Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Iwona Filipowska

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 62
ul. Druskienicka 32

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

poniedziałek 12:35-13:20

środa 15:45-17:15

czwartek 12:35-13:20

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Czerwiec 2021

Właśnie zakończył się bardzo dziwny, a zarazem dla mnie najtrudniejszy rok szkolny 2020/2021. Jak zawsze we wrześniu zrobiłam nabór wśród dziewcząt i chłopców z klas trzecich. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w treningach. Niestety cały ich zapał przerwał powrót do nauki zdalnej. W czerwcu, kiedy wróciliśmy do szkoły, myślałam, że dzieci będą walić drzwiami i oknami na zajęcia sportowe, niestety tak się nie stało. Co prawda miałam grupkę dzieci ok. 12 z którymi regularnie 2 razy w tygodniu się spotykałam. Na tych zajęciach przede wszystkim kładłam nacisk na ćwiczenia indywidualne, dzięki którym mogliśmy grać w małe gry i rzucankę siatkarską, które dzieci najbardziej lubią. Mam tylko nadzieję, że we wrześniu wrócimy do pełnej normalności i stabilizacji, bo tylko wtedy dzieci czując się bezpiecznie wrócą na zajęcia sportowe.

Zdjęcia:

-

Wrzesień-Grudzień 2020

Od września 2020 prowadziłam cztery godziny zajęć z siatkówki w klasach trzecich, czwartych w ramach programu Poznański Animator Sportu Szkolnego. Grupa liczyła 40 uczniów mojej szkoły. Zajęcia odbywały się trzy razy w tygodniu, na których rozwijałam ogólną sprawność dzieci, jak również uczyłam je podstawowych elementów z siatkówki, a także duży nacisk kładłam na zabawy siatkarskie. A w klasach czwartych rozpoczęłam "Małe gry", aby oswajały się z grą, a także była w ten sposób wprowadzona rywalizacja. Niestety pandemia pokrzyżowała moje plany dotyczące udziału w turniejach. W listopadzie po ok. miesięcznej przerwie zaczęłam prowadzić treningi raz w tygodniu w czwartki. Niestety ilość dzieci była zdecydowanie mniejsza. Ale mam nadzieję, że wkrótce powrócimy do normalności i dzieci, które do tej pory bały się wrócą do treningów.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2020

-

Zdjęcia:

Luty-Czerwiec 2020

W roku szkolnym 2019/2020 prowadziłam dwie godziny zajęć z siatkówki w klasach trzecich w ramach programu Poznański Animator Sportu Szkolnego. Grupa liczyła ok. 20 dziewcząt i chłopców. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu, na których rozwijałam ogólną sprawność dzieci, jak również uczyłam je podstawowych elementów z siatkówki, a także duży nacisk kładłam na zabawy siatkarskie, bo jak wiadomo, przez zabawę dzieci również się uczą. Aby dzieci widziały postępy swojej pracy robiłam im sprawdziany z technik siatkarskich. Młodzi zawodnicy byli bardzo zadowoleni z takiej formy szkolenia. Ze starszymi zawodniczkami, które zaczynały właśnie w ten sposób swoją przygodę z siatkówką brałam udział w turniejach organizowanych przez Poznański SZS. A także regularnie biorę udział w turniejach w ramach ENEA i innych imprezach siatkarskich organizowanych w Poznaniu. Dzięki temu programowi, a także wczesnemu szkoleniu wiele dziewcząt i chłopców kontynuuje w późniejszym czasie swą przygodę w profesjonalnych klubach sportowych np. UKS "H. Sobieski" do którego co roku przechodzą dziewczęta z SP 62. A od 11 marca musiałam tak jak wszyscy z powodu pandemii zakończyć szkolenie z dziećmi.

Zdjęcia:

-

Wprowadzenie

-

Zdjęcia:

Powrót