Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Piotr Kołodziejski

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 29
oś. Pod Lipami 106

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

poniedziałek 12:40-14:10

czwartek 13:45-15:15

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Styczeń-Czerwiec 2019

Pierwsza Edycja Poznańskiego Animatora Sportu Szkolnego to kontynuacja pracy z grupą, z którą rozpocząłem zajęcia we wrześniu. Praca w tym czasie polegała na dalszych szlifach techniki gry w piłkę siatkową, na treningach i oczywiście na uczestnictwie w rozgrywkach mini siatkówki.

W naszej szkole zajęcia Animatora w semestrze letnim to głównie okres startowy w zawodach w ramach Poznańskich Igrzysk Dzieci i rozgrywkach Kinder+Sport.

Starty rozpoczęliśmy od turniejów, które miały nas przygotować do głównych rozgrywek w tym sezonie. Moje podopieczne grały w Murowanej Goślinie, Rokietnicy i w Lesznie. W późniejszym czasie wystartowaliśmy w rozgrywkach Kinder+Sport doprowadzając zespół trójek do finału województwa. Rozgrywki szkolne w ramach Poznańskich Igrzysk Dzieci zakończyliśmy na 2 miejscu.

Podsumowaniem tej edycji Poznańskiego Animatora Sportu był udział w festynie zorganizowanym przez SZS Poznań. Dzieci wspaniałą zabawą zakończyły ciężką pracę w sali gimnastycznej.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2018

II edycja Poznańskiego Animatora Sportu to przede wszystkim etap przygotowawczy moich podopiecznych do najważniejszych rozgrywek sezonu jakimi są: Półfinały i Finały Poznańskich Igrzysk Dzieci i rozgrywki Kinder+Sport. W tym czasie koncentrujemy się w zajęciach nad poprawą sprawności fizycznej, doskonaląc poszczególne cechy motoryczne, jak i nad sprawnością specjalną, poprawiając technikę gry w piłkę siatkową. W przeciągu tych kilku miesięcy zorganizowaliśmy i wystartowalismy w kilku turniejach minisiatkówki:

  • Turniej MINISIATKÓWKI kategorii czwórek pod patronatem ZSzOS nr 1 w Poznaniu - chłopców oraz dziewcząt. (27.11.2018),
  • II etap rozgrywek Igrzysk Dzieci w piłce siatkowej dziewcząt – wygrana bez straty seta (6.12.2018),
  • XXII Mikołajkowy Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Dziewcząt i Chłopców im. Tomasza Zajączkowskiego w Murowanej Goślinie – 3 miejsce w kat III chł., 2 miejsce III dzw (7-8.12.2018),
  • Mikołajkowy turniej singli - (14.12.2018),
  • Mikołajkowy turniej mini siatkówki w Lesznie – 1 miejsce w kat. 2 (20.12.2018).

Zdjęcia:

Wprowadzenie

Długa droga do mistrzostwa sportowego zaczyna się na szkolnym podwórku i w szkolnej sali gimnastycznej. Przygotowanie młodych siatkarzy do osiągania maksymalnych wyników w wieku dojrzałym – taki jest cel szkolenia siatkarskiego w Zespole Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1 w Poznaniu. Szkolenie to przypada na okres wyznaczony procesami wzrostu i dojrzewania. Uwzględniając te uwarunkowania, wypracowaliśmy specyficzną organizację i metodykę treningu oraz system współzawodnictwa podporządkowany zasadom rozwoju mistrzostwa sportowego. Naszym priorytetem jest stworzenie strukturalnych i funkcjonalnych podstaw dla przyszłych osiągnięć, a nie koncentrowanie się na doraźnych sukcesach. Moje zajęcia mają na celu wdrożenie dzieci do uprawiania sportu, zaadaptowanie młodego organizmu do zwiększonego wysiłku fizycznego i przygotowanie do regularnych treningów od klasy czwartej. Dzieci uczestniczą w rywalizacji na terenie całego kraju w okolicznościowych turniejach i zawodach sportowych. Organizujemy dla uczniów poznańskich szkół podstawowych serie turniejów mini siatkówki.

Zdjęcia:

-

Powrót