Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 

Piłka Ręczna

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Informacje

  1. Organizator:

    Poznański SZS

  2. Termin i miejsce zawodów:

    • I etap - do 30.11.2018,
    • II etap - do 15.02.2019,
    • Finał - do 22.03.2019.

    UWAGA - w przypadku rozgrywania turniejów w Arenie zespoły przynoszą swoje piłki do rozgrzewki

  3. Uczestnictwo:

    Zgodnie z regulaminem PIMS.

    Reprezentacja szkoły składa się maksymalnie z 16 dziewcząt i 16 chłopców.

    Przed każdymi zawodami gospodarz, w obecności przybyłych trenerów, dokonuje losowania kolejności meczów (tabela Berger'a) oraz weryfikuje zawodników – punkt IV/3 regulaminu.

  4. Przepisy gry:

    • czas gry: 2 x 15 minut (jeden mecz), 2 x 12 minut (turniej), lub wg ustaleń organizatora i zainteresowanych zespołów
    • obowiązują rozmiary piłki: nr 1 – dziewczęta; nr 2 - chłopcy,
    • dowolny system ustawienia obrony podczas całego meczu,
    • zmieniony jest przepis dotyczący zmian; zmiany zawodników możliwe są w dowolnym momencie meczu, a nie tylko wtedy, gdy drużyna zmieniająca zawodnika jest w posiadaniu piłki,
    • drużyna ma prawo wziąć 1 - minutowy czas w każdej połowie meczu,
    • obowiązuje zakaz używania kleju - drużyny, których zawodnicy nie zastosują się do zakazu będą dyskwalifikowane,
    • szkoły zobowiązane są do zabezpieczenia piłek we własnym zakresie (zabierania ze sobą na turnieje).
    • obowiązują aktualne przepisy i zarządzenia ZPRP dotyczące systemu gry
  5. Punktacja:

    Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, za remis - 1 punkt, za przegrane 0 punktów. O kolejności zespołów decydują kolejno:

    1. większa liczba zdobytych punktów;
    2. jeżeli dwie lub więcej drużyn uzyska tę samą liczbę punktów:
      1. większa liczba punktów zdobytych w zawodach pomiędzy zainteresowanym i drużynami,
      2. większa dodatnia różnica bramek z zawodów pomiędzy zainteresowanymi drużynami,
      3. większa liczba zdobytych bramek w zawodach pomiędzy zainteresowanymi drużynami,
      4. większa dodatnia (mniejsza ujemna) różnica bramek ze wszystkich zawodów,
      5. większa liczba zdobytych bramek we wszystkich zawodach,

      Sposób wyłonienia zwycięzcy w turnieju finałowym  - przy wyniku remisowym po upływie regulaminowego czasu gry obowiązuje dogrywka 5 min, a w przypadku nierozstrzygniętego wyniku - konkurs rzutów karnych. Do rzutów karnych drużyny wystawiają trzech graczy. Jeśli nadal będzie utrzymywał się wynik remisowy kolejni gracze wykonują rzuty karne aż do rozstrzygnięcia.

  6. Nagrody:

    Po zakończeniu zawodów finałowych najlepsze drużyny otrzymają pamiątkowe puchary i medale.

  7. Zgłoszone szkoły i system rozgrywek:

Plan rozgrywek

DZIEWCZĘTA

  • I ETAP - rozgrywki grupowe każdy z każdym,
  • II ETAP - rozgrywki grupowe każdy z każdym,
  • BARAŻ - turniej z udziałem drużyn, które w II etapie zajęły drugie miejsca. Zwycięzca dołączy do grona finalistów.
  • FINAŁ - mecze półfinałowe, następnie mecz o III miejsce (przegrani) i o I miejsce (zwycięzcy).

CHŁOPCY

  • I ETAP - rozgrywki grupowe każdy z każdym,
  • II ETAP - rozgrywki grupowe każdy z każdym. Zwycięzcy dołączą do grona finalistów
  • FINAŁ - mecze półfinałowe, następnie mecz o III miejsce (przegrani) i o I miejsce (zwycięzcy).

Wyniki

Wyniki – dziewczęta
I ETAP - do 30.11.2018
DataMeczeWynikiKlasyfikacja końcowa

Grupa A

 

ZSO 2
1. ZSO 2

Grupa B

26.11.2018, godz. 9:00 - SP 28

SP 28 - SP 21
6:10 1. SP 21
2. SP 28
3. SP 38
SP 21 - SP 38
12:5
SP 38 - SP 28
6:9

Grupa C

29.11.2018, godz. 10:00 - SP 78

SP 78 - SP 53
12:0 1. SP 78
2. SP 19
3. SP 53
SP 53 - SP 19
0:32
SP 19 - SP 78
11:12

Grupa D

12.12.2018 godz.10:00 - SP 67

SP 67 - SP 58
14:2

1. SP 67

2. SP 71

3. SP 58

SP 58 - SP 71
4:4
SP 71 - SP 67
1:10

Grupa E

30.11.2018, godz. 9:30 - SP 62

SP 62 - SP 84
4:20 1. SP 84
2. SP 62
3.


Grupa F

29.11.2018, godz. 10:00 - GIM 5

GIM 5 - SP 4
10:0 1. SP 46
2. GIM 5
3. SP 4 wo
SP 4 - SP 46
0:10
SP 46 - GIM 5
12:1

Grupa G

20.11.2018, godz. 9:00 - SP 54

SP 54 - SP 42
3:5 1. SP 42
2. SP 54
3. SP 60
SP 42 - SP 60
11:6
SP 60 - SP 54
0:3

Grupa H

26.11.2018, godz. 12:30 - GIM 58

GIM 58
1. GIM 58
2. GIM 35 wo
3. SP 85 wo
GIM 35
SP 85

Grupa I

.2018, godz. 0:00 -

GIM 9
1. GIM 9
2.
3. 
II ETAP - do 15.02.2019

Grupa J

.2019 godz.0:00 - SP 78

A1 - ZSO 2
1.
2.
3.
B1 - SP 21
C1 - SP 78

Grupa K

.2019 godz.0:00 - SP 67

D1 - SP 67
1.
2.
3.
E1 - SP 84
F1 - SP 46

Grupa L

.2019 godz.0:00 - GIM 58

G1 - SP 42
1.
2.
3.
H1 - GIM 58
I1 - GIM 9
BARAŻ O FINAŁ - do 28.02.2019 godz.

Grupa M

2019 godz.0:00

J2 1.
2.
3.
K2
L2
FINAŁ - do 22.03.2019 godz.
I półfinał
J1 - M1
1.
2.
3.
4.
II półfinał
K1 - L1
mecz o III miejsce
mecz o I miejsce
Wyniki - chłopcy
I ETAP - do 30.11.2018
DataMeczeWynikiKlasyfikacja końcowa

Grupa A

8.11.2018 godz.9:00 - ZSO 2
ZSO 2 - SP 33
10:0 1. ZSO 2
2. SP 53
3. SP 33 wo
SP 33 - SP 53
0:10
SP 53 - ZSO 2
6:13
Grupa B

12.12.2018 godz.12:00 - SP 67

SP 67 - SP 4
10:0 1. SP 67
2. SP 71
3. SP 4 wo
SP 4 - SP 71
0:10
S 71 - SP 67
2:9

Grupa C

26.11.2018 godz.10:00 - SP 78

SP 78 - SP SAL
4:4

1. SP 7
2. SAL
3. SP 78

4. SP 77

SP 7 - SP 77
27:7
SAL - SP 7
7:10
SP 77 - SP 78
8:13
SP 77 - SP SAL 4:17
SP 7 - SP 78 13:8

Grupa D

21.11.2018, godz. 10:00 - SP 54

SP 54 - SP 60
5:2 1. SP 54
2. SP 60
3. SP 19
SP 60 - SP 19
3:2
SP 19 - SP 54
2:9

Grupa E

7.12.2018 godz.9:30 - SP 51
SP 51 - SP 85
9:2

1. GIM 9
2. SP 51 
3. SP 12

4. SP 85

SP 85 - GIM 9
1:12
GIM 9 - SP 12
11:4
SP 12 - SP 85
10:1
GIM 9 - SP 51 11:7
SP 51 - SP 12
11:10
Grupa F

27.11.2018 godz.10:30 - GIM 58

GIM 58 - SP 88
11:4

1. GIM 58
2. SP 88
3. SP 84 wo

4. GIM 35 wo

SP 88 - SP 84
10:0
GIM 35 - SP 88
0:10
GIM 35 - GIM 58
0:10
GIM 58 - SP 84 10:0

Grupa G

30.11.2018 godz.10:00 - SP 62

SP 62 - SP 15
4:18

1. SP 15
2. SP 14
3. SP 62

4. SP 38

SP 38 - SP 14
6:20
SP 15 - SP 38
19:4
SP 14 - SP 62
17:13
SP 14 - SP 15 13:14
SP 62 - SP 38 7:7

Grupa H

26.11.2018, godz. 11:00 - SP 28

SP 28 - SP 58
22:7 1. SP 46
2. SP 28
3. SP 58
SP 58 - SP 46
9:14
SP 46 - SP 28
16:15
II ETAP - do 15.02.2019 godz.0:00 -

Grupa I

2019 godz.0:00 - SP 54

A1 - ZSO 2

1.
2.
3.
4.
B1 - SP 67

C1 - SP 7
D1 - SP 54

Grupa J

2019 godz.0:00 - GIM 58

E1 - GIM 9

1.
2.
3.
4.
F1 - GIM 58

G1 - SP 15
H1 - SP 46
FINAŁ - do 22.03.2019 godz.0:00 -
I półfinał
GIM 5 - I 1

1.
2.
3.
4.
II półfinał
SP 72 - J 1

mecz o III miejsce
mecz o I miejsce