Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 134 gości 

Szymon Bułkowski

Trener Osiedlowy

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 20
os. Rzeczypospolitej 44

Dyscyplina:

Unihokej

Godziny pracy:

poniedziałek 14:30-16:00

piątek 14:30-16:00

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Czerwiec 2021

 1. Osoba prowadząca: Szymon Bułkowski,
 2. Miejsce zajęć: Szkoła Podstawowa nr 20 w Poznaniu,
 3. Dyrektor Szkoły: Beata Lewicka – Płaczek,
 4. Grupa docelowa: Uczniowie klas IV (roczniki 2010),
 5. Charakterystyka grupy: Dziewczęta i chłopcy,
 6. Ilość treningów tygodniowo: 2 razy po 1,5h,
 7. Charakterystyka treningów: Piłka siatkowa,
 8. Ilość uczestników: 13 (7 +6).

W Projekcie ANIMATORA Sportu Szkolnego w 2021 brała udział ta sama grupa dzieci, które kończyły poprzedni projekt do grudnia. Niestety ze względu na przedłużający się czas pandemii i restrykcje rządowe program ruszył z dużym opóźnieniem. Dzieci początkowo uczestniczyły w grach i zabawach na świeżym powietrzu, natomiast w późniejszym czasie kiedy można było korzystać z sali gimnastycznej wróciliśmy do zajęć siatkarskich. Uczniowie kontynuowali doskonalenia elementów siatkarskiego rzemiosła, począwszy od najprostszych form zabaw doskonalących poruszanie się po boisku, po elementy nauczania ataku w formach prowadzenia ręki oraz prawidłowej sekwencji kroków najścia. Głównie jednak skupialiśmy się na nauce prawidłowej techniki odbić sposobem górnym i dolnym oraz wykorzystanie tych elementów w grze 1X1 oraz 2X2.Uczniowie bardzo chętnie brali udział w treningach, gdyż panowała na nich dobra atmosfera i bardzo chętnie chłonęli wiedzę, którą należało utrwalić po dłuższej przerwie zajęć wyłącznie zdalnych. Podsumowaniem naszej tegorocznej pracy był wewnątrzszkolny „Turniej Podsumujący”, który zorganizowałem podobnie jak w poprzednim semestrze w formie mini gier singlowych. Tym razem uczniowie walczyli o cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez Poznański Szkolny Związek Sportowy.

Zdjęcia:

Kwiecień 2021

-

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2020

 1. Osoba prowadząca: Szymon Bułkowski,
 2. Miejsce zajęć: Szkoła Podstawowa nr 20 w Poznaniu,
 3. Dyrektor Szkoły: Beata Lewicka – Płaczek,
 4. Grupa docelowa: Uczniowie klas IV (roczniki 2010),
 5. Charakterystyka grupy: Dziewczęta i chłopcy,
 6. Ilość treningów tygodniowo: 2 razy po 1,5h,
 7. Charakterystyka treningów: Piłka siatkowa,
 8. Ilość uczestników: 14 (7 +7).

Grupa powstała w drugiej edycji projektu realizowanego przez Animatora Sportu w 2019/20. Początkowo na zajęcia uczęszczało 14 uczniów, jednak z rożnych przyczyn ostatecznie wykrystalizowała się grupa 10-12 uczestników projektu, którzy regularnie brali udział w organizowanych zajęciach. Uczniowie mieli możliwość nauki i doskonalenia różnych elementów siatkarskiego rzemiosła, począwszy od najprostszych form zabaw doskonalących poruszanie się po boisku, po elementy nauczania ataku w formach prowadzenia ręki oraz prawidłowej sekwencji kroków najścia. Głównie jednak skupialiśmy się na nauce prawidłowej techniki odbić sposobem górnym i dolnym oraz wykorzystanie tych elementów w grze 1X1 oraz 2X2.Uczniowie bardzo chętnie brali udział w treningach, gdyż panowała na nich dobra atmosfera. Podsumowaniem naszej tegorocznej pracy był wewnątrzszkolny Turniej Świąteczny, który zorganizowałem w formie mini gier singlowych. Uczniowie otrzymali drobne upominki.

Zdjęcia:

Luty-Czerwiec 2020

Na przestrzeni lutego i marca kontynuowaliśmy zajęcia z unihokeja w ramach projektu z poprzednich edycji Animatora Sporu Szkolnego. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w treningach odbywających się po dwie jednostki treningowe.

W treningach brali udział chłopcy z roczników 2005-07 zajęciom chłopcy mogli rozwijać swoje umiejętności techniczne oraz taktyczne gry w unihokeja. Podczas treningów odbywały się również mecze kontrolne z uczniami Publicznej Szkoły Salezjańskiej. W planie była chęć uczestnictwa w rozgrywkach na poziomie Mistrzostw Polski Młodzików(roczniki 2007-08). Niestety sytuacja w kraju i na świecie nie pozwoliła na osiągniecie tego celu i projekt musiał zostać przerwany.

Zdjęcia:

-

Wrzesień-Grudzień 2019

Od września do grudnia dwa razy w tygodniu na dwóch salach (SP20 i PSS) kontynuowaliśmy zajęcia z unihokeja w ramach projektu pierwszej edycji Animatora Sporu Szkolnego. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w treningach odbywających się po dwie jednostki treningowe. W treningach brali udział chłopcy z roczników 2005-07 zajęciom chłopcy mogli rozwijać swoje umiejętności techniczne oraz taktyczne gry w unihokeja. Podczas treningów odbywały się również mecze kontrolne z uczniami Publicznej Szkoły Salezjańskiej. W tym roku uczniowie rywalizowali w zawodach Poznańskich Igrzysk Dzieci, gdzie w tym roku dotarli do turnieju półfinałowego oraz Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej gdzie chłopcy zajęli 4 miejsce. Oprócz tego wystartowali wspólnie z Salezjanami w Wielkopolskiej Lidze Unihokeja w kategorii Młodzików. Przez cały okres trwania projektu łącznie brało udział 12 uczniów klas VI-VIII.

Zdjęcia:

Styczeń-Maj 2019

Od lutego do końca maja raz w tygodniu po 2 godziny w Sali Szkoły Podstawowej nr 20 odbywały się treningi unihokeja w ramach projektu pierwszej edycji Animatora Sporu Szkolnego. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach w środy w godzinach 15:20-16:50.

W treningach brali udział chłopcy głównie z rocznika 2007, a także 2006.Dzięki zajęciom chłopcy mogli rozwijać swoje umiejętności techniczne oraz taktyczne gry w unihokeja. W tym czasie chłopcy rocznika 2007 przygotowywali się do turnieju nieoficjalnych Mistrzostw Polski w Łochowie. Przez cały okres trwania projektu łącznie brało udział 12 uczniów klas V–VI.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2018

Od września do grudnia dwa razy w tygodniu na dwóch salach (SP 20 i PSS) kontynuowaliśmy zajęcia z unihokeja w ramach projektu pierwszej edycji Animatora Sporu Szkolnego. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w treningach odbywających się po dwie jednostki treningowe.

W treningach brali udział chłopcy głównie z rocznika 2005, a także 2006. Dzięki zajęciom chłopcy mogli rozwijać swoje umiejętności techniczne oraz taktyczne gry w unihokeja. Podczas treningów odbywały się również mecze kontrolne z uczniami Publicznej Szkoły Salezjańskiej. W tym roku uczniowie rywalizowali w zawodach Poznańskich Igrzysk Dzieci, gdzie w tym roku dotarli do turnieju półfinałowego. A oprócz tego wystartowali wspólnie z Salezjanami w Wielkopolskiej Lidze Unihokeja w kategorii Młodzików. Przez cały okres trwania projektu łącznie brało udział 12 uczniów klas V–VI.

Zdjęcia:

Powrót