Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 

Marek Schmidt

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 20
os. Rzeczypospolitej 44

Dyscyplina:

Piłka Ręczna

Godziny pracy:

środa 15:00-16:30

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Wrzesień-Grudzień 2020

W drugiej edycji Animatora Sportu Szkolnego dzieci ruszyły na zajęcia z dużym zaangażowaniem. Prawdopodobnie spowodowane to było zawieszeniem zajęć szkolnych w marcu aż do końca roku szkolnego. Podobnie jak w zeszłym roku uczestnikami byli tylko chłopcy z klas 4–6. Zajęcia odbywały się na pełnowymiarowym boisku szkolnym oraz w sali gimnastycznej. W związku z obostrzeniami i zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa, nie zgłosiliśmy się do rozgrywek. Ale w związku z tym na zajęciach dominowały mini gry i zabawy, a także sparingi wewnętrzne. Na treningach przećwiczyliśmy podstawy techniki użytkowej niezbędnej do prowadzenia gry w piłkę ręczną. Tematyka obejmowała także obronę „każdy swego” (mini gry) oraz obronę strefową 3:3.

Podsumowując, dzieci naszej szkoły bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach Animatora Sportu Szkolnego – piłka ręczna. Jest to działanie, które kontynuowane jest w naszej szkole od kilku lat i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci.

Zdjęcia:

-

Luty-Czerwiec 2020

W tej edycji Animatora Sportu szkolnego uczestniczyło 15 uczniów naszej szkoły. Zajęcia były prowadzone w sali gimnastycznej oraz dwukrotnie na pełnowymiarowym boisku. Zajęciach uczestniczyli tylko chłopcy. Tematyka zajęć obejmowała: podstawy techniki związanej z dyscypliną jak kozłowanie, podania, chwyty, rzuty, zwody i technikę gry bramkarza. Z działań taktycznych zdążyliśmy pracować tylko nad obroną „każdy swego” oraz ustawienie 3:3. Stosowane formy to zabawowa, ścisła, fragmentu gry oraz gra szkolne. Dzieci poznały również szereg mini gier doskonalących technikę w piłce ręcznej. Nauczyliśmy się także grać w grę uliczną „Goalcha”. Uczestniczyliśmy w rozgrywkach ligowych klas V, zorganizowanych przez MKS Poznań.

Podsumowując, dzieci naszej szkoły bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach treningowych oraz rozgrywkach w których mogli porównać swoje umiejętności na tle innych zespołów.

Zdjęcia:

-

Wrzesień-Grudzień 2019

W drugiej edycji Animatora Sportu Szkolnego uczestniczyli tylko chłopcy. Były to dzieci w wieku 10–12 lat w liczbie 10–14 na poszczególnych zajęciach. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się ze specyfiką dyscypliny jaką jest piłka ręczna. Zajęcia odbywały się na pełnowymiarowym boisku do gry w piłkę ręczną ze sztuczną nawierzchnią (w okresie wrzesień, październik), a następnie przenieśliśmy zajęcia do sali gimnastycznej naszej szkoły (okres listopad, grudzień). Treningi prowadzone były w formie zabawowej, ścisłej, fragmentu gry, gier uproszczonych, mini gier oraz gry właściwej. Dzieci chętnie uczestniczyli we wszystkich zajęciach nabywając coraz to lepszych umiejętności niezbędnych do prowadzenie gry w piłkę ręczną. Jak do tej pory jeden raz braliśmy udział w turnieju z cyklu Poznańskich Igrzysk Dzieci i z niecierpliwością czekamy na rozgrywki ligowe organizowane przez MKS Poznań. Rozgrywki te swoją inaugurację mają w początku stycznia. Wtedy to wznawiamy zajęcia po przerwie świąteczno-noworocznej.

Zdjęcia:

Styczeń-Maj 2019

W tym roku zajęcia prowadzone byłe w poniedziałki i wtorki od 15:00 do 16:30. Obejmowały grupy klas 4–6, głównie chłopców ale udało się zachęcić również kilka dziewcząt. Treningi prowadzone były w sali gimnastycznej naszej szkoły – okres jesienno-zimowy, a w okresie wiosennym na dworze na boisku pełnowymiarowym. Tematyka zajęć obejmowała podstawy techniki gry oraz wybrane elementy taktyczne. Metody to przede wszystkim zabawowa, fragmentów gry, mini gier, gry uproszczonej oraz gry właściwej. Regularnie starowaliśmy w rozgrywkach ligowych MKS Handball Ligii klas 4, organizowanych przez klub MKS Poznań. Kilkoro uczniów z ochotą podjęło treningu w klubie piłki ręcznej: Pyrki Poznań oraz MKS Poznań. Podsumowując, dzieci naszej szkoły systematycznie uczestnicząc w zajęciach i zawodach, coraz bardziej poznają specyfikę dyscypliny. Uczą się współdziałania w zespole oraz mile spędzają czas wolny.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2018

W II edycji 2018 roku zajęcia z piłki ręcznej odbywały się w poniedziałki i wtorki od 15:00 do 16:30. Bardzo dużo chętnych zgłosiło się w tym roku z klas 4, dlatego postanowiłem zgłosić się do MKS Handball Ligi z uczniami z poziomu tych klas.

Przy sprzyjającej pogodzie (wrzesień i październik) zajęcia odbywały się na dworze na pełnowymiarowym boisku ze sztuczną nawierzchnią. Następnie przenieśliśmy się do sali gimnastycznej naszej szkoły. Tematyka naszych zajęć obejmowała zadania techniczne, takie jak np.: kozłowanie, podania, rzuty, zwody, technika gry bramkarza. Z zadań taktycznych, przećwiczyliśmy grę w obronie „każdy swego” oraz w ustawieniu 3:3, ćwiczyliśmy także rzuty z pozycji ataku. W grudniu rozegraliśmy pierwsze mecze z cyklu rozgrywek ligowych i z niecierpliwością oczekujemy na starty po feriach.

Uczniowie naszej szkoły, poprzez te zajęcia, maja możliwość spędzania czasu w formie sportowej. Uczą się charakterystyki dyscypliny (piłka ręczna) oraz współpracy w zespole.

Zdjęcia:

-

Powrót