Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 83 gości 

Iwona Kaczmarek

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 6
os. Rusa 56

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

poniedziałek 15:30-17:00

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Czerwiec 2021

Zajęcia pozalekcyjne z piłki siatkowej w roku szkolnym 2020/2021 prowadzone były w ramach projektu Animator Sportu Szkolnego. Treningi odbywały się w poniedziałki od 16:00 do 17:30 oraz wtorki od 16:30 do 18:00. W zajęciach tych uczestniczyły zarówno dziewczęta jak i chłopcy, dwóch ostatnich roczników szkolnych, a więc klas 7 i 8. Podczas realizacji zajęć, dużo czasu poświęciliśmy na przygotowanie sprawności ogólnej, która jest podstawą właściwego rozwoju młodego organizmu i jego adaptacji do wysiłku fizycznego. Podczas treningów młodzież miała możliwość doskonalić swoje umiejętności siatkarskie i nie tylko, opanowane podczas lekcji czy poprzednich lat treningowych. Tak więc dużo czasu w trakcie zajęć, poświęcaliśmy na technikę i taktykę gry. Z uwagi na pandemię koronawirusa młodzież w tym roku szkolnym nie mogła zaprezentować swoich postępów siatkarskich podczas rozgrywek, gdyż zostały one zawieszone. Zajęcia od zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem.

Zdjęcia:

-

Wrzesień-Grudzień 2020

Piłka siatkowa to piękna dyscyplina sportu, którą coraz chętniej uprawiają zarówno dziewczęta jak i chłopcy. W Szkole Podstawowej nr 6, zajęcia piłki siatkowej realizowane są dzięki projektowi „Animator” sportu szkolnego. W treningach uczestniczą chłopcy i dziewczęta z klas VI i VII. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu dla chłopców (poniedziałek 16:00-17:30) i raz w tygodniu dla dziewcząt (wtorek 16:00–17:30). Podczas treningów, młodzież może doskonalić swoje umiejętności techniczne oraz poznawać tajniki taktyki gry w piłkę siatkową. W bieżącym roku szkolnym, z uwagi na pandemię koronawirusa niestety nie braliśmy udziału w żadnych turniejach. Uczestnicy zajęć, brali w nich udział systematycznie i bardzo aktywnie i mam nadzieję, że nabyte umiejętności będą mogli sprawdzić podczas rozgrywek, do których myślę uda nam się wrócić. Turnieje to doskonała forma realizacji celów zarówno sportowych, zdrowotnych jak i wychowawczych.

Zdjęcia:

Luty-Czerwiec 2020

Piłka siatkowa to piękna dyscyplina sportu, którą coraz chętniej uprawiają zarówno dziewczęta jak i chłopcy. W Szkole Podstawowej nr 6, zajęcia piłki siatkowej realizowane są dzięki projektowi Animator sportu szkolnego. W treningach uczestniczą chłopcy i dziewczęta z klas VII i VIII. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu we wtorek 16.30 -18.00. Podczas treningów, młodzież może doskonalić swoje umiejętności techniczne oraz poznawać tajniki taktyki gry w piłkę siatkową. W bieżącym roku szkolnym, zarówno grupa dziewcząt jak i chłopców rozpoczęła swoje zmagania sportowe w turniejach mini siatkówki, organizowanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Podczas rozgrywanych zawodów, nasze zespoły miały okazję porównać swoje umiejętności siatkarskie z innymi adeptami tej pięknej dyscypliny sportu. Braliśmy również udział w turniejach organizowanych przez SP 50. Turnieje to doskonała forma realizacji celów zarówno sportowych, zdrowotnych jak i wychowawczych.

Zdjęcia:

-

Wrzesień-Grudzień 2019

Zajęcia pozalekcyjne z piłki siatkowej w roku szkolnym 2019/2020 prowadzone były w ramach projektu Animator Sportu Szkolnego. Treningi odbywały się we wtorki od 17:00 do 18:30 oraz czwartki od 16:30 do 18:00. W zajęciach tych uczestniczyły zarówno dziewczęta jak i chłopcy, dwóch ostatnich roczników szkolnych, a więc klas 7 i 8. Podczas realizacji zajęć, dużo czasu poświęciliśmy na przygotowanie sprawności ogólnej, która jest podstawą właściwego rozwoju młodego organizmu i jego adaptacji do wysiłku fizycznego. Podczas treningów młodzież miała możliwość doskonalić swoje umiejętności siatkarskie i nie tylko, opanowane podczas lekcji czy poprzednich lat treningowych. Tak więc dużo czasu w trakcie zajęć, poświęcaliśmy na technikę i taktykę gry. Uczestnicy projektu mogli się sprawdzić w czasie rozgrywek organizowanych przez Poznanski SZS – Igrzyska Młodzieży. Dziewczęta zakończyły swój udział w fazie eliminacji natomiast chłopcy grają dalej w półfinałach rozgrywek. Zajęcia od zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem.

Zdjęcia:

Styczeń-Maj 2019

Piłka siatkowa to piękna dyscyplina sportu, którą coraz chętniej uprawiają zarówno dziewczęta jak i chłopcy. W Szkole Podstawowej nr 6, zajęcia piłki siatkowej realizowane są dzięki projektowi "Animator". W treningach uczestniczą chłopcy i dziewczęta z klas V i VI. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, w poniedziałek 15:30-16:00 i środę 16:15–17:45. Podczas treningów, młodzież może doskonalić swoje umiejętności techniczne oraz poznawać tajniki taktyki gry w piłkę siatkową. W bieżącym roku szkolnym, zarówno grupa dziewcząt jak i chłopców, rozpoczęła swoje zmagania sportowe w turniejach mini siatkówki, organizowanych w ramach Igrzysk Dzieci. Podczas rozgrywanych zawodów nasze zespoły miały okazję porównać swoje umiejętności siatkarskie z innymi adeptami tej pięknej dyscypliny sportu. Dziewczęta dotarły w rozgrywkach do fazy półfinałowej, natomiast chłopcy zakończyli swój udział w rozgrywkach na II etapie. Braliśmy również udział w turniejach organizowanych przez KS ENEA ENERGETYK - Enea Liga piłki siatkowej to doskonała forma realizacji celów zarówno sportowych, zdrowotnych jak i wychowawczych. Dziewczęta wzięły również udział w Turnieju zorganizowanym przez nauczycieli SP 10 - Memoriał Macieja Zawiei. W naszej szkole zajęcia z piłki siatkowej odbywają się cyklicznie od wielu lat i dzięki temu piłka siatkowa jest wciąż bardzo popularna.

Zdjęcia:

-

Wrzesień-Grudzień 2018

W bieżącym roku szkolnym, zajęcia dodatkowe z piłki siatkowej, odbywają się w naszej szkole w ramach programu Poznański Animator Sportu Szkolnego. Są to zajęcia dedykowane wszystkim tym, którzy mają ochotę rozwijać swoje umiejętności siatkarskie (niezależnie od stopnia sprawności), zapoczątkowane podczas lekcji wychowania fizycznego. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu (poniedziałek 15:15-16:45 oraz czwartek 16:00-17:30) zarówno dla dziewcząt jak i chłopców. Grupę uczestniczącą systematycznie na zajęcia stanowi młodzież z klas 6-8. Podczas treningów uczestnicy mają możliwość doskonalić podstawowe elementy techniczne gry (odbicia górne, dolne, zagrywkę, przyjęcie itd.) oraz próbować je wprowadzać w czyn, podczas gry. Zajęcia te, to również doskonały sposób nawiązywania nowych koleżeńskich znajomości oraz nabywania umiejętności współdziałania w zespole. Opanowane umiejętności nasi zawodnicy mogli sprawdzić podczas rozgrywek sportowych, organizowanych przez Poznański SZS w ramach Igrzysk Dzieci oraz innych rozgrywek takich jak: Ratajskie Igrzyska Olimpijskie czy Enea liga piłki siatkowej. Drużyna dziewcząt we wrześniowych RIO zajęła I miejsce oraz w Igrzyskach Dzieci awansowała do półfinału rozgrywek. Chłopcy natomiast zakończyli swój udział w Igrzyskach Dzieci na 2 rundzie. Zajęcia z piłki siatkowej cieszą się w naszej szkole dużym zainteresowaniem.

Zdjęcia:

Powrót