Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Zbigniew Kegel

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 15
os. Jana III Sobieskiego 30/21

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

piątek 15:30-17:00

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Czerwiec 2021

W roku „pandemii” program PASS realizowany był trudnych warunkach. W zasadzie wykorzystywałem każdą możliwą okazję aby dzieci objęte programem mogły skorzystać z przyjemności wynikającej z uprawiania ulubionej dyscypliny jaką jest Piłka siatkowa. Prowadziłem zajęcia w miesiącu maju i czerwcu. W zajęciach brały udział dzieci, które nie ograniczała kwarantanna. Wymagałem od dzieci zgody rodziców na udział w zajęciach. Zajęcie przeprowadzone były w ścisły reżimie sanitarnym. Pomimo wszelakich utrudnień realizowałem podstawowe założenia programu szkolenia. Przeprowadzałem wewnętrzne turnieje. Były to gry typ 2x2 ,3x3 oraz też próbowaliśmy grać systemem „czwórek”. W dniu 8 czerwca zorganizowałem w mojej szkole turniej z udziałem uczennic poznańskich szkół również biorących udział w programie PASS. W dwóch salach Szkoły podstawowej rozegraliśmy turniej „czwórek” - dziewczynki z rocznika 2008 i młodsze oraz turniej „dwójek” dla dzieci z rocznika 2010 i młodsze. Oczywiście turniej odbył się w reżimie sanitarnym. W każdej sali przebywało jednorazowo około 15 dziewczynek. Turniej „czwórek” wygrała SP 10, drugie miejsce zajęła SP 15, trzecie miejsce przypadło SP 88. W „dwójkach” na I miejscu uplasowała się dwójka ze Szkoły 88 Drugie miejsce dla SP 15 i trzecie miejsce zajęła SP 10. Serdecznie w imieniu swoim własnym i dzieci dziękuje Poznańskiemu SZS za umożliwienie przeprowadzenia programu PASS w mojej szkole w tak trudnych warunkach.

Zdjęcia:

-

Luty-Czerwiec 2020

Program „ANIMATOR SPORTU” w Szkole Podstawowej nr 15 w Poznaniu realizowany jest z udziałem dzieci z klas II i III.

Tegoroczna edycja okazała się bardzo skrócona co nie znaczy, że nie odniosła zamierzonego celu. Jak w każdej wpajałem dzieciom elementy piłki siatkowej, a przy tym bawiliśmy się wspaniale. Dzieci z pewnością zapamiętały te chwile z „ANIMATOREM” i pewnie chętnie do niej wrócą w przyszłej edycji.

Dla Szkoły Podstawowej nr 15 i programu „ANIMATOR SPORTU” ten rok jest pomimo epidemii wyjątkowo udany. Nasza absolwentka oraz uczestniczka poprzednich edycji programu Daria Skomorowska została powołana do gry w I lidze w Poznańskim Klubie KS Energetyk. Nie jest to jedyna nasza uczennic, która dzięki programowi będzie nas reprezentowała w meczach I Ligi.

Sukces Darii Skomorowskiej świadczy o zasadności prowadzenia takich programów.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2019

Program „ANIMATOR SPORTU” w Szkole Podstawowej nr 15 w Poznaniu realizowany jest z udziałem dzieci z klas II i III. W zajęciach każdorazowo brało udział około 25 dzieci. Zdecydowaną większość stanowiły dziewczynki.

W ramach zajęć uczyłem dzieci podstaw gry w piłkę siatkową. Zajęcia prowadzone były w formie gier i zabaw, chociaż bardzo często prowadziłem zajęcia w formie ścisłej (początkowe etapy nauczania).

Każde zajęcie kończyły się elementem muzycznym – tańczyliśmy taniec „BELGIJKA”. Dziewczynki z rocznika 2010 biorą udział w rozgrywkach organizowanych Enea Energetyczna Siatkówka.

Rozegraliśmy dwa turnieje z zaprzyjaźnionymi szkołami.

Dzieci oraz ich rodzice wykazują duże zainteresowanie zajęciami i pragną kontynuacji tych zajęć.

Zdjęcia:

Powrót