Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 121 gości 

Mariola Włodarczak

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 88
ul. Swoboda 53

Dyscyplina:

Piłka Ręczna

Godziny pracy:

wtorek 16:45-18:15

piątek 16:00-17:30

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Kwiecień-Czerwiec 2021

Z uwagi na panującą epidemię i wprowadzone obostrzenia nie mogliśmy spotykać się na zajęciach treningowych bardzo długo. 27 kwietnia wznowiliśmy treningi zarówno w grupie chłopców klas 5 i 6, jak 7 i 8. Większość uczniów stawiła się na boisku. Chłopcy bardzo ambitnie i sumiennie uczestniczyli w spotkaniach. Doskonaliliśmy swoje umiejętności, poznawaliśmy nowe elementy techniczne gry w piłkę ręczną i inne gry, ale przede wszyscy dobrze się bawiliśmy.

Cieszy fakt, że uczniowie licznie przychodzili na treningi. Widać, że stęsknili się za zajęciami. Nasze spotkania dają im dużo satysfakcji i są dla nich dobrą zabawą, która zaspakaja ich potrzebę ruchu oraz walki sportowej.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2020

W bieżącym roku szkolnym rozpoczęliśmy zajęcia treningowe z piłki ręcznej w ramach projektu „Poznańskiego” Szkolnego Związku Sportowego ANIMATOR SPORTU SZKOLNEGO. Zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach wiekowych. I tak chłopcy z klas 4, 5 i 6 trenować będą we wtorki w godzinach od 17:00 do 18:30, natomiast starsi uczniowie z klas 7 i 8 w piątki w godzinach od 16:00 do 17:30. Do pierwszej grupy zapisało się i rozpoczęło treningi 16 chłopców; grupa starsza liczy na razie 11 uczestników.

Rozpoczęliśmy kilkoma treningami na boisku sportowym korzystając ze sprzyjającej pogody. Będziemy uczyć się techniki i taktyki gry w piłkę ręczną. W bieżącym roku szkolnym szczególną uwagę pragnę zwrócić na umiejętność współpracy zawodników, tak na treningach, jak i w trakcie rozgrywek. Chcę, aby nasze spotkania były pretekstem do dobrej zabawy, by panowała na nich przyjemna atmosfera. Mam również nadzieję na sportową, zaciętą rywalizację podczas rozgrywek.

Zdjęcia:

Luty-Czerwiec 2020

Chłopcy bardzo sumiennie uczestniczyli w zajęciach piłki ręcznej. Zarówno w styczniu, lutym i marcu przygotowywaliśmy się do trwających rozgrywek. Dnia 03 marca 2020 roku uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w kolejnej rundzie rywalizacji w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Niestety nie udało nam się awansować do rundy finałowej. Jesteśmy jednak bardzo zadowoleni, że dotarliśmy do tego etapu rozgrywek (większość naszych zawodników to uczniowie klas 7, co dobrze rokuje na przyszły rok). Zawodnicy z klas 5 trenowali z dużym zaangażowaniem, ponieważ czekały ich starty w turniejach MKS Handball Ligi. I tak w dniu 8 stycznia i 20 lutego wzięli udział w rozgrywkach. Mecze były obiecujące i dawały dużo nadziei na kolejne spotkania. Niestety były to jedyne rozegrane pojedynki, pandemia koronawirusa COVID-19 udaremniła nam następne zmagania. Do końca roku szkolnego nie mogliśmy spotykać się, trenować i bawić się z piłką. Pozostaje mieć nadzieję, że w nowym roku szkolnym spotkamy się znowu i wrócimy do normalnych zajęć.

Zdjęcia:

-

Luty 2020

Rozpoczynamy zajęcia w II półroczu. Spotykamy się jeden raz w tygodniu i ćwiczymy dwie godziny. W grupie chłopców z klas 4 i 5 jest 16 zawodników. Uczestniczymy w rozgrywkach MKS Handball Ligi. Graliśmy już dwa turnieje w hali w Szkoły Podstawowej nr 72 przy ul. Newtona. Dla chłopców to duża przyjemność grać na pełnowymiarowym boisku. Na zajęciach treningowych doskonalimy podstawowe elementy techniczne oraz uczymy się nowych rzeczy. Przede wszystkim kładziemy duży nacisk na współpracę w zespole w czasie gry oraz pracujemy nad właściwymi relacjami między chłopcami. Atmosfera podczas zajęć jest bardzo dobra. Z dużą niecierpliwością czekamy na kolejne turnieje. Uczniowie klas 7 i 8 wkrótce rozegrają mecze kolejnej rundy rozgrywek w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2019

Od września pracowaliśmy w dwóch grupach. Pierwsza liczy 17 uczestników, druga – 16. Chłopcy klas czwartych, piątych i szóstych spotykali się we wtorki i przygotowywali do rozgrywek w ramach Igrzysk Dzieci. Wzięliśmy udział w I rundzie rozgrywek i niestety, mimo bardzo walecznej postawy i sporego zaangażowania, nie zakwalifikowaliśmy się do dalszej części rywalizacji. Usprawiedliwieniem, może być zbyt mała liczba zawodników klas szóstych. Z chłopcami klas siódmych i ósmych spotykamy się w piątkowe popołudnia. Zaprezentowali się Oni bardzo dobrze w turnieju w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i wywalczyli awans do kolejnej rundy rozgrywek. Czekamy na następny turniej sumiennie pracując na każdym treningu. Zgłosiliśmy również akces do rozgrywek MKS HANDBALL LIGI chłopców klas 5. Pierwszy turniej rozegramy na początku stycznia. Na zajęciach panuje bardzo dobra atmosfera. Chłopcy z dużym zaangażowaniem i sumiennością pracują nad poprawą swoich umiejętności technicznych i taktycznych. Gratuluję wszystkim zawodnikom i oczekuję dalszej tak dobrej współpracy.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

W bieżącym roku szkolnym rozpoczęliśmy zajęcia treningowe z piłki ręcznej w ramach projektu „Poznańskiego” Szkolnego Związku Sportowego ANIMATOR SPORTU SZKOLNEGO. Zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach wiekowych. I tak chłopcy z klas 4, 5 i 6 trenować będą we wtorki w godzinach od 16:45 do 18:15, natomiast starsi uczniowie z klas 7 i 8 w piątki w godzinach od 17:00 do 18:30. Do pierwszej grupy zapisało się i rozpoczęło treningi 16 chłopców; grupa starsza liczy na razie 11 uczestników.

Rozpoczęliśmy kilkoma treningami na boisku sportowym korzystając ze sprzyjającej pogody. Będziemy uczyć się techniki i taktyki gry w piłkę ręczną. W bieżącym roku szkolnym szczególną uwagę pragnę zwrócić na umiejętność współpracy zawodników, tak na treningach, jak i w trakcie rozgrywek. Chcę, aby nasze spotkania były pretekstem do dobrej zabawy, by panowała na nich przyjemna atmosfera. Mam również nadzieję na sportową, zaciętą rywalizację podczas rozgrywek.

Zdjęcia:

Powrót