Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Katarzyna Dulska

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 36
ul. Słowackiego 54/56

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

wtorek 16:05-17:35

czwartek 16:05-17:35

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Styczeń-Maj 2019

Zajęcia z piłki siatkowej w Szkole Podstawowej nr 36 prowadzone w ramach projektu „Animator Sportu”, odbywały się systematycznie dwa razy w tygodniu. Uczestniczyły w nich dziewczynki z klas IV–VI przygotowując się do rozgrywek siatkarskich. Celem zajęć było rozwijanie zamiłowania do uprawiania siatkówki, opanowanie podstawowych elementów techniki i taktyki gry, a także zapewnienie dzieciom aktywnego spędzenia wolnego czasu po skończonych lekcjach. Dziewczynki wzięły udział w turniejach Enea Akademia Sportu. Dwie drużyny zakwalifikowały się do wielkiego finału, w kategoriach dwójek i trójek. Zespół dwójek zajął II miejsce wygrywając nagrodę jaką były Campy w Kołobrzegu. Zespół trójek ostatecznie uplasowała się na 7 miejscu. Dziewczynki z klas IV i V na co dzień doskonałą także szlify siatkówki w klubie sportowym SKF Poznań, uczestnicząc w licznych turniejach towarzyskich, a także wojewódzkich eliminacjach Kinder Sport. Dla młodych zawodniczek tej dyscypliny to z całą pewnością bardzo pouczający turniej, gdyż ilość meczy jakie rozegrały sprawił, że mogły one sprawdzić swoje umiejętności i przygotowanie techniczne. Było to także niesamowite przeżycie. W czerwcu dziewczynki z klas V podjęły próbę gry na plaży. Podsumowaniem zajęć Animatora Sportu był festyn rekreacyjno-sportowy Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego na boisku MOS dla dzieci biorących udział w tym programie. Podczas festynu dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji. Uważam, że taka forma podsumowania całorocznej pracy dzieci jest dla nich wielką nagrodą za swoje zaangażowanie i wysiłek wkładany podczas całego roku szkolnego.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

W Szkole Podstawowej nr 36 systematycznie prowadzone są zajęcia z piłki siatkowej dla dziewcząt w ramach projektu Animator Sportu Szkolnego. Młodzież rozwija swoje zdolności siatkarskie, doskonaląc rozwój ogólny, elementy techniki i taktyki gry, sumiennie przygotowując się do startu w zawodach i turniejach sportowych.

Głównym celem i zadaniem zajęć jest:

  • podnoszenie sprawności fizycznej i umiejętności ruchowych uczniów,
  • rozbudzanie zainteresowania daną dyscypliną sportu,
  • wyrabianie odpowiedniej motywacji, właściwego zachowania sportowego, jak również współdziałania zespołowego,
  • przygotowywanie uczniów do zawodów sportowych.

16 listopada reprezentacja dziewcząt w piłce siatkowej z klas V i VI po zwycięskich meczach nad szkołami SP 18 i SP 59, ulegając jedynie SP 27, awansowała do kolejnego etapu Igrzysk Dzieci. 30 listopada odbył się drugi etap rozgrywek. Niestety zawodniczki musiały uznać wyższość takich szkół jak SP 15 i SP 6, zajmując ostatecznie trzecie miejsce w grupie. Dziewczęta uczestniczyły także w czterech turniejach z cyklu - „Enea Liga Mini Piłki Siatkowej" w ramach "Enea Akademii Sportu". W zawodach startuje ogromna liczba zespołów dziewcząt i chłopców w kategoriach dwójek, trójek i czwórek. Duża ilości meczy jakie dziewczęta rozgrywają, daje dodatkową możliwość doskonalenia swoich umiejętności siatkarskich, która mam nadzieje w przyszłości zaowocuje sukcesem sportowym.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

Zajęcia z piłki siatkowej dziewcząt w ramach programu „Poznański Animator Sportu Szkolnego” w Szkole Podstawowej nr 36 odbywają się we wtorki w godzinach 16:15–17:45 dla klas IV – V i w czwartki w godzinach 16:15 – 17:45 dla klas VI - VIII. W treningach bierze udział 17 dziewczynek młodszych i 21 dziewczynek z starszych. W naszej szkole systematycznie prowadzone są zajęcia, na których młodzież rozwija swoje zdolności siatkarskie. Zawodniczki doskonalą rozwój ogólny, elementy techniki i taktyki gry, sumiennie przygotowują się do startu w turniejach sportowych z piłki siatkowej w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Enea Akademia Siatkówki.

Głównym celem i zadaniem zajęć jest:

  • podnoszenie sprawności fizycznej i umiejętności ruchowych uczniów,
  • rozbudzanie zainteresowania daną dyscypliną sportu,
  • wyrabianie właściwego zachowania sportowego i współdziałania zespołowego,
  • przygotowywanie uczniów do zawodów sportowych.

Zdjęcia:

Powrót