Szukaj, przeglądaj i nawiguj

Zadania finansowane przez Urząd Miasta Poznania z budżetu Wydziału Sportu.

 
 

Szkolne Ligi Sportowe

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

Piotr Kołodziejski

Poznański Animator Sportu Szkolnego

Miejsce prowadzenia zajęć:

Szkoła Podstawowa nr 29
oś. Pod Lipami 106

Dyscyplina:

Piłka Siatkowa

Godziny pracy:

środa 13:00-14:30

piątek 13:00 - 14:30

Krótka informacja o prowadzonych zajęciach:

Wrzesień-Grudzień 2022

W tym roku przede wszystkim koncertowałem się na zaszczepieniu moim podopiecznym pasji do piłki siatkowej. Poznański Animator Sportu Szkolnego to przede wszystkim świetne zajęcia, aby uaktywnić sportowo dzieci. Moja grupa w tej edycji programu to uczniowie 3 klasy szkoły podstawowej, dzięki czemu już w tak młodym wieku uczą się korzystać z szeroko rozumianej kultury fizyczne i poznać moją dyscyplinę sportu. Dla mnie jako trenera siatkówki jest niezwykle ważne, aby moi podopieczni w jak najmłodszym wieku rozpoczynali przygodę z siatkówką, a dzięki animatorowi mogę wprowadzać to w życie. Grupa uczestniczy już w kolejnej edycji projektu, w przyszłym roku trafi do klas sportowych o profilu piłka siatkowa i dlatego umiejętności nabyte już teraz pomogą w przyszłości w osiąganiu wyższego poziomu sportowego. W czasie trwania tej edycji doskonaliliśmy swoje umiejętności gry oraz uczyliśmy się rywalizacji fair – play. Budowaliśmy pozytywne relacje w grupie, które przez pandemie były zaniedbane, uczyliśmy się współpracować w zespole, aby osiągnąć zamierzony cel. Najważniejszym elementem dla mnie w tej edycji były właśnie aspekty społeczne moich zajęć. Na zakończenie roku rozegraliśmy turnieje singli, co było zwieńczeniem wysiłku uczniów.

Zdjęcia:

-

Wrzesień 2022

II Edycja Poznańskiego Animatora Sportu Szkolnego to kontynuacja pracy z dziećmi uczęszczającymi do 3 klasy szkoły podstawowej. Podczas moich zajęć kontynuujemy doskonalenie nabytych i poznawanie nowych elementów gry w piłkę siatkową. Dzieci na moich zajęciach nabywają nowe umiejętności, uczą się działać w taki sposób, aby zdobywać określone cele, efektywnie wykorzystują swoje dyspozycje oraz dostosowują się do zmieniającej się sytuacji w czasie gier. Współdziałają z rówieśnikami oraz rywalizują z nimi, stosując się przy tym do przepisów oraz zasady fair-play. Podczas trwania zajęć rozmawiamy o przeciwdziałaniu uzależnieniom oraz o innych problemach, które dotykają dzieci i młodzież w ich wieku. Pokazuje, że sport jest alternatywą dla gier komputerowych, a ruch przynosi nam korzyści nie tylko teraz, ale na całe życie. Na koniec tej edycji planujemy wystartowanie w mistrzostwach wielkopolski rozgrywek Kinder+Sport w kategorii dwójek.

Zdjęcia:

Luty-Czerwiec 2022

Pierwsza Edycja Poznańskiego Animatora Sportu Szkolnego 2022 to kontynuacja pracy z grupą, z którą rozpocząłem zajęcia we wrześniu. Praca w tym czasie polegała na dalszych szlifach techniki gry w piłkę siatkową oraz doskonaleniu swojej ogólnej sprawności fizycznej. W tym roku w grupach naszej szkoły rozpoczęliśmy cykl turniejów klasowych dzięki czemu moi podopieczni już w tak młodym wieku mogli poczuć smak rywalizacji. Większość uczniów w mojej grupie uczestniczy w programie już od 2 lat, a co za tym idzie ich umiejętności siatkarskie stoją na dobrym poziomie. Opanowaliśmy w pełni w tym roku przepisy gry, które obowiązują podczas gry w „single” oraz w grze 2x2. W połowie semestru zmierzyliśmy się z sytuacją, w której do naszej grupy dołączyło 3 uczniów pochodzenia Ukraińskiego. Zespół przyjął bardzo miło te osoby, a one dzięki uczestnictwu w zajęciach mogły choć na chwilę zapomnieć z jakiego powodu znaleźli się w Poznaniu. Ta edycja Animatora ubiegła nam pod hasłem „Sport łączy ludzi i nie ma granic”. Podsumowaniem tej edycji Poznańskiego Animatora Sportu był udział w festynie zorganizowanym przez SZS Poznań. Dzieci wspaniałą zabawą zakończyły ciężką pracę w sali gimnastycznej.

Zdjęcia:

Marzec 2022

I Edycja Poznańskiego Animatora Sportu Szkolnego to kontynuacja pracy z dziećmi uczęszczającymi się w 2 klasie szkoły podstawowej. Podczas moich zajęć kontynuujemy doskonalenie nabytych i poznawanie nowych elementów gry w piłkę siatkową. Dzieci na moich zajęciach nabywają nowe umiejętności, uczą się działać w taki sposób, aby zdobywać określone cele, efektywnie wykorzystują swoje dyspozycje oraz dostosowują się do zmieniającej się sytuacji w czasie gier. Współdziałają z rówieśnikami oraz rywalizują z nimi, stosując się przy tym do przepisów oraz zasady fair. Podczas trwania zajęć rozmawiamy o przeciwdziałaniu uzależnieniom oraz o innych problemach, które dotykają dzieci i młodzież w ich wieku. Pokazuje, że sport jest alternatywą dla gier komputerowych, a ruch przynosi nam korzyści nie tylko teraz, ale na całe życie.

Zdjęcia:

Grudzień 2021

Poznański Animator Sportu Szkolnego to przede wszystkim świetne zajęcia, aby uaktywnić sportowo dzieci. Moja grupa w tej edycji programu to uczniowie 2 klasy szkoły podstawowej, dzięki czemu już w tak młodym wieku uczą się korzystać z szeroko rozumianej kultury fizycznej, a na moich zajęciach poznają piłkę siatkową. Dla mnie jako trenera klubowego tej dyscypliny sportu jest niezwykle ważne, aby moi podopieczni w jak najmłodszym wieku rozpoczynali przygodę z siatkówką, a dzięki animatorowi mogę wprowadzać to w życie. W czasie trwania tej edycji doskonaliliśmy swoje umiejętności gry oraz uczyliśmy się rywalizacji fair – play. Budowaliśmy pozytywne relacje w grupie, które przez pandemie były zaniedbane, uczyliśmy się współpracować w zespole, aby osiągnąć zamierzony cel. Najważniejszym elementem dla mnie w tej edycji były właśnie aspekty społeczne moich zajęć. Na zakończenie roku rozegraliśmy turnieje singli, a dzięki Poznańskiemu SZS mogliśmy każdemu uczestnikowi wręczyć drobny upominek oraz medal, co było zwieńczeniem wysiłku uczniów.

Zdjęcia:

Październik 2021

Moja grupa w II edycji PASS 2021 r. to dzieci uczęszczające do 2 klasy szkoły podstawowej, którzy brali udział w poprzedniej edycji. Podczas moich zajęć kontynuujemy doskonalenie nabytych i poznawanie nowych elementów gry w piłkę siatkową. Dzieci na moich zajęciach nabywają nowe umiejętności, uczą się działać w taki sposób, aby zdobywać określone cele, efektywnie wykorzystują swoje dyspozycje oraz dostosowują się do zmieniającej się sytuacji w czasie gier. Współdziałają z rówieśnikami oraz rywalizują z nimi, stosując się przy tym do przepisów oraz zasady fair-play. Podczas trwania zajęć rozmawiamy o przeciwdziałaniu uzależnieniom oraz o innych problemach, które dotykają dzieci i młodzież w ich wieku. Pokazuje, że sport jest alternatywą dla gier komputerowych, a ruch przynosi nam korzyści nie tylko teraz, ale na całe życie.

Zdjęcia:

Czerwiec 2021

Dzięki tej Edycji Poznańskiego Animatora Sportu mogłem z moja grupą choć trochę wrócić do normalności i dwa ostatnie miesiące szkoły spotykać się z nimi i integrować podczas trwania zajęć. W czasie ich trwania koncentrowałem się na nauce wspólnej pracy, integracji dzieci. Od pierwszych spotkań było widać, że przez naukę zdalną, moim podopiecznym bardzo brakowało kontaktu z rówieśnikami, ale na szczęście powoli nadrabialiśmy czas spędzony przed ekranami komputerów. Dzięki temu, że w tej edycji kontynuowałem pracę z grupą, z którą pracowałem wcześniej mogliśmy wrócić do nauki i doskonalenia elementów siatkarskich, które już poznaliśmy oraz dodać nowe bodźce jakimi była zmiana hali na boiska plażowe.

Dwa miesiące efektywnej pracy zakończyliśmy turniejem-festynem sportowym. Na ostatnim naszym spotkaniu dzieci uczestniczyły w grach i zabawach prowadzonych przez Animatora. Dzięki dodatkowym funduszom od Poznańskiego SZS mogliśmy zapewnić naszym podopiecznym drobny poczęstunek w postaci batona, soczku, wody, banana.

Dzieci już z niecierpliwością czekają na kolejną edycje i w raz z nimi ma nadzieje, że odbędzie się ona w pełnym wymiarze czasu jaki będzie na nią przeznaczony.

Zdjęcia:

Maj 2021

Zajęcia w tym tygodniu realizowałem na boiskach do siatkówki plażowej. Młodzi adepci siatkówki uczyli się poruszania i ustawiania na boisku oraz podczas zabaw staraliśmy się pokazać w jaki sposób powinno się "czytać grę" i przewidywać ruchy przeciwnika.

Zdjęcia:

Maj 2021

Od początku maja realizuje zajęcia Poznańskiego Animatora Sportu Szkolnego koncentrując się głównie na pięknej dyscyplinie jaką jest siatkówka plażowa. Pierwszy tydzień maja nie pozwolił nam wejść na boiska plażowe, ale już w drugim czerpaliśmy ile się da z pięknej pogody.

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2020

II edycja Poznańskiego Animatora Sportu Szkolnego to przede wszystkim aktywizacja dzieci w dobie koronawirusa. Dzieci zostały zamknięte w domach przed sprzętem komputerowym i często moje zajęcia były jedyną formą aktywności. Podczas treningów skoncentrowaliśmy się nie tylko nad rozwojem konkretnych cech motorycznych i nad techniką gry w piłkę siatkowa, ale to co najważniejsze nad pokazaniem swoim uczniom alternatywnych form aktywności fizycznej, która może być wykonywana nawet w domu podczas izolacji. Rozmawialiśmy o zdrowym trybie życia, prawidłowym odżywianiu oraz o roli aktywności fizycznej w zdrowiu człowieka. Towarzyszyła nam jedna bardzo ważna zasada: RUCH TO NAJLEPSZE LEKARSTWO NA WSZYSTKIE CHOROBY.

Podzieliliśmy sobie zajęcia na dwa aspekty:

Część poświęcona edukacji zdrowotnej – w czasie tych zajęć koncentrowałem się przed wszystkim nad przedstawieniem dzieciom zachowań prozdrowotnych. Rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu, poznawaliśmy ciekawe formy aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Uczyliśmy się jak wykorzystać rzeczy ogólnodostępne w domu, aby aktywność fizyczna stała się ciekawsza i bardziej efektywna.

Część druga to trening piłki siatkowej – te zajęcia to już profesjonalny trening siatkówki dostosowany do wieku, w którym byli moi podopieczni. We wrześniu rozpoczęliśmy od ogólnej sprawności fizycznej: bieg, rzut, skok to podstawy każdej dyscypliny sportu. W trakcie robienia postępów uczyliśmy się ułożenia rąk do odbicia piłki sposobem górnym i dolnym. Zajęcia grudniowe to poznawanie przepisów i gra w „rzucankę siatkarską”.

W czasie trwania tej edycji PASS współorganizowaliśmy w naszej szkole dwa turniej rzucanki siatkarskiej:

18.11 – Turniej Rzucanki Siatkarskiej – Poznański SZS wraz z IUKS Jedynka Poznań: pierwsza część turnieju to pokonywanie atrakcyjnych torów przeszkód, a druga część to rywalizacja w rzucance. Każdy z uczestników otrzymał koszulkę animatora oraz słodki drobiazg.

15.11 – Mikołajkowy turniej rzucanki – Rywalizacja na siatce zakończyła się wybraniem najlepszych zawodników, którzy otrzymali cenne nagrody z logie Miasta Poznań od Nowe Osiedle Winogrady, każdy z uczestników otrzymał gadżet z logiem IUKS Jedynka Poznań.

Tą edycję kończymy z radością i wielką nadzieją na kontynuowanie zajęć w przyszłym roku!

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2020

-

Zdjęcia:

Wrzesień-Grudzień 2020

II Edycja Poznańskiego Animatora Sportu Szkolnego to rozpoczęcie pracy z nową grupą. Są to uczniowie 1 klasy Szkoły Podstawowej, z którymi wgłębiamy się w tajniki piłki siatkowej oraz poznajemy nowe, atrakcyjne formy ruchu. W czasach pandemii ruch jest bardzo ważny i dlatego na zajęciach realizujemy dużo zagadnień prozdrowotnych, dzięki czemu zwiększenie aktywności fizycznej w bardzo pozytywny sposób wpływa na naszą odporność.

Zdjęcia:

Styczeń-Czerwiec 2020

Pierwsza Edycja Poznańskiego Animatora Sportu Szkolnego to kontynuacja pracy z grupą, z którą rozpocząłem zajęcia we wrześniu. Praca w tym czasie miała polegać na dalszych szlifach techniki gry w piłkę siatkową, na treningach motorycznych i oczywiście na uczestnictwie w rozgrywkach mini siatkówki.

W naszej szkole zajęcia Animatora w semestrze letnim to zawsze okres startowy w zawodach w ramach Poznańskich Igrzysk Dzieci i rozgrywkach Kinder+Sport.

Niestety w marcu stanęliśmy przed bardzo trudnym zadaniem, które postawiła przed nami sytuacja w kraju. Mimo zawieszenia zajęć Animatora, cały czas kontynuowaliśmy te rozpoczęte i za pomocą zdalnych form komunikowania się postanowiłem utrzymać kontakt z grupą i stawiać im nowe wyzwania. Prowadziłem zajęcia za pomocą takich portali jak: facebook, classroom, zoom i dzięki temu czas, który siedzieliśmy w domu, nie był stracony. Część naszych zdalnych działań i kilka bardzo fajnych akcji można prześledzić na naszym klubowym facebooku. Serdecznie zapraszam.

Zdjęcia:

-

Marzec 2020

Pierwsza Edycja Poznańskiego Animatora Sportu Szkolnego to kontynuacja pracy z grupą, z którą rozpocząłem zajęcia we wrześniu. Praca w tym czasie polegała na dalszych szlifach techniki gry w piłkę siatkową i oczywiście na uczestnictwie w rozgrywkach mini siatkówki. W naszej szkole zajęcia Animatora w semestrze letnim to głównie okres startowy w zawodach w ramach Poznańskich Igrzysk Dzieci i rozgrywkach Kinder+Sport.

Zdjęcia:

-

Wrzesień-Grudzień 2019

II edycja Poznańskiego Animatora Sportu Szkolnego to etap przygotowawczy moich podopiecznych. W tym czasie koncentrujemy się w zajęciach nad poprawą sprawności fizycznej, doskonaląc poszczególne cechy motoryczne, jak i nad sprawnością specjalną, ucząc się techniki gry w piłkę siatkową.

Cele, które sobie postawiłem na tę edycję i myślę, że udało mi się je zrealizować, to przede wszystkim:

  • kształcenie i doskonalenie harmonijnego rozwoju fizycznego uczniów poprzez odpowiedni dobór środków wspomagających funkcjonowanie układu: ruchowego, oddechowego, krążeniowego i nerwowego;
  • wyposażenie uczniów w zasób umiejętności ruchowych oraz w niezbędny zasób wiedzy o korzyściach z uprawiania ćwiczeń fizycznych;
  • prawidłowy rozwój psychomotoryczny, rozwijanie i doskonalenie sprawności fizycznej;
  • kształtowanie wolicjonalne charakteru i pożądanych postaw uczniów w działaniu zarówno indywidualnym jak i zespołowym.

Umiejętności siatkarskie, które moi podopieczni opanowali w tym czasie to:

  • poruszanie się biegiem w przód i w tył krokiem dostawnym, doskok;
  • przyjmowanie postawy siatkarskiej: wysokiej oraz niskiej do przyjęć i podań piłki sposobem oburącz górnym;
  • układanie „koszyczka”- prawidłowe ułożenie dłoni na piłce;
  • łapanie piłki w koszyczek z podrzutu własnego i partnera;
  • przyjęcia i podania piłki SOG nad sobą oraz odbicia o ścianę w siadzie, klęku, staniu.

Zwieńczeniem tej edycji Poznańskiego Animatora Sportu Szkolnego był turniej rzucanki siatkarskiej, który wraz z nauczycielami mojej szkoły, zorganizowaliśmy dla wszystkich klas 3. Turniej odbył się 12.12.2019 roku w Sali Sportowej Posnania, wystartowało w nim ponad 50 dzieci. Każdy uczestnik otrzymał skromny upominek i dyplom, a najlepsi byli nagrodzeni medalami. Była to doskonała zabawa dla dzieci, a zarazem sprawdzian ich umiejętności nabytych w tym roku.

Zdjęcia:

Wprowadzenie

-

Zdjęcia:

Powrót