Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 111 gości 

Joanna Parchoć

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Sportowa Szkoła Podstawowa nr 14
os. Piastowskie 65

Dyscyplina:

Tenis Stołowy

Godziny pracy:

poniedziałek 14:25-16:00

środa 9:45-10:30

czwartek 9:45-10:30

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Czerwiec 2021

Aktywność fizyczna jest wspaniałą metodą na budowanie charakteru, gdyż cenne lekcje zdobyte na polu sportowym będą przekładały się również na inne dziedziny życia. Jeśli dziecko lubi rywalizację, sport nauczy je tego, że warto walczyć o swoje, ale często wygrywają lepsi i należy się z tym faktem jak najszybciej pogodzić. Sport poza pozytywnym wpływem na psychikę i ciało, jest również metodą na dorosłe życie. Dzieci, które kochają aktywność i cechują się ponadprzeciętnymi zdolnościami, mogą zostać w przyszłości znanymi sportowcami. Wielu mistrzów i zdobywców medali zaczynało swoją drogę sportową w bardzo młodym wieku, dzięki temu zajmują się teraz tym, co sprawia im największą przyjemność.

Dzięki aktywności sportowej dzieci rozwijają nie tylko swoją sprawność fizyczną, ale uczą się również wielu umiejętności „miękkich”: współpracy w zespole, zdrowej konkurencji, szacunku, komunikacji, ale również wytrwałości, konsekwencji w działaniu i wewnętrznej motywacji. Jeśli chodzi o rozwój fizyczny, ruch wspiera rozwój mięśni, kości i stawów, stymuluje też wiele innych układów: krwionośny, oddechowy, nerwowy i odpornościowy. Ale to nie wszystko. Wiele badań wskazuje na to, że aktywność fizyczna harmonizuje również rozwój psychiczny: pomaga regulować emocje, a nawet „leczyć” wiele chorób, takich jak np. ADHD i dziecięca depresja. Ruch ma również pozytywny wpływ na jakość snu dzieci i młodzieży, rozwija poczucie własnej wartości i pewności siebie, w spontaniczny sposób uczy kreatywności i podejmowania decyzji. Bycie aktywnym zapobiega nadwadze, otyłości i wielu przewlekłym chorobom.

Pandemia, która nas zastała nie pomagała w utrzymaniu kondycji fizycznej, wręcz przeciwnie. Uczniowie i nauczyciele przez wiele godzin pracowali zdalnie przed komputerami, w jednej pozycji. Nie mogliśmy się wspólnie doczekać możliwości naszych treningów i zajęć sportowych. Dzieci długo czekały na odmrożenie ich ulubionych aktywności sportowych z rówieśnikami. W kwietniu mięliśmy możliwość reaktywacji zajęć oraz rozegrania turnieju tenisa stołowego wśród najmłodszych adeptów naszego programu. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem, podczas którego dzieci mogły wykazać się swoimi umiejętnościami. Zdrowa rywalizacja, sportowa walka oraz zasady Fair Play królowała wśród dzieci podczas turnieju. Już nie możemy się doczekać kolejnych zajęć Poznańskiego Animatora Sportu.

Zdjęcia:

-

Czerwiec 2021

9-go czerwca w Sportowej Szkole Podstawowej nr 14 w Poznaniu został rozegrany Turniej Tenisa Stołowego klas 6-7 w kategorii dziewcząt i chłopców. O najwyższe lokaty walczyli zawodnicy i zawodniczki z klas 6, 7 oraz zawodniczka z ZSMS. Po zaciętych pojedynkach, długich wymianach, sportowej rywalizacji i oczywiście zachowaniu zasad Fair Play, wyłoniliśmy najlepszych zawodników i najlepsze zawodniczki.

Klasyfikacja dziewcząt:

 1. m. Mia Dymek 7a,
 2. m. Natalia Tafelska ZSMS,
 3. m. Ewelina Ratajczak 7a.

Klasyfikacja chłopców:

 1. m. Maksymilian Grzeszkowiak 7a,
 2. m. Igor Andrzejewski 7a,
 3. m. Jaromir Stachowczyk 7a.

Sędzią główną była Joanna Parchoć. Nagrody sfinansował Poznański Szkolny Związek Sportowy.

Zdjęcia:

-

Czerwiec 2021

Turniej Tenisa Stołowego dzieci z klas 2-3, którzy byli objęci programem Poznańskiego Animatora Sportu został rozegrany we wtorek 8-go czerwca. W zawodach udział wzięło 18-tu zawodników i zawodniczek. Po zaciętych pojedynkach zastali wyłonieni najlepsi zawodnicy i zawodniczki turnieju. Zawodnicy prezentowali wysoki poziom gry oraz sportową rywalizację nie zapominając o zasadach Fair Play.

Wyniki turnieju dziewcząt:

 1. m. Hanna Nowak 3b,
 2. m. Nikola Wieszaczewska 2a,
 3. m. Pola Tomaszewska 2b,
 4. m. Maja Tomczak 3a.

Wyniki turniej chłopców:

 1. m. Jan Grzeszkowiak 3a,
 2. m. Szymon Dziamski 3a,
 3. m. Adam Małecki 3b,
 4. m. Bartosz Stefaniak 3b.

Nagrody dla zwycięzców oraz słodycze dla wszystkich zawodników wręczyła Pani dyrektor Barbara Czeszewska oraz trenerka Joanna Parchoć. Fundatorem nagród był Poznański Związek Sportowy. Sędzią główną turnieju była Joanna Parchoć, sędziami stolikowymi byli uczniowie klas 6-7.

Zdjęcia:

-

Wrzesień-Grudzień 2020

Programem PASS zostali objęci uczniowie dwóch klas drugich Sportowej Szkoły Podstawowej nr 14 w Poznaniu, którzy realizują kolejny etap nauczania tenisa stołowego. Każda klasa ma dwie godziny zajęć tenisa stołowego w tygodniu, program realizuje 36 uczniów 7-8 latków. Zajęcia te cieszą się ogromnym zainteresowaniem i każdy uczeń z radością uczy się nowych elementów technicznych tenisa stołowego. W grudniu uczniowie wzięli udział w Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego, podczas którego zawodnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności techniczne oraz taktyczne. Każdy z zawodników objętych programem Pas otrzyma koszulki projektowe.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2020

Wygrywanie to nie kończenie biegu na pierwszym miejscu. To nie jest pokonywanie innych. To jest pokonywanie samego siebie. Pokonywanie swojego ciała, swoich ograniczeń i swojego strachu. Wygrywanie oznacza przewyższanie siebie i przekształcanie swoich marzeń w rzeczywistość” – Kilian Jornet

Zdjęcia:

Luty-Czerwiec 2020

Sport to nieoceniona pomoc w kształtowaniu charakteru dziecka. Dzięki niemu zawodnicy uczą się systematyczności, punktualności, odpowiedzialności, wytrwałości w dążeniu do celu, skutecznego stawiania czoła porażkom oraz smaku zwycięstwa.

Niestety w II semestrze odbyło się tyko kilka zajęć ale po pół roku pracy z uczniami z klas pierwszych dostrzegłam z jaką radością uczniowie uczestniczą w tych zajęciach. Dzieci nauczyły się podstaw tenisa stołowego, dzięki którym mogły podczas pandemii ćwiczyć w domu, grając na czym tylko się da. Nie musieli mieć profesjonalnego sprzętu nadal z zacięciem i wielkim zapałem doskonalili prawidłowy uchwyt rakietki, podstawowe odbicia bekhend i forhend oraz dbali o swoją kondycję fizyczną. Co bardzo mnie cieszy.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2019

W Sportowej Szkole Podstawowej nr 14 zajęciami Poznańskiego Animatora Sportu zostały objęte dwie klasy pierwsze, do których uczęszczają 6 i 7-latki. Każda z klas miała 2 godziny zajęć tenisa stołowego w tygodniu. Na zajęciach uczniowie poznawali tajniki tenisa stołowego. Podczas treningu dominowały ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz gry i zabawy z elementami tenisa stołowego. Projektem zostało objętych razem 36 uczniów. Frekwencja podczas zajęć była bardzo wysoka, co przełożyło się na dobre opanowanie podstawowych elementów tenisa stołowego przez obie grupy treningowe. Podczas zajęć uczniowie wykazywali dużą aktywność oraz kreatywność, poznali zasady Fair Play oraz przepisy tenisa stołowego. Uczniowie opanowali podstawowe odbicia Forhend i Bekhend, serwis prosty, wymianę regularną oraz nieregularną, prawidłową postawę przy stole tenisowym, prawidłowy uchwyt rakietki oraz prawidłową pracę nóg. Podczas zajęć dominowały gry i zabawy ruchowe, które nawiązywały do nauczanych elementów. Ze względu na fakt, iż projekt rozpoczęliśmy we wrześniu uczniowie nie brali udziału w żadnych zawodach sportowych.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

W SSP 14 zajęciami Poznańskiego Animatora Sportu zostały objęte dwie klasy pierwsze, do których uczęszczają 6 i 7 latki. Na zajęciach uczniowie poznają tajniki tenisa stołowego. Podczas treningu dominują ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz gry i zabawy z elementami tenisa stołowego. Projektem zostało objętych razem 36 uczniów. Zajęcia prowadzi Joanna Parchoć trenerka II klasy tenisa stołowego.

Zdjęcia:

Powrót