• II etap: do 15.12.2023
    • Finał: do 9.02.2024
  3. Uczestnictwo:

Zgodnie z regulaminem PIMS.

Reprezentacja szkoły składa się z max. 10 chłopców. Przed każdymi zawodami gospodarz, w obecności przybyłych trenerów, dokonuje losowania kolejności meczów oraz weryfikuje zawodników – punkt IV/3 regulaminu.

4. Przepisy gry:

Określone przepisy powinny ułatwić rozgrywanie zawodów i upowszechniać dyscyplinę. Są wypadkową futsalu i halowej piłki nożnej.

• na boisku może grać 4 zawodników + bramkarz na salach pełnowymiarowych 20x40 m. Bramka 2x3 m.,
    • czas gry 2x8 min przerwa 3 min, w dużych turniejach czas gry może być skrócony 2x6 min z 1 min przerwy,
    • obuwie sportowe halowe,
    • piłka nożna halowa,
    • pole bramkowe – półkole oznaczone linią ciągłą,
    • bramkarz może chwytać piłkę tylko w polu bramkowym z zagrania przeciwnika,
    • zmiany „hokejowe”, podczas zmiany zawodnik może wejść na boisko dopiero wtedy, kiedy jego partner z zespołu opuści plac gry. Zmiany muszą odbywać się przy linii środkowej boiska, nie dalej niż 3 metry od niej,
    • bramkarz wprowadza piłkę do gry ręką lub nogą w obrębie własnej połowy boiska; piłka z rzutu od bramki nie może bezpośrednio przekroczyć linii środkowej – jeżeli piłka z rzutu od bramki przekroczy bezpośrednio linię środkową to drużyna, która nie popełniła przewinienia wykonuje rzut wolny pośredni z linii środkowej boiska,
    • zagranie piłki w sufit hali powoduje ukaranie zespołu rzutem wolnym,
    • kary dyscyplinarne: czasowe wykluczenie zawodnika z gry na 2 lub 5 minut w zależności od stopnia przewinienia (żółta kartka), bądź wykluczenie z gry do końca zawodów (czerwona kartka);
      1. w przypadku straty bramki przez zespół grający w osłabieniu na skutek żółtej kartki, kara dyscyplinująca ulega anulowaniu (można wprowadzić do gry ukaranego zawodnika),
      2. decyzją sędziego zawodów zawodnik, który używa w trakcie meczu słów wulgarnych może zostać ukarany karą 2 min. Drużyna gra w osłabieniu do końca czasu kary. Jeśli ten sam zawodnik użyje słowa wulgarnego po raz drugi w jednym meczu zostaje wykluczony z turnieju (czerwona kartka),
    • w pozostałych przypadkach obowiązują przepisy gry w futsal,
    • wszelkie kwestie sporne rozstrzyga organizator.
  5. Sposób wyłonienia zwycięzcy:

1. większa liczba zdobytych punktów,
    2. jeżeli dwie lub więcej drużyn uzyska tę samą liczbę punktów;
      1. większa liczba zdobytych punktów w zawodach pomiędzy zainteresowanymi zespołami (bezpośredni mecz /-e),
      2. korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn,
      3. lepsza różnica bramek w całym turnieju,
      4. większa liczba zdobytych bramek w całym turnieju,
    3. jeżeli powyższe punkty nie przyniosą rozstrzygnięcia należy przeprowadzić rzuty karne między zainteresowanymi zespołami.

W meczach, które muszą wyłonić zwycięzcę, w przypadku remisu, przeprowadza się dogrywkę trwającą 5 minut a w przypadku nierozstrzygniętego wyniku następują rzuty karne strzelane najpierw po 3 graczy, potem po razie do skutku.

6. Nagrody:

Po zakończeniu zawodów finałowych najlepsze drużyny otrzymają pamiątkowe puchary i medale.