Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 

Łukasz Włoch

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Publiczna Salezjańska Szkoła Podstawowa
os. Bohaterów II Wojny Światowej 29

Dyscyplina:

Unihokej

Godziny pracy:

poniedziałek 14:15-15:45

wtorek 14:50-16:20

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Czerwiec 2021

Na zakończenie kolejnej edycji Poznańskiego Animatora Sportu Szkolnego w Zespole Szkół Salezjańskich w Poznaniu odbył się turniej unihokeja. Zagrało w nich sześć drużyn w składach trzech plus bramkarz. Wszyscy zawodnicy po dwóch godzinach grania otrzymali nagrody ufundowane ze środków programu PASS. Gratulacje dla wszystkich dzieciaków!

Zdjęcia:

Czerwiec 2021

Tegoroczna edycja programu PASS była dosyć krótka, ale zarazem bardzo intensywna. Dzieci miały zajęcia unihokeja dwa razy w tygodniu po 1,5 godziny i dodatkowo rozegrały turnieje. Na zajęciach uczyliśmy się i doskonaliliśmy podstawowe elementy techniczne, takie jak podania, prowadzenie piłeczki, strzały do bramki no i oczywiście dużo czasu poświęciliśmy na grę. Uczestnicy nie tylko brali udział w zajęciach, ale i zagrali w Finale Igrzysk Dzieci w Unihokeju, w którym zajęli I miejsce. Zagrali również w rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Unihokeja w kategorii dzieci i tam zajęli bardzo wysokie III miejsce. Największym turniejem w jakim zawodnicy wzięli udział, to Moje Małe Mistrzostwa Polski w Łochowie, w którym zagrało blisko 50 drużyn z całej Polski. Warto podkreślić, że dzieci bardzo systematycznie uczestniczyły w zajęciach i zrobiły ogromny postęp jeśli chodzi o umiejętność gry w unihokeja.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2020

Większość prowadzonych zajęć odbyło się już po wprowadzeniu zdalnego nauczania w szkołach. Była chwila zwątpienia z mojej strony i strony rodziców czy uda się je zrobić, ale po zmianie godzin zajęć na późniejsze okazało się, że frekwencja jest bardzo wysoka. Spowodowane to było nie tylko chęcią trenowania i poprawiania swoich umiejętności, ale również jedną z niewielu możliwości spotkania się z kolegami i koleżankami ze szkoły.

Co ważne frekwencja przełożyła się na zdecydowany wzrost umiejętności gry w unihokeja. Było to dobrze widoczne na turniejach, które grupa rozegrała na przestrzeni trzech miesięcy, a zamknęła go zwycięstwem na turnieju w Kołaczkowie. Co najważniejsze postęp i radość z gry były widoczne gołym okiem.

W grudniu dzięki wsparciu Poznańskiego SZS zorganizowaliśmy dla dzieci wewnętrzny miniturniej unihokeja, w którym wzięły udział dzieci chodzące na zajęcia w ramach PASS. Dwie godziny grania zakończone konkursem rzutów karnych i rozdaniem nagród ufundowanych przez SZS, a przede wszystkim ogromna radość uczestników turnieju.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2020

-

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2020

Treningi unihokeja są prowadzone dla dzieci z klas czwartych i piątych, które uczęszczały już raz w tygodniu z zajęcia w klasach I-III. Poprzez formy zabawowe dzieci uczą się podstawowych elementów techniki gry w unihokeja takich jak prowadzenie piłeczki, podania i przyjęcia piłeczki, strzały do bramki czy gra bramkarza. Bardzo ważnym elementem treningów są różnego rodzaju gry przygotowujące do startu zarówno w rozgrywkach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy jak i Wielkopolski Związek Unihokeja.

Zdjęcia:

Luty-Marzec 2020

W lutym rozpoczęliśmy kolejny rok z projektem PASS i dzięki temu mogliśmy kontynuować prowadzenie treningów unihokeja w Zespole Szkół Salezjańskich. Grupa składała się z chłopców i dziewcząt z klas piątych i szóstych. Głównym tematem zajęć było nauczanie i doskonalenie techniki, czyli prowadzenia piłeczki, podań, strzałów oraz gry bramkarza. Nie zabrakło też elementów taktyki, ale przede wszystkim indywidualnej. Ważnym elementem treningu w tych kategoriach są gry i dlatego większość zajęć opierała się na nich.

Warto podkreślić, że na przełomie lutego i marca dziesięcioro zawodników wzięło udział w zgrupowaniu Kadry Wielkopolski Młodziczek i Młodzików.

Grupa jest bardzo perspektywiczna i zaangażowana. Warto kontynuować z nimi pracę, a na pewno będą się rozwijać.

Zdjęcia:

-

Luty 2020

Podczas zajęć prowadzonych w ramach programu Poznański Animator Sportu Szkolnego dwadzieścioro dzieci w wieku 11-13 lat będzie doskonaliło swoje umiejętności w zakresie gry w unihokeja. Na treningach kształtujemy sprawność ogólną oraz specjalną, doskonalimy technikę gry w unihokeja oraz nauczamy taktykę. Ważnym celem jest również profilaktyka zdrowotna. Duża grupa uczestników w 2020 roku została nominowana do gry w Kadrze Województwa Wielkopolskiego w Unihokeju w kategorii młodzik i młodziczka. Na zajęciach będą mogli przygotować się do turniejów międzywojewódzkich, w których reprezentować będą Poznań i Wielkopolskę.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2019

Na prowadzone zajęcia w ramach programu Poznańskiego Animatora Sportu Szkolnego w II półroczu uczęszczało 20 dzieci. Główną tematyka było nauczanie i doskonalenie techniki unihokeja. Sporą część zajęć poświęciłem na różnego rodzaju gry, które miały jak najlepiej przygotować do startów w zawodach sportowych. W trakcie programu PASS wzięliśmy udział zawodach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy Poznań, w których zajęliśmy:

  • III miejsce w Igrzyskach Dzieci w unihokeju dziewcząt,
  • I miejsce w Igrzyskach Dzieci w unihokeju chłopców.

Dzięki temu, że chłopcy wygrali rywalizację w Poznaniu reprezentowali miasto w Wielkopolskich Igrzyskach Dzieci w unihokeju, w których zajęli bardzo dobre II miejsce. Chłopcy z rocznika 2007, 2008 i wyróżniający się z rocznika 2009 rywalizowali w turnieju eliminacyjnym Wielkopolskiej Ligi Unihokeja w kategorii młodzików, w którym zajęli III miejsce. Dalsza część rywalizacji odbędzie się w I połowie 2020 roku. Dodatkowo dziewczynki i chłopcy z roczników 2009/2010 wzięli udział w I turnieju eliminacyjnym Wielkopolskiej Ligi Unihokeja w kategorii dzieci, w którym zajęli III i IV miejsce i tutaj również dalsza część rywalizacji nastąpi w I połowie 2020 roku. Dzięki zajęciom w ramach Poznańskiego Animatora Sportu Szkolnego dzieci spędzają czas aktywnie, kształtują swoją motorykę i uczą się techniki gry w unihokeja. Mają możliwość startu w wielu zawodach i turniejach.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

Treningi unihokeja dla grupy chłopców i dziewczynek w wieku od 12 do 9 lat odbywają się trzy razy w tygodniu: poniedziałki, środy i czwartki. Zajęcia odbywają się na dużej sali gimnastycznej z wykorzystaniem band do gry w unihokeja oraz profesjonalnego sprzętu dla zawodników. Główną tematyką jest nauka i doskonalenie techniki gry: prowadzenia piłeczki, podań i przyjęć piłeczki, strzałów do bramki, gry bramkarza. Zawsze poświęcamy sporą część treningu na różnego rodzaju gry. Dzieci trenujące unihokeja regularnie grają w rozgrywkach międzyszkolnych organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy oraz Wielkopolski Związek Unihokeja.

Zdjęcia:

Powrót