Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 

Marcin Materka

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 56
ul. Tarnowska 27

Dyscyplina:

Koszykówka

Godziny pracy:

czwartek 15:30-17:00

piątek 8:00-9:30

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Luty-Maj 2019

Chłopców biorących udział w kolejnej edycji programu „Poznański Animator Sportu Szkolnego” 2019 z Szkoły Podstawowej nr 56 Poznań można podzielić na dwie grupy.

Pierwsza to uczniowie z klas szóstych i siódmych bardziej doświadczeni reprezentujący nie pierwszy raz szkołę w rozgrywkach piłki siatkowej na oficjalnych turniejach, posiadający pewien poziom umiejętności technicznych oraz wiedzy potrzebnej do gry w mini–siatkówkę 3x3 lub 4x4. Druga grupa to chłopcy z klas od pierwszej do czwartej, którzy zapoznają się z podstawami techniki gry w mini–siatkówkę 1x1 oraz 2x2.

Pierwsze półrocze 2019 było umiarkowanie udane dla siatkarzy z szkoły podstawowej w Krzesinach. W drugim etapie Igrzysk Dzieci nie udało się awansować do kolejnej rundy rozgrywek. Siatkarze z Sp. 56 trafili na bardzo wymagających przeciwników czyli finalistów tych rozgrywek zespoły Sp.4 i Sp.29 Poznań.

Natomiast najmłodsi uczniowie rywalizowali w cyklu turniejów „Energetycznej Siatkówki” w kategorii tzw. dwójek skąd wynieśli spory bagaż doświadczeń jeśli chodzi o przepisy, taktykę i technikę gry w mini-siatkówkę.

Dzieci biorące udział w cotygodniowych zajęciach piłki siatkowej w ramach programu „Poznański Animator Sportu Szkolnego” zagrały w turnieju siatkówki z okazji święta sportu organizowanym w Szkole Podstawowej nr 56 Poznań.

Zdjęcia:

Luty 2019

-

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2018

Podczas kolejnej edycji „Poznańskiego Animatora Sportu Szkolnego” dzieci ze Szkoły Podstawowej 56 Poznań brały udział w zajęciach piłki siatkowej w czwartki i piątki. Byli to głównie chłopcy z rocznika 2007 i młodsi. Podczas zajęć młodzi siatkarze z Krzesin zapoznawali się z podstawami techniki taktyki w mini–siatkówce. Nabyte umiejętności mieli szanse konfrontować nie tylko podczas gier na zajęciach, ale także w turnieju siatkarskich dwójek i czwórek zorganizowanym w ramach rozgrywek Poznańskiego SZS oraz w turniejach Energetycznej Siatkówki. Turniej czwórek odbył się 18.11.2018 w hali ZSO nr 2 Poznań. Podczas rywalizacji w ramach Igrzysk Dzieci na pierwszym etapie chłopcy z Krzesin zmierzyli się z SP nr 59 oraz z SP nr 70 Poznań. W efekcie rywalizacji awansowali do drugiego etapu wygrywając pierwszy mecz i przegrywając drugi. Natomiast młodsi chłopcy rywalizują w cyklu turniejów dwójek gdzie konfrontują umiejętności siatkarskie z rówieśnikami z całej Wielkopolski. Planowany jest dalszy udział w turniejach towarzyskich siatkówki w celu motywowania zawodników do podnoszenia umiejętności siatkarskich oraz pracy nad motoryką.

Zdjęcia:

-

Powrót