Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

Gerard Sobkowiak

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 4
ul. Rawicka 12/14

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

-

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Listopad 2021

Od samego początku dodatkowe zajęcia sportowe spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów kl. VII-VIII, zwłaszcza tych, którzy z siatkówka nie mieli nic do czynienia. Ogromne zaangażowanie i duże postępy pozwoliły na wystawienie drużyn dziewcząt i chłopców w turnieju piłki siatkowej "Górczyn CUP", który od czternastu lat jest organizowany na terenie osiedla. Co prawda nie udało się wygrać meczy z dorosłymi przeciwnikami ale zebrane doświadczenia przełożyły się na rozwój umiejętności. Już po kilku zajęciach można było przystąpić do nauki bardziej złożonych elementów, takich jak ustawienia do rozegrania piłki i gry środkiem. Co ciekawe po powrocie do stacjonarnego nauczania w murach "czwórki", wraz z każdą nową umiejętnością zaangażowanie całej grupy jest coraz większe. Oby tak dalej.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2020

Początek roku szkolnego napawał optymizmem. W bardzo krótkim okresie zabrało się ok. 20 osób, które regularnie zaczęły uczęszczać na zajęcia w zakresu piłki siatkowej i/lub piłki ręcznej. Z każdymi kolejnym spotkaniami liczba osób systematycznie zaczęła rosnąć. W ramach spotkań z piłką ręczną moi podopieczni doskonalili technikę podań i chwytów piłki oraz elementów ataku pozycyjnego jako podstawy zarówno z zakresu gry obronnej, jak i form rozegrania piłki. Zajęcia ukierunkowane na piłkę siatkową nakierowane były na umiejętność gry zespołem 6 osobowym oraz sposobu przeprowadzenia podstawowych form ataku. Na przeszkodzie w kontynuowaniu naszej przygody z grami zespołowymi stanęła przerwa w stacjonarnym nauczaniu i przejście na zdalne nauczanie domowe. Zarówno prowadzący jak i wszyscy podopieczni nie mogą doczekać się powrotu do „czwórki” i kontynuacji tradycyjnych zajęć sportowych.

Zdjęcia:

-

Październik 2018

W październiku kontynuowaliśmy pracę nad doskonaleniem umiejętności odbić piłki sposobem oburącz górnym. Forma ścisła przeplatana z zabawami siatkarskimi sprawiła, że z coraz większą ochotą dzieci podchodzą do nowych zadań, widząc własne postępy. Najlepsze dzieci będą miały szansę spróbować swoich sił w turnieju mini piłki siatkowej w grudniu.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

Po wakacjach kolejny rocznik dzieci z kl. III rozpoczął zajęcia usportowiające organizowane w ramach projektu "Animator Sportu". Najbardziej aktywne dzieci z kl. III A i III B z ogromnym zapałem rozpoczęły swoją przygodę z siatkówką. W tym roku od samego początku w naszych działaniach wykorzystujemy siatkę, chcąc przyzwyczaić dzieci do umiejętności pokonywania tej przeszkody. Zajęcia sprawiają wszystkim bardzo dużo radości, co przekłada się na zaangażowanie oraz chęć jak najlepszego wykonywania wszystkich zadań.

Zdjęcia:

Powrót