Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Marcin Materka

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 56
ul. Tarnowska 27

Dyscyplina:

Piłka siatkowa

Godziny pracy:

wtorek 8:00-9:30

czwartek 8:00-8:45

piątek 13:40-14:25

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Kwiecień-Czerwiec 2021

Zajęcia z siatkówki w ramach programu Poznański Animator Sportu Szkolnego w Szkole Podstawowej nr 56 Poznań odbywały się maju i czerwcu 2021. Dzieci po kilku miesiącach zajęć online były spragnione zajęć w hali sportowej oraz kontaktu z rówieśnikami. Zajęcia cieszyły się sporym zainteresowaniem. We wtorki i środy w godzinach popołudniowych dzieci z SP 56 w Krzesinach mogły doskonalić technikę siatkarską oraz poprawić swoją motorykę i koordynację. Dzieci spędzające aktywnie czas dzięki wyżej wymienionemu programowi wzięły udział w turnieju mini siatkówki z okazji Dnia Dziecka. Uczniowie z klas 4-6 szkoły podstawowej rywalizowali w dwójkach. Gra toczyła się w systemie każdy z każdym i jak często bywa w tego rodzaju turniejach towarzyskich każda runda trwała pięć minut. W tym turnieju najważniejsza była zabawa w siatkówkę i szacunek dla przeciwnika. Dzięki organizatorom zajęć wszystkie pary zostały nagrodzone piłkami do siatkówki. Natomiast młodsze dzieci zmagały się pomiędzy sobą w wyścigach rzędów oraz grach i zabawach ruchowych. W tej grupie wiekowej także wszyscy uczestnicy na zakończenie rywalizacji zostali nagrodzeni piłkami. Zajęcia organizowane przez Poznański SZS dały możliwość aktywnego spędzania czasu dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 56 Poznań oraz pomogły zrekompensować deficyt zajęć sportowych, który był spowodowany koniecznością zajęć zdalnych.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2020

W ramach programu ”Poznański Animator Sportu Szkolnego” po raz kolejny prowadzone były zajęcia z siatkówki dla dzieci z ZSO nr 2 w Poznaniu. Odbywały się w poniedziałki dla młodszej grupy klasy trzecie i czwarte szkoły podstawowej oraz w czwartki dla klas piątych i szóstych. Podczas zajęć przeważały gry i zabawy z piłką oraz podstawy odbić palcami dla młodszych dzieci. Natomiast dla starszej grupy dominowała praca nad doskonaleniem techniki odbić sposobem górnym i dolnym, zagrywki oraz taktyki gry trójek i czwórek w mini siatkówce. Niestety pandemia sprawiła, że w tej edycji PASS zajęcia w Szkole Podstawowej nr 56 Poznań zakończyły się 26 października 2020.

Zdjęcia:

-

Wrzesień-Grudzień 2020

Od połowy września 2020 wznowione zostały zajęcia z siatkówki w Szkole Podstawowej Nr 56 Poznań dzięki kolejnej edycji programu Poznański Animator Sportu Szkolnego. Dzieci, które biorą udział w zajęciach podniosą poziom umiejętności siatkarskich, a także wpłynie to pozytywnie na ich motorykę i koncentrację. Zajęcia będą odskocznią od codziennych zajęć w klasach pomogą rozładować stres i emocje.

Zdjęcia:

Marzec 2020

W ramach programu Poznański Animator Sportu Szkolnego prowadzone były zajęcia z siatkówki dla dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej Nr 56 Poznań. Podczas zajęć przeważały zabawy z piłką, oraz nauka i doskonalenie techniki w ustawieniu najczęściej każdy ćwiczący ze swoją piłką. Dzieci chętnie rywalizowały w różnego rodzaju rzucankach siatkarskich gdzie grając pomiędzy sobą stykały się z emocjami wygranej a także porażki. Dla wielu zajęcia były możliwością zapoznania się z podstawowymi zasadami gry singli oraz dwójek w mini siatkówce. Frekwencja na zajęciach to średnio dziesięć osób.

Zdjęcia:

-

Wrzesień-Grudzień 2019

Kolejna edycja programu „Poznański Animator Sportu Szkolnego” dobiegła końca więc pora na podsumowanie. Zajęcia odbywały się w hali sportowej Z.S.O Nr 2 Poznań przy ulicy Tarnowskiej 27. Dzieci brały udział w zajęciach we wtorki i piątki. Byli to głównie uczniowie klas trzecich i czwartych szkoły podstawowej. Podczas zajęć dzieci uczyły się i doskonaliły podstaw techniki odbić piłki siatkowej, poruszania się po boisku, a także zasad gry w dwójkach. Regularnie uczestniczący w zajęciach chłopcy mieli okazję do rywalizowania w turnieju mini siatkówki organizowanym przez Poznański Szkolny Związek Sportowy , a także w rozgrywkach Enea Liga Mini Piłki Siatkowej w kategorii dwójek i trójek. Poza doskonaleniem techniki gry w piłkę siatkową oraz rozwojem motoryki na zajęciach i podczas turniejów uczestnicy musieli poradzić sobie z problemami takimi jak: umiejętność współdziałania w zespole, podporządkowanie się ustalonym regułom , szacunek dla przeciwników. Są to czynniki wychowawcze , które kształtują charakter dzieci biorących udział w zajęciach. Dzięki takim programom jak „Poznański Animator Sportu Szkolnego” uczniowie biorący w nim udział lepiej funkcjonują w szkole w aspekcie wychowawczym i społecznym.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

-

Zdjęcia:

Powrót