Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

Sebastian Pięta

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 3
os. Piastowskie 27

Dyscyplina:

Piłka Nożna

Godziny pracy:

wtorek 14:30-16:00

piątek 14:30-16:00

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Maj 2021

W roku szkolnym 2020/21 prowadziłem zajecia sportowe z unihokej dla dzieci klas 4-7. Pracowaliśmy głównie nad techniką gry rozwijając takie elementy jak poruszanie się po boisku, prowadzanie piłki, strzały, technikę gry bramkarza. Zajęcia były przewidziane zarówno dla chłopów i dziewczynek. Poza rozwijaniem techniki gry i sprawności specjalnej rozwijającej umiejętność gry w uniokeja celem prowadzonych przeze mnie zajęć było także:

 • zagospodarowanie czasu wolnego dzieci,
 • kontynuowanie prowadzenia grupy dziewcząt i chłopców w unihokeju,
 • podniesienie ogólnej i specjalnej sprawności fizycznej,
 • rozwijanie tolerancji wobec innych dzieci,
 • rozwijanie u dzieci odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych,
 • kształtowanie pożądanych zachowań i postaw u dzieci – stosowanie zasad fair play,
 • wykształcenie u dzieci samodyscypliny i nawyku do systematycznej pracy,
 • zachęcenie poprzez zajęcia do trenowania w klubie sportowym,
 • rozbudzanie ducha rywalizacji sportowej,
 • uczestnictwo w imprezach sportowych organizowanych przez Poznański Szkolny Związek Sportowy i Młodzieżowy Ośrodek Sportowy ( Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej),
 • uczestnictwo w innych imprezach sportowych organizowanych przez szkoły i miasto Poznań,
 • promocja Szkoły Podstawowej nr 3 w Poznaniu oraz Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego w środowiskach lokalnych,
 • Poza aspektami technicznymi gry wprowadzałem także podstawy taktyki, które realizowaliśmy podczas zajęć niezbędne do skutecznego uczestnictwa w zawodach sportowych organizowanych przez Poznański Szkolny Związek Sportowy.

Efektem pracy w tym roku szkolnym było zdobycie przez chłopców III miejsca w Igrzyskach Dzieci.

Zdjęcia:

Maj 2021

-

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2020

W drugiej edycji Animatora Sportu szkolnego prowadziłem zajęcia z unihokeja dla dziewcząt i chłopców klas 4-6. W zajęciach uczestniczyło 20 uczniów, którzy zdążyli przed zamknięciem szkół i pracą zdalną wziąć udział w rozgrywkach w Igrzyskach Dzieci w unihokeju. Dziewczęta spisały się bardzo dobrze lecz do finałów się nie dostały przegrywając rywalizację różnicą bramek. Natomiast chłopcy rozegrali zawody na tyle dobrze, że zameldowali się w finałach, których z uwagi na panującą pandemie i nauczanie zdalne się nie doczekali. Podczas zdalnego nauczania także prowadziłem zajęcia, ku uciesze dzieci gdyż frekwencja na zajęciach nie była wcale mniejsza niż przed zamknięciem szkół. W ostatnim tygodniu prowadzenia zajęć zorganizowałem świąteczny konkurs sprawnościowy z unihokeja. W czasie tradycyjnego nauczania w tym czasie byłby szkolny turniej unihokeja. Konkurs składał się z pięciu zadań do wykonania za które uczniowie dostawali punkty. Nieoczekiwanie wygrał uczeń klasy 4 pokonując starszych kolegów ze szkoły. Głównym celem po zamknięciu szkół na nauczanie stało się wdrożenie dzieci do ponownego udziału w kulturze fizycznej i umiejętność zagospodarowania czasu wolnego dzieci ukierunkowanego na sport, rozwijaniu tolerancji wobec innych dzieci, rozwijaniu u dzieci odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych, kształtowanie pożądanych zachowań i postaw u dzieci – stosowanie zasad fair play, podtrzymanie u dzieci samodyscypliny i nawyku do systematycznej pracy, podtrzymanie ducha rywalizacji sportowej i chęci udziału w zawodach sportowych.

Zdjęcia:

-

Grudzień 2020

W dniach od 14 do 18 grudnia w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się świąteczny konkurs unihokejowy. Ponieważ szkoły pracują zdalnie nie mogłem jak co roku przeprowadzić szkolnego turnieju unihokeja i w zamian był konkurs sprawnościowy polegający na wykonywaniu przez każdego uczestnika określonego zadania za które otrzymywał punkty. Do rywalizacji przystąpiło 13 uczniów klas 4-7. Filip Świtała, Oskar Antkiewicz, Patryk Lechowicz, Pola Maćkowiak, Hubert Kozłowski, Oliwia Skweres, Klaudia Cieślik, Amelia Marciniak, Norbert Cempel, Adam Tonak, Adrian Ciecharowski, Amelia Morska, Zuzanna Morska. W pięciu konkurencjach najlepszy okazał się Patryk Lechowicz uczeń klas 4B. Na drugim miejscu była Oliwia Skweres uczennica klasy 6A, a na trzecim Klaudia Cieślik uczennica klasy 7AB. Nagrody ufundowane zostały przez Poznański Szkolny Związek Sportowy oraz Szkołę Podstawową nr 3 w Poznaniu, a zaszczyt wręczenia ich przypadł Pani vice Dyrektor naszej szkoły, Panią Beatę Dębską. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia:

Październik 2020

W środę 21 października reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Igrzyskach Dzieci w unihokeju chłopców. Do zawodów miały przystąpić 4 drużyny ale ostatecznie rozegraliśmy jeden mecz z sportową SP 14. Mimo rozegrania tylko jednego spotkania mecz był bardzo wyczerpujący gdyż rywal narzucił szybkie tempo gry, grał zdecydowanie. Po pierwszej tercji prowadziliśmy 1:0 i wynik był nadal otwarty. Po drugiej prowadziliśmy już 3:0 i dawało to nieco spokoju przed ostatnią tercją. W trzeciej, ostatniej podwyższyliśmy jeszcze o jeden punkt wyniki i spotkanie zakończyło się 4:0 dla SP 3. Tym samym drużyna zakwalifikowała się do dalszych rozgrywek, finałów Igrzysk Dzieci. Reprezentacja SP 3 w Poznaniu wystąpiła w składzie:

 1. Filip Świtała,
 2. Wiktor Schoepe,
 3. Aleksander Grabowski,
 4. Dominik Kałek,
 5. Tomasz Dudziński,
 6. Antoni Petryk,
 7. Stanisław Borciuch,
 8. Patryk Lechowicz,
 9. Witold Szeszuła.

Zdjęcia:

Październik 2020

Dnia 20 października odbył się pierwszy etap Igrzysk Dzieci w Unihokeju Dziewcząt dla naszej szkoły. Zawody były rozgrywane w hali sportowej POSiR na ul. Spychalskiego 38 w Poznaniu. Do rywalizacji przystąpiły szkoły: SP 25, Sportowa SP 29 i SP 3. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Poznaniu przystąpiła do rywalizacji w składzie:

Kamila Dolhanowa,
Weronika Grus,
Natalia Kruszka,
Pola Maćkowiak,
Amelia Marciniak,
Daria Marek,
Julia Jóźwiak,
Oliwia Skweres,
Michalina Wojda,
Amelia Grabarkiewicz,
Hanna Jędrzejczak,
Marta Urbańska.

Pierwszy mecz dziewczyny rozegrały z SSP 29, z która to wygrały 4:0. Następny mecz rozegrały z SP 25, która była szkołą bardziej wymagającą. Po pierwszej tercji na tablicy wynik 0:0. W drugiej tercji po zagraniu z kontry Weronika Grus strzeliła gola i prowadziliśmy 1:0. Tak też zakończyła się ta tercja. W trzeciej to nasze rywalki strzeliły gola i jak się później okazało ostatniego tego meczu i turnieju. Mecz po zaciętej walce zakończył się wynikiem 1:1 co dało awans do następnej rundy naszym rywalkom gdyż wygrały mecz z SSP 29 8:0 i miały lepszy bilans bramkowy. W taki sposób po nieprzegranym żadnym meczu przegraliśmy turniej, ale dziewczyny zdobyły cenne doświadczenie grając na pełnowymiarowej hali sportowej.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2020

W tej edycji Animatora Sportu Szkolnego prowadzę zajęcia z unihokeja dla klas 4/5/6. Zajęcia przewidziane są dla dziewcząt i chłopców. Będziemy poznawać przede wszystkim technikę gry, uczyć się prowadzenia piłki, podawać i przyjmować piłkę kijem, oddawać celne i mocne strzały na bramkę. Będziemy uczyć się jak wykonać rzut wolny, aut czy rzut karny. Uczestnicy zajęć będą także sukcesywnie poznawać przepisy gry aby sprawnie mogli brać udział w grze. Poznają też elementy taktyki gry, którą mogą wykorzystać na zawodach sportowych lub gry w klasie podczas lekcji. Celem prowadzonych przeze mnie zajęć oprócz poznania aspektów technicznych i taktycznych gry jest również:

 • zagospodarowanie czasu wolnego dzieci,
 • kontynuowanie prowadzenia grupy dziewcząt i chłopców unihokeju,
 • podniesienie ogólnej i specjalnej sprawności fizycznej,
 • rozwijanie tolerancji wobec innych dzieci,
 • rozwijanie u dzieci odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych,
 • kształtowanie pożądanych zachowań i postaw u dzieci – stosowanie zasad fair play,
 • wykształcenie u dzieci samodyscypliny i nawyku do systematycznej pracy,
 • zachęcenie poprzez zajęcia do trenowania w klubie sportowym,
 • rozbudzanie ducha rywalizacji sportowej,
 • uczestnictwo w imprezach sportowych organizowanych przez Poznański Szkolny Związek Sportowy i Młodzieżowy Ośrodek Sportowy ( Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej),
 • uczestnictwo w innych imprezach sportowych organizowanych przez szkoły i miasto Poznań,
 • promocja Szkoły Podstawowej nr 3 w Poznaniu oraz Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego w środowiskach lokalnych.

Zdjęcia:

Luty-Marzec 2020

W okresie luty–marzec prowadziłem zajęcia sportowe z unihokeja dla dziewcząt i chłopców klas 4-6. W tym krótkim okresie realizowaliśmy zagadnienia z wiązane z techniką gry. Uczyliśmy się prawidłowego poruszania się po boisku z kijem ze zmiana tempa i kierunku ruchu, podstawowych uderzeń z forhendu i bekhendu. Dzieci poznały także podstawową technikę gry bramkarza. Oprócz skupienia uwagi na rozwoju umiejętności technicznych gry w unihokeja celem było także:

 • zagospodarowanie czasu wolnego,
 • podniesienie ogólnej i specjalnej sprawności fizycznej,
 • rozbudzanie ducha rywalizacji sportowej,
 • kształcenie samodyscypliny oraz wychowania ogólnego,
 • opanowanie umiejętności współpracy i współdziałania w zespole, akceptacji siebie i innych, kultury kibicowania, stosowania zasad „fair play” w sporcie i w życiu,
 • poznanie i zrozumienie podstawowych wartości związanych z uczestnictwem człowieka w kulturze fizycznej i sporcie,
 • poszerzenie wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia sportowca,
 • wyrobienie nawyku do systematycznej pracy i systematycznego uczestnictwa w zajęciach sportowych.

Zdjęcia:

-

Luty 2020

W tej edycji Animatora Sportu Szkolnego prowadzę zajęcia z unihokeja dla klas 2/3/4. Zajęcia przewidziane są dla dziewcząt i chłopców. Będziemy poznawać przede wszystkim technikę gry, uczyć się prowadzenia piłki, podawać i przyjmować piłkę, oddawać strzały na bramkę oraz inne aspekty techniczne niezbędne w grze w unihokeja. Celem prowadzonych przeze mnie zajęć oprócz poznania aspektów technicznych gry jest również:

 • zagospodarowanie czasu wolnego,
 • kontynuowanie prowadzenia grupy dziewcząt i chłopców unihokeju,
 • podniesienie ogólnej i specjalnej sprawności fizycznej,
 • rozwijanie tolerancji wobec innych dzieci,
 • rozwijanie u dzieci odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych,
 • kształtowanie pożądanych zachowań i postaw u dzieci – stosowanie zasad fair play,
 • wykształcenie u dzieci samodyscypliny i nawyku do systematycznej pracy,
 • zachęcenie poprzez zajęcia do trenowania w klubie sportowym,
 • rozbudzanie ducha rywalizacji sportowej,
 • uczestnictwo w imprezach sportowych organizowanych przez Poznański Szkolny Związek Sportowy i Młodzieżowy Ośrodek Sportowy (Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej),
 • uczestnictwo w innych imprezach sportowych organizowanych przez szkoły i miasto Poznań,
 • promocja Szkoły Podstawowej nr 3 w Poznaniu oraz Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego w środowiskach lokalnych.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2019

Od września do grudnia prowadziłem zajęcia w ramach projektu Animator Sportu Szkolnego. Była to kontynuacja prowadzenia grup z pierwszej edycji, gdzie celem było przygotowanie uczniów do zawodów sportowych organizowanych przez Poznański Szkolny Związek Sportowy. Zajęcia prowadziłem z unihokeja i przeznaczone były dla dziewcząt i chłopców klas 5-8. Oprócz wyżej wspomnianego celu chciałem dzieciom i młodzieży zapewnić:

 • zagospodarowanie czasu wolnego,
 • podniesienie ogólnej i specjalnej sprawności fizycznej,
 • rozbudzanie ducha rywalizacji sportowej,
 • kształcenie samodyscypliny oraz wychowania ogólnego,
 • opanowanie umiejętności współpracy i współdziałania w zespole, akceptacji siebie i innych, kultury kibicowania, stosowania zasad „fair play” w sporcie i w życiu,
 • poznanie i zrozumienie podstawowych wartości związanych z uczestnictwem człowieka w kulturze fizycznej i sporcie,
 • poszerzenie wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia sportowca,
 • zainteresować dyscypliną sportu jaką jest unihokej,
 • rozwijać zainteresowania piłką nożną,
 • Wyrobić nawyk do systematycznej pracy i systematycznego uczestnictwa w zajęciach sportowych.

Uczestniczyliśmy także w zawodach organizowanych przez Poznański Związek Sportowy w unihokeju dziewcząt i chłopców we wszystkich dostępnych dla nas kategoriach czyli Igrzysk dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w których to w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej dla dziewcząt zajęliśmy 4 miejsce w mieście Poznaniu.

Ogólnie w zawodach wzięło udział z naszej szkoły 45 uczniów klas 5-6.

Na zajęciach realizowałem głównie zagadnienia z techniki i taktyki gry w unihokeja i techniki gry w piłkę nożną i w następnej edycji chciałbym kontynuować trenowanie utworzonych przeze mnie grup i rozwijać ich zainteresowania.

Zdjęcia:

-

Listopad 2019

25 listopada w SP 78 rozegrany został finał Mistrzostw Miasta Poznania w Unihokeju Dziewcząt (Igrzyska Młodzieży Szkolnej). W turnieju finałowym zameldowały się dokładnie te same szkoły co w roku ubiegłym: SP 78 – gospodarze zawodów, SP 85, SP Salezjanie i nasza reprezentacja SP 3. Niestety finał podobnie jak w zeszłym roku nie był dla Nas udany gdyż zajęliśmy 4 miejsce. Jednakże trzeba pamiętać, iż graliśmy z najlepszymi szkołami w mieście jesteśmy 4 szkołą miasta Poznania.

W tym roku szkołę reprezentowały:

 1. Maria Zwierzycka,
 2. Anita Marek,
 3. Amelia Kaliszuk,
 4. Jagoda Kieniewicz,
 5. Julia Konieczna,
 6. Anna Gewiss,
 7. Sandra Szafrańska,
 8. Justyna Andrzejewska,
 9. Aleksandra Zalewska,
 10. Amelia Grabarkiewicz,
 11. Marta urbańska.

Zdjęcia:

Listopad 2019

11 listopada chłopcy z klas 8:

 • Lucjan Szeszuła,
 • Maciej Dźwigała,
 • Piotr Sierzchuła,
 • Jakub Pawlak,
 • Igor Piotrowski,

reprezentowali szkołę w turnieju piłki nożnej z okazji Dnia Niepodległości, który był organizowany w szkole Podstawowej nr 50 na os. Stare Żegrze. Chłopcy zajęli na tym turnieju 5 miejsce.

Zdjęcia:

Listopad 2019

Dnia 5 listopada w Szkole Podstawowej nr 45 odbył się II etap unihokeja dziewcząt rocznika 2005 i młodszych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do rozgrywek przystąpiła w/w szkoła nr 45, 85 i SP 3. Po losowaniu przypadło nam grać drugi mecz i mogliśmy pooglądać mecz naszych rywalek. Mecz zakończył się wynikiem 4: 0 dla SP 85 co jak okazało się później nie było bez znaczenia. Drugi mecz – nasz mecz, gramy z SP 85. Po zaciętym boju niestety przegrywamy 4:2. Jak się okazało później strzelone 2 bramki tej szkole dały nam awans do finałów ponieważ mecz z SP 45 zakończył się remisem 1:1. Tym sposobem SP 3 znalazła się w gronie 4 najlepszych Szkół Podstawowych w Unihokeja w mieście Poznaniu.

Reprezentacja SP 3:

 • Anita Marek,
 • Maria Zwierzycka,
 • Sandra Szafrańska,
 • Amelia Kaliszuk,
 • Jagoda Kieniewicz,
 • Julia Konieczna,
 • Anna Gewiss,
 • Aleksandra Zalewska,
 • Justyna Andrzejewska.

Zdjęcia:

Październik 2019

Od 15 do 18 października Szkoła Podstawowa nr 3 w Poznaniu uczestniczyła w Igrzyskach Dzieci i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, czyli Mistrzostwach Miasta Poznania w unihokeju. Pierwsi do rywalizacji przystąpiły dziewczęta rocznik 2005 i młodsze. W swojej grupie rywalizowały z SP 47 i SP 51. Zawody odbywały się na odnowionej pięknie wyglądającej hali Posir. Piękna był też gra dziewcząt, które swoje zmagania zaczęły od starcia z SP 47. Mecz ten zakończył się wynikiem 10:0 dla naszej szkoły. Po 10 minutowej przerwie dziewczęta rywalizowały z SP 51. Rywal lepiej dysponowany pod względem technicznym ale przede wszystkim motorycznym co było widać po twarzach zmęczonych zawodniczek. W tym meczu dziewczęta z SP 3 wygrały 7:2 i zapewniły sobie awans do następnej fazy rozgrywek.

Reprezentacja SP 3 Poznań:

 • Maria Zwierzycka,
 • Anita Marek,
 • Amelia Kaliszuk,
 • Jagoda Kieniewicz,
 • Julia Konieczna,
 • Anna Gewiss,
 • Sandra Szafrańska,
 • Aleksandra Zalewska,
 • Justyna Andrzejewska.

W tej samej hali 3 godziny później rozrywki rozpoczęli chłopcy rocznika 2005 i młodszych. Pierwszy mecz rozgrywali z SP 51. Pewne zwycięstwo 5:3. Następny mecz to rywalizacja z SP 20. Rywal mocny jak co roku i wymagający. Mecz stał na wysokim poziomie i zakończył się remisem 2:2. Niestety nasza reprezentacja nie przegrywając żadnego meczu nie awansowała do kolejnej rundy rozgrywek gdyż SP 20 wygrała z SP 51 5:1 i awansowała różnicą bramek.

Reprezentacja chłopców SP 3:

 • Mikołaj Czaiński,
 • Jakub Pawlak,
 • Piotr Sierzchuła,
 • Krystian Wasyniak,
 • Bruno Sroczyński,
 • Olaf Cichecki,
 • Maciej Dźwigała,
 • Igor Piotrowski,
 • Lucjan Szeszuła,
 • Kacper Kozak,
 • Paweł Michalak,
 • Kornel Kuipers.

W środę 16 października rozgrywki rozpoczęły się dla chłopców rocznika 2007 i młodszych dla naszej szkoły. W naszej grupie były szkoły SP 11, SP 25 i my. Pierwszy mecz z SP 11 zakończył się wynikiem 4:0 i po grze całego zespołu można było optymistycznie spojrzeć na drugi mecz, który mieli chłopcy rozegrać 10 minut po pierwszym. Jednak SP 25 to znana szkoła hokeja na trawie i spodziewaliśmy się zupełnie innego, bardziej wymagającego rywala i też tak było. Po pierwszej tercji prowadziliśmy 2:1.Było nieźle ale niepewnie. Druga tercja to wynik 3: 0 dla nas i wyglądało to już dobrze. 5:1 to niezła zaliczka przed 3 tercją. Jednak w 3 ostatniej tercji chłopcy z SP 25 wykazali się lepszym przygotowaniem kondycyjnym co było widać z każdą upływającą minutą. Wynik 2:0 w trzeciej tercji dla rywala. Ostatecznie wygraliśmy 5:3 i awansowaliśmy do dalszej części rozgrywek.

Reprezentacja chłopców rocznik 2007 i młodsi Szkoły Podstawowej nr 3 w Poznaniu.

 • Dominik Janik,
 • Oskar Antkiewicz,
 • Hubert Wrotoń,
 • Filip Kycler,
 • Stanisław Nowak,
 • Marcin Karwasz,
 • Piotr Kręgielski,
 • Wiktor Schoepe,
 • Filip Świtała,
 • Patryk Cempel,
 • Paweł Sierzchuła.

Dwa dni później tj. 18 października do rywalizacji przystąpiły dziewczęta rocznik 2007 i młodsze. W swojej grupie miały za rywalki dziewczęta z SP 6, którzy byli gospodarzami zawodów i SP Cogito. Pierwszy mecz Dziewczęta rozegrały z SP 6 i go przegrały 4:0. Dla większości dziewcząt był to pierwszy turniej z unihokej i albo pierwszy w życiu i widać że zwyciężyła trema, bo umiejętności były. Drugi mecz z SP Cogito wyglądał zdecydowanie lepiej i po końcowym gwizdku sędziego wynik był 3:1 dla SP 3. Niestety dziewczęta nie awansowały do następnego etapu ale zyskały ogromne doświadczenie na następne zawody.

Reprezentacja SP 3 dziewcząt:

 • Klaudia Cieślik,
 • Julia Cyburska,
 • Amelia Grabarkiewicz,
 • Weronika Grus,
 • Natalia Kruszka,
 • Pola Maćkowiak,
 • Oliwia Skweres,
 • Patrycja Tylikowska,
 • Marta Urbańska,
 • Aleksandra Zalewska,
 • Amelia Maksymowicz.

W sumie w naszym „tygodniu turniejowym” wzięło udział 44 zawodników z klas 5-8.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

W II edycji Animatora Sportu Szkolnego prowadzę zajęcia z unihokeja chłopców klas 7/8, w czwartek w godzinach 14:30–16:00 i dla dziewcząt klas 5/6, które odbywają się w piątki w godzinach 13:30-15:00. Celem prowadzonych przeze mnie zajęć oprócz poznania aspektów technicznych i taktycznych gry jest:

 • zagospodarowanie czasu wolnego dzieci,
 • kontynuacja prowadzenia reprezentacji szkolnej chłopców i dziewcząt w unihokeju,
 • podniesienie ogólnej i specjalnej sprawności fizycznej,
 • rozwijanie tolerancji wobec innych dzieci,
 • rozwijanie u dzieci odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych,
 • kształtowanie pożądanych zachowań i postaw u dzieci – stosowanie zasad fair play,
 • wykształcenie u dzieci samodyscypliny i nawyku do systematycznej pracy,
 • zachęcenie poprzez zajęcia do kontynuowania trenowania w klubie sportowym,
 • rozbudzanie ducha rywalizacji sportowej,
 • uczestnictwo w imprezach sportowych organizowanych przez Poznański Szkolny Związek Sportowy i Młodzieżowy Ośrodek Sportowy (Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej),
 • uczestnictwo w innych imprezach sportowych organizowanych przez szkoły i miasto Poznań,
 • promocja Szkoły Podstawowej nr 3 w Poznaniu oraz Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego w środowiskach lokalnych.

Zdjęcia:

Powrót