Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 100 gości 

Anna Waligórska

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 65
os. Kosmonautów 111

Dyscyplina:

Koszykówka

Godziny pracy:

wtorek 15:20-16:50

środa 15:20-16:50

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Czerwiec 2021

Zajęcia prowadziłam dwa razy w tygodniu z grupą dziewczynek i chłopców z klas 1-3. Ponieważ było bardzo dużo chętnych dzieci to podzieliłam na dwie grupy: wtorkowa to młodsze- grupa początkowa, środa – uczniowie z klasy 2-3, które już chodziły do mnie na zajęcia w tym roku szkolnym. Zajęcia wtorkowe to głównie zabawy ogólnorozwojowe z elementami koszykówki- nauka kozłowania, podań oraz rzutów do kosza. Nie zabrakło różnych gier: flagi, dwa ognie, kwadrant oraz żywy kosz. Grupa trenująca w środę to dziewczynki i chłopcy przeważnie z klas 3, które doskonaliły swoje umiejętności koszykarskie w formie rywalizacji – wyścigi rzędów , gry 1x1, 3x3 oraz 5x5.

W maju zorganizowałam po raz pierwszy Rodzinny Turniej Koszykówki 3x3 dla uczniów z klas 1-3. Można było wystartować jeżeli w drużynie był jeden rodzic + 2 dzieci. Zgłosiło się więcej drużyn niż przewidywałam – na pewno odbędzie się następny jeszcze w tym roku. Nagrody – puchary, okolicznościowe medale oraz nagrody rzeczowe ufundował Szkolny Związek Sportowy oraz klub Pyra, z którym współpracuję.

Ostatnie zajęcia to również konkursy ogólnorozwojowe oraz koszykarskie z nagrodami z okazji Dnia Dziecka każdy uczestnik otrzymał nagrodę rzeczową lub słodki poczęstunek.

Mój cel został osiągnięty, gdyż większość z tych dzieci zainteresowałam koszykówką i chętnie brały udział w zajęciach.

Zdjęcia:

-

Grudzień 2020

Na ostatnich zajęciach z Animatora Sportu dzieci miały możliwość sprawdzenia się na torze przeszkód: pierwszy - ogólnorozwojowy oraz drugi - koszykarski. Rozegraliśmy zawody na czas w kilku kategoriach: klasy 2, klasy 3 dziewczynki oraz klasy 3 chłopcy.

Tor przeszkód ogólnorozwojowy składał się z ćwiczeń zwinnościowych, skocznościowych oraz koordynacyjnych (przewrót w przód, drabinka koordynacyjna, skoki na skakance, przeskoki przez płotki. Tor koszykarski to kozłowanie piłki po slalomie, podanie i chwyt piłki , kozłowanie w stronę kosza i rzut do kosza. Rozegraliśmy również kilka konkursów rzutowych:

  • „Musi, nie musi”,
  • „Stres”,
  • „Król strzelców”.

Każdy uczestnik otrzymał czekoladowego Mikołaja, a uczniowie, którzy zajęli miejsca 1-3 otrzymali nagrody rzeczowe: kolorowe pisaki oraz zestaw długopisów. Dzieci bardzo ucieszyły się z nagród, które ufundował Szkolny Związek Sportowy.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2020

Zajęcia z Animatora Sportu prowadziłam dwa razy w tygodniu z dziewczynkami i chłopcami z klas 2-3. Grupa wtorkowa to głównie chłopcy z klasy drugiej, natomiast grupa ze środy to chłopcy i dziewczynki z klasy trzeciej. Oprócz zajęć ogólnorozwojowych dzieci bardzo chętnie grały w „żywego kosza”, „piłkę do kapitana”, „Do 5 podań” czy „dwa ognie”.

Uczestniczyliśmy również w zajęciach, na które zaprosiła nas Szkoła Podstawowa nr 35. Rozegraliśmy mecz mini-koszykówki, który wygrała drużyna gospodarzy. Dwa tygodnie później chłopcy z SP35 odwiedzili naszą szkołę i rozegraliśmy rewanżowy mecz. Tym razem to zespół z naszej szkoły wygrał po zaciętym spotkaniu.

W grudniu zaprosiliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 na Mikołajkowe zawody dla chłopców z klas drugich. Przeprowadziliśmy kilka konkursów mi.in. rzut do kosza z biegu. Rozegraliśmy również mecz mini-koszykówki na uproszczonych zasadach. Dla wielu chłopców było to wielkie wydarzenie- pierwszy mecz w życiu.

Na ostatnich zajęciach z Animatora Sportu dzieci miały możliwość sprawdzenia się na torze przeszkód: pierwszy - ogólnorozwojowy oraz drugi - koszykarski. Rozegraliśmy zawody na czas w kilku kategoriach: klasy 2, klasy 3 dziewczynki oraz klasy 3 chłopcy. Każdy uczestnik otrzymał czekoladowego Mikołaja, a uczniowie, którzy zajęli miejsca 1-3 otrzymali nagrody rzeczowe.

Zdjęcia:

Październik 2020

W tym roku szkolnym prowadzę zajęcia dwa razy w tygodniu dla dziewczynek i chłopców z klas 2-3. Ponieważ było bardzo dużo chętnych rodzice mogli zapisać na zajęcia tylko raz w tygodniu. Wtorkowa grupa liczy 12 osób, a środowa 18 osób. Mam zamiar na zajęciach zachęcać dzieci do uprawiania koszykówki, dlatego najwięcej zabaw i gier dostosowanych jest do tej dyscypliny, lecz nie zabraknie zabaw ogólnorozwojowych oraz gry np. w dwa ognie. Ponieważ grupa jest bardzo zróżnicowana, gdyż część uczniów uczęszczała na zajęcia w ubiegłym roku, a kilka osób dopiero zaczyna przygodę z koszykówką będą to dla mnie zajęcia z dużym wyzwaniem.

Zdjęcia:

Luty-Czerwiec 2020

Zajęcia prowadziłam raz w tygodniu z grupą dziewczynek i chłopców z klas 1-3. Najwięcej uczniów przychodziło w tym roku z klasy pierwszej. Były to przeważnie zajęcia z koszykówki, ale również gry i zabawy ogólnorozwojowe m. in. dwa ognie, które są bardzo lubiane przez dzieci.

Mój cel został osiągnięty, gdyż większość z tych dzieci zainteresowałam koszykówką i chętnie brały udział w zajęciach.

W tym semestrze niestety nie uczestniczyliśmy w żadnych zawodach, a mieliśmy zaplanowane zaproszenie zaprzyjaźnionych szkół na wspólne wyścigi rzędów. Chłopcy z rocznika 2011 mieli w marcu wziąć udział w turnieju mini-kosza organizowany przez Młodzieżowy Klub Koszykówki Pyra, z którym współpracuję.

Zdjęcia:

Luty 2020

Prowadzę zajęcia raz w tygodniu we wtorki z grupą uczniów z klas 1-3. Na zajęciach, które przeznaczone są zarówno dla dziewczynek jak i chłopców uczymy się podstaw koszykarskich oraz współpracy w grupie. Frekwencja jest duża - mam już zapisanych 25 osób i stale się dopisują.

Zdjęcia:

Styczeń-Maj 2019

Zajęcia prowadziłam dwa razy w tygodniu z grupą dziewczynek i chłopców z klas 1-3. Najwięcej uczniów było w tym roku z klasy pierwszej. Były to przeważnie zajęcia z koszykówki, ale również gry i zabawy ogólnorozwojowe m. in. dwa ognie.

Mój cel został osiągnięty, gdyż większość z tych dzieci zainteresowałam koszykówką i chętnie brały udział w zajęciach.

W tym semestrze uczestniczyliśmy w międzyszkolnym turnieju w „dwa ognie” dla klas 1-3, w którym nasza grupa zajęła I miejsce. Byliśmy również na zawodach dla klas 1-3 w SP 35, który składał się z wyścigu rzędów oraz gry w mini-kosza. Dla niektórych chłopców był to pierwszy sprawdzian ich umiejętności koszykarskich.

Kilku chłopców z rocznika 2009 brało udział w licznych turniejach mini-kosza organizowanych przez Młodzieżowy Klub Koszykówki Pyra, z którym współpracuję.

Na podsumowanie projektu uczestniczyliśmy w festynie z okazji Dnia Dziecka. Dzieci wróciły bardzo zadowolone, bo mogły korzystać z mnóstwa atrakcji, które przygotował organizator.

Zdjęcia:

Marzec 2019

-

Zdjęcia:

Luty 2019

W tym semestrze zapisało się 6 dziewczynek oraz 12 chłopców z klas 1-3. Najwięcej uczęszcza dzieci z klas pierwszych. Niestety wykruszyło się kilka dziewczynek, a przybyło kilku chłopców. Na zajęciach oprócz zabaw ogólnorozwojowych zaczęłam wprowadzać elementy gry z kozłowaniem i podawaniem mi. in. "Piłka z przyłożeniem", "Żywy kosz" czy "Do 5 podań".

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2018

W drugiej edycji Animatora Sportu wzięło udział 19 uczniów z klas 1-3, z czego najwięcej zapisanych było z klasy pierwszej. Dzieci uczęszczały regularnie dwa razy w tygodniu. Na ostatnich zajęciach mieliśmy gości - chłopców z klas 1-3 z zaprzyjaźnionej szkoły SP 35 z osiedla Łokietka. Podczas wspólnej zabawy uczniowie z naszej szkoły wygrali konkursy rzutowe. Odbyły się również wyścigi rzędów, które wygrała SP 35. Wszyscy bawili się świetnie, uczyli się zdrowej rywalizacji oraz rozwijali umiejętność współpracy w grupie. Na koniec uczniowie otrzymali czekoladowe lizaki. 20 grudnia 2018 dziewczynki i chłopcy, którzy regularnie uczęszczali na zajęcia z Animatora Sportu w nagrodę pojechali na świąteczne zawody, czyli wystartowali w kolejnej edycji Pucharu 5 Milionów. Nasza szkoła bierze z nich udział każdego roku i zawsze dzieci wracają zadowolone i szczęśliwe, że mogły brać udział w takiej wspaniałej zabawie. Tym bardziej, że otrzymały okolicznościowe koszulki sportowe oraz słodycze.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

W tym roku szkolnym zajęcia prowadzę dwa razy w tygodniu z dziewczynkami i chłopcami klas I - III. W pierwszym semestrze będą przeważały zabawy ogólnorozwojowe z różnymi przyborami oraz piłkami do koszykówki. Głównym celem będzie nauka kozłowania, podań i chwytów oraz rzutów do kosza. Na zajęciach nie zabraknie prostych gier jak dwa ognie czy piłka do kapitana.

Zdjęcia:

Powrót