego uczestniczyli tylko chłopcy. Były to dzieci w wieku 10–12 lat w liczbie 10–14 na poszczególnych zajęciach. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się ze specyfiką dyscypliny jaką jest piłka ręczna. Zajęcia odbywały się na pełnowymiarowym boisku do gry w piłkę ręczną ze sztuczną nawierzchnią (w okresie wrzesień, październik), a następnie przenieśliśmy zajęcia do sali gimnastycznej naszej szkoły (okres listopad, grudzień). Treningi prowadzone były w formie zabawowej, ścisłej, fragmentu gry, gier uproszczonych, mini gier oraz gry właściwej. Dzieci chętnie uczestniczyli we wszystkich zajęciach nabywając coraz to lepszych umiejętności niezbędnych do prowadzenie gry w piłkę ręczną. Jak do tej pory jeden raz braliśmy udział w turnieju z cyklu Poznańskich Igrzysk Dzieci i z niecierpliwością czekamy na rozgrywki ligowe organizowane przez MKS Poznań. Rozgrywki te swoją inaugurację mają w początku stycznia. Wtedy to wznawiamy zajęcia po przerwie świąteczno-noworocznej.

Zdjęcia:

Styczeń-Maj 2019

W tym roku zajęcia prowadzone byłe w poniedziałki i wtorki od 15:00 do 16:30. Obejmowały grupy klas 4–6, głównie chłopców ale udało się zachęcić również kilka dziewcząt. Treningi prowadzone były w sali gimnastycznej naszej szkoły – okres jesienno-zimowy, a w okresie wiosennym na dworze na boisku pełnowymiarowym. Tematyka zajęć obejmowała podstawy techniki gry oraz wybrane elementy taktyczne. Metody to przede wszystkim zabawowa, fragmentów gry, mini gier, gry uproszczonej oraz gry właściwej. Regularnie starowaliśmy w rozgrywkach ligowych MKS Handball Ligii klas 4, organizowanych przez klub MKS Poznań. Kilkoro uczniów z ochotą podjęło treningu w klubie piłki ręcznej: Pyrki Poznań oraz MKS Poznań. Podsumowując, dzieci naszej szkoły systematycznie uczestnicząc w zajęciach i zawodach, coraz bardziej poznają specyfikę dyscypliny. Uczą się współdziałania w zespole oraz mile spędzają czas wolny.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2018

W II edycji 2018 roku zajęcia z piłki ręcznej odbywały się w poniedziałki i wtorki od 15:00 do 16:30. Bardzo dużo chętnych zgłosiło się w tym roku z klas 4, dlatego postanowiłem zgłosić się do MKS Handball Ligi z uczniami z poziomu tych klas.

Przy sprzyjającej pogodzie (wrzesień i październik) zajęcia odbywały się na dworze na pełnowymiarowym boisku ze sztuczną nawierzchnią. Następnie przenieśliśmy się do sali gimnastycznej naszej szkoły. Tematyka naszych zajęć obejmowała zadania techniczne, takie jak np.: kozłowanie, podania, rzuty, zwody, technika gry bramkarza. Z zadań taktycznych, przećwiczyliśmy grę w obronie „każdy swego” oraz w ustawieniu 3:3, ćwiczyliśmy także rzuty z pozycji ataku. W grudniu rozegraliśmy pierwsze mecze z cyklu rozgrywek ligowych i z niecierpliwością oczekujemy na starty po feriach.

Uczniowie naszej szkoły, poprzez te zajęcia, maja możliwość spędzania czasu w formie sportowej. Uczą się charakterystyki dyscypliny (piłka ręczna) oraz współpracy w zespole.

Zdjęcia:

-

Powrót