Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Anna Kąsowska

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 51
os. Rzeczypospolitej 44

Dyscyplina:

Unihokej

Godziny pracy:

wtorek 12:20-13:50

środa 9:50-11:25

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Maj 2021

Dnia 31 maja 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 51 im. Bronisława Szwarca w Poznaniu w ramach projektu ANIMATOR świętowaliśmy Dzień Dziecka. W imprezie udział wzięło 57 uczniów z klas 1-3. Uczniowie mogli zmierzyć się w konkurencjach:

  • król strzelców,
  • donośny doping,
  • cheerleading- kibicowanie,
  • najlepszy trik w unihokeju,
  • pokonanie toru przeszkód.

Głównym programem imprezy był turniej unihokeja, w którym udział wzięły następujące drużyny: skrzaty, trolle, marchewki, dziurawe skarpetki, olimpijczycy, mini maksy, banany i modliszki. Dzieci w strojach SP 51 i Animator przystąpiły do rywalizacji. Wszyscy zawodnicy zwyciężyli podczas meczu. Uczestnicy ANIMATORA (57 uczniów) otrzymały miłe niespodzianki. Wśród nagród za udział w turnieju i treningach znalazły się: bidony na wodę, przybory szkolne, lotki, piłki i gadżety do zabaw rekreacyjnych. Dziękuję poszczególnym wychowawczyniom klas za pomoc w organizacji tak wyjątkowego dnia. Dziękuję Szkolnemu Związkowi Sportowemu za możliwości organizacji Dnia Dziecka pełnego radości i uśmiechu.

Zdjęcia:

Maj 2021

Po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 51 im. Bronisława Szwarca w Poznaniu realizowane były zajęcia z unihokeja ANIMATOR. W edycji wiosennej udział wzięło ponad 50 uczniów z klas 1-3. Obostrzenia i zmiana systemu pracy z nauki zdalnej na stacjonarną powodowała rotację dzieci. Mimo to, zainteresowanie było ogromne. Od 19 kwietnia polski rząd zmniejszył obostrzenia i umożliwił prowadzenie zajęć sportowych na obiektach otwartych. W następnych tygodniach mogliśmy również korzystać z sal gimnastycznych. Pierwsze zajęcia miały na celu przypomnienie dzieciom zasad bezpieczeństwa dotyczących COVID-19 oraz zasad bhp podczas korzystania z obiektów sportowych. Poza tym było dużo zabaw integracyjnych, które oprócz zminimalizowania napięcia stresu wśród dzieci, pozwoliły prowadzącej ocenić poziom sprawności dzieci po nauczaniu zdalnym. Niestety dzieci większą część czasu spędzały w domu. W konsekwencji na wszystkich poziomach cechy i zdolności motoryczne uczniów uległy obniżeniu. Dzieci były stęsknione relacji interpersonalnych. Chętnie opowiadały co działo się podczas zawieszenia zajęć. Szybko zawierały nowe znajomości. Cieszyły się na widok kolegów/koleżanek z klasy. Na zajęciach udało się zrealizować szereg ćwiczeń ogólnorozwojowych, gry i zabawy sportowe, ćwiczenia specjalistyczne z unihokeja, wewnętrzne turnieje unihokeja. Dzieci były zaangażowane w ćwiczenia i cieszyły się zabawami. Współdziałanie w grupie i rywalizacja przebiegały w atmosferze wyrozumiałości, tolerancji i zrozumienia. Animatorzy z klas 1-3 i klasy starsze udział wzięły w konkursie plastycznym organizowanym przez Szkolny Związek Sportowy pt. „Sport – moja pasja na każdy dzień”. Ostatecznie na konkurs wpłynęło około 60 prac wykonanych farbami, wycinankami, kredkami czy pisakami. Dzień dziecka był dla nas wyjątkowy. Wszyscy uczestnicy ANIMATORA (57 uczniów) otrzymały miłe niespodzianki. Wśród nagród za udział w turnieju i treningach znalazły się: bidony na wodę, przybory szkolne, lotki, piłki i gadżety do zabaw rekreacyjnych. Po informacji o zakończeniu zajęć i życzeniach udanych wakacji miłą niespodzianką był odzew rodziców z podziękowaniami za przebieg i możliwości udziału w bogatym programie zajęć. Dziękuję Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Poznaniu za koordynowanie projektu Animator w Szkole Podstawowej nr 51 im. Bronisława Szwarca w Poznaniu.

Zdjęcia:

-

Maj 2021

W drugim tygodniu maja zmodyfikowaliśmy gry planszowe i karciane w element sportowej rywalizacji "Chińczyk", "Kółko-krzyżyk", "Oczko" zabawy bardzo zainteresowały uczniów- zajęcia okazały się za krótkie. Z kolei ciekawość dzieci spowodowała, że na kolejnych zajęciach poznaliśmy gry i zabawy różnych kultur na podstawie szkolenia ODN "Jak bawią się dzieci z różnych stron świata?" i książki Małgorzaty Bronikowskiej i Jeana Laurenta "Zabawy i gry różnych kultur". W czwartek odbył się szkolny mecz w unihokeja.

Zdjęcia:

Kwiecień 2021

Od 19 kwietnia polski rząd zmniejszył obostrzenia i umożliwił prowadzenie zajęć sportowych na obiektach otwartych. Po otrzymaniu wiadomości z SZS podjęłam natychmiastowe działania reanimacji zajęć „ANIMATOR”. Po konsultacji z Dyrekcją SP51 poinformowałam rodziców osobiście na spotkaniu on-line oraz mailowo przez e-dziennik o zajęciach. Dni zajęć pozostały te same (w środy i w czwartki).

Niestety na pierwsze zajęcia 21 kwietnia jeszcze nie wszyscy rodzice odczytali wiadomości, ale drogą pantoflową już następnego dnia w zajęciach udział wzięło 19 uczniów.

W pierwszym tygodniu zajęć skupiłam się na przypomnieniu o zasadach bezpieczeństwa, poznaniu grupy i zintegrowaniu dzieci.

W drugim tygodniu kontynuowaliśmy cel główny poprzedniego tygodnia. Zauważyłam, że uczniowie po długiej przerwie potrzebują powrotu do postaw.

W ciągu jednego tygodnia realizuję 4 godziny. Nieliczni uczniowie uczęszczają w oba dni na zajęcia „Animator”, ale większość wybrała jeden dzień ze względu na możliwości połączenia lekcji z dodatkowymi zajęciami sportowymi.

Moim zdaniem ogółem frekwencja była na bardzo wysokim poziomie. Spotkałam tylko i wyłącznie uczniów, z którymi wcześniej miałam już kontakt.

Rodzice chwalą inicjatywę zajęć sportowych. W bezpośrednich rozmowach spotkałam się z pozytywnymi opiniami.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2020

W Szkole Podstawowej nr 51 na osiedlu Lecha 37 realizowane były dodatkowe zajęcia sportowe w unihokeja pod patronatem Szkolnego Związku Sportowego w poznaniu w ramach projektu „ANIMATOR”.

Zainteresowanie uczniów w okresie jesiennym było ogromne. Dostosowanie harmonogramu zajęć do planu lekcyjnego dzieci umożliwiło całym klasom na udział w zajęciach. Z kolei podczas nauczania zdalnego uczestnictwo w zajęciach zostało ograniczone np. dojazdem. Mimo to, systematycznie w środy i w czwartki o godzinie 13:15-14:00 odbywały się treningi ogólnorozwojowe z elementami unihokeja. Rodzice uczęszczających dzieci bardzo cenili sobie tą formę odskoczni od komputera.

Zawodnicy zwiększyli swoją sprawność ogólną i rozwinęli wszystkie cechy motoryczne. Nauczyli się przepisów gry w unihokeja, prowadzić piłkę bekhendem i forhendem, wykonywać podania i przyjmować piłkę w pozycji otwartej. Poznały pierwsze tajniki taktyczne gry, ćwiczyły stałe fragmenty gry.

Dzieci rozwinęły się nie tylko fizycznie, ale również społecznie. Współpracowały w drużynach, fair play rywalizowały między sobą. Prawidłowo się zachowywały podczas zwycięstw i porażki na treningowych meczach. Większość po raz pierwszy uczestniczyła w zawodach podczas Mikołajkowego Turnieju w Unihokeja.

Uważam, że warto kontynuować te zajęcia w kolejnym semestrze szkolnym. Zajęcia kształtują wśród uczniów nawyk zdrowego stylu życia. Dają uczniom pełno radości i satysfakcji oraz motywują do działania. Uczniowie zwiększyli swoją samoocenę przez co częściej podejmują wyzwania i pokonują własne słabości.

Zdjęcia:

Grudzień 2020

W dniach 16 i 17 grudnia 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 51 na os. Lecha 37 odbył się Mikołajkowy Turniej w Unihokeja. Przy świątecznej muzyce pełnych emocji rozgrywkach uczestniczyli „Śnieżynki”, „Choinki”, „Barszcze”, „Renifery” i „Bałwanki”. Dzieci klas 2-5 rywalizowały między sobą zgodnie z przepisami gier oraz z zasadą fair play. Na turnieju odczuwano koleżeńską i świąteczną atmosferę. Otwarcie sportowych zmagań inaugurował występ aerobowo-taneczny „Pomponiar” przy utworze Gabry Ponte. Oprócz meczy zawodnicy ćwiczyli na torze przeszkód oraz uczestniczyli w konkursie „Króla strzelców”. Do dyspozycji trenerki były elfy Jagna i Vanessa, uczennice klasy 7F. Na koniec każde dziecko otrzymało koszulkę ANIMATOR, słodki upominek, zdrową przekąskę, a klasy młodsze dodatkowo gipsowe ozdoby bożonarodzeniowe.

Dziękuję Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Poznaniu oraz projektowi „ANIMATOR” za możliwość prowadzenia sportowych zajęć dodatkowych z unihokeja w okresie wrzesień-grudzień oraz możliwość zorganizowania turnieju mikołajkowego.

Życzę Państwu, Rodzicom i zawodnikom/zawodniczkom zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt. Mam wrażenie, że te przymiotniki- jak nigdy dotąd -mają w tym roku szczególną moc.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2020

-

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2020

-

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2020

Od 14 września wystartował projekt sportowy ANIMATOR. W Szkole Podstawowej nr 51 utworzono dwie grupy z unihokeja.

I grupa – początkująca liczy 12 dziewczynek i 6 chłopców z klasy 2d. Z kolei II grupa – zaawansowana osiągnęła maksymalną ilość zawodniczek i zawodników. Zajęcia prowadzone są dla wszystkich chętnych uczniów klas 1-5.

We wrześniu głównym celem zajęć było zainteresowanie unihokejem, poznanie nowej dyscypliny w klasach 1-3, zwiększenie ogólnej sprawności fizycznej i nauczenie prawidłowego trzymania kija. Podczas pierwszego spotkania omówiliśmy zasady bezpieczeństwa na zajęciach i wręczyliśmy sprzęt hokejowy.

Zdjęcia:

Powrót